» Przepisy » Ciasta i ciastka » Serniki

Przepisy na sernik


Najlepsze przepisy na sernik

Chyba zgodzisz się ze mną,

Sernik zawsze się udający i szybko... znikający


112
więcej niż 60 minut

Sernik mokka z gruszkami


88
więcej niż 60 minut

Puszysty sernik


77
mniej niż 30 minut

Truskawkowy sernik piankowy :)


51
więcej niż 60 minut

Ciasto inspirowane batonikiem Kinder Country


49
więcej niż 60 minut

Seromakowiec mojej babci


45
30-60 minut

Sernik Wiedenski


34
więcej niż 60 minut

Najlżejszy sernik świata.


32
więcej niż 60 minut

Śnieżny puch - ciasto BEZ pieczenia


32
więcej niż 60 minut

Sernik o jaki mi całe życie chodziło


29
mniej niż 30 minut


Najlepsze przepisy na sernik

Chyba zgodzisz się ze mną, że sernik to bezkonkurencyjnie jedno z najważniejszych ciast. Pojawia się na stołach niemal każdego domu, bez względu na okazję. Dzieli naród na tych, którzy kochają go w wersji z rodzynkami i tych, którzy z suszonym owocem nie przełknęliby ani kawałka. Na moi blogu przygotowałem dla Ciebie wyjątkowe przepisy na sernik. Czerp z nich inspiracje i próbuj, by znaleźć ten jeden, wyjątkowy, który pokocha cała rodzina.

Jaki przepis na sernik wybrać?

To, że masę twarogową możesz połączyć z rodzynkami, to już doskonale wiesz. Jednak sernik to tak naprawdę tysiące możliwości. Sernik z rosą będzie charakteryzować się swoją wysokością i delikatnymi bąbelkami na wierzchu ciasta, które przypominają właśnie poranną rosę. Dla amatorów niskich, ale i wilgotnych serników doskonałym wyborem będzie sernik wiedeński, albo kaszubski. Ten drugi wzbogacony jest cienką warstwą dżemu lub konfitury, która oddziela spód od masy. To oczywiście nie koniec moich wyliczeń. Serniki to wdzięczne ciasta, które z powodzeniem można łączyć z innymi smakami. Tak powstał przepis na sernik dyniowy, bounty, a nawet chałowy. Swoją drogą ten ostatni, to naprawdę mistrzostwo świata.

Wyjątkowy sernik – przepis inny niż wszystkie

Istotne jest, że serniki wcale nie muszą być pieczone. Sernik na zimno to propozycja, dla fanów galaretek oraz wszystkich osób, które nie lubią tradycyjnego pieczenia. Jak wygląda taki sernik? Przepis jest niezwykle prosty, a do jego przygotowania najczęściej niezbędne będą serki homogenizowane, śmietanka, lub trzykrotnie zmielony twaróg. Tutaj kluczowym składnikiem jest galaretka, która nie tylko złączy masę, ale również będzie wierzchnią warstwą. Chociaż najczęściej łączy się go z owocami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatki stanowiły ulubione ciastka, czy czekolada. Wszystko zależy od Twoich upodobań.

Sernik na każdą okazję

Tworząc przepisy, przygotowałem dodatkowe podpowiedzi, które z pewnością pomogą Ci z wyborem. Wśród nich znajdziesz czas przygotowania oraz stopień trudności. Taka wskazówka może okazać się niezwykle pomocą, szczególnie gdy doskonale umiesz ocenić swoje dotychczasowe umiejętności kulinarne. Pamiętaj, że każdy przepis na sernik oprócz listy składników ma załączony skrupulatny opis, który krok po kroku obrazuje kolejne czynności. Jestem przekonany, że z powodzeniem podołasz każdemu zadaniu, a Twoje serniki od teraz będą głównym punktem każdej uroczystości.