» Przepisy » Jak upiec kurczaka

Jak upiec kurczaka


Jak upiec kurczaka – sprawdzone wskazówki

Z całą

Kurczak pieczony z jabłkami i suszonymi owocami


więcej niż 60 minut

Kurczak pieczony z warzywami - najprostszy i najlepszy przepis


Soczyste i aromatyczne kawałki kurczaka zapiekane z porami i jabłkami


30-60 minut

Kurczak po meksykańsku - aromatyczny i pyszny


1
mniej niż 30 minut

Kurczak pieczony z ananasem, kukurydzą i cytryną


więcej niż 60 minut

Kurczak pieczony na aromatycznych ziemniakach


więcej niż 60 minut

Filety z kurczaka a'la pizza


mniej niż 30 minut

Pieczone kawałki kurczaka z ziemniakami i dynią


więcej niż 60 minut

Cordon bleu


30-60 minut

Qurrito


więcej niż 60 minut


Jak upiec kurczaka – sprawdzone wskazówki

Z całą pewnością można stwierdzić, że kurczak to jedno z najpopularniejszych dań w polskiej kuchni. Nic w tym dziwnego, niegdyś hodowany na własnych podwórkach był najlepszym i najszybszym pomysłem na przygotowanie pełnowartościowego obiadu. Chociaż czasy wyglądają już zupełnie inaczej, ten wciąż uchodzi za jedną z najczęściej wybieranych potraw. Jak jednak przyrządzić kurczaka by był soczysty?

Jak upiec kurczaka by zachwycił wszystkich gości?

Okazuje się, że pieczenie kurczaka wcale nie jest taką łatwą sztuką. Zbyt krótki czas obróbki termicznej może sprawić, że mięso będzie zbyt czerwone, czyli tak naprawdę niedopieczone. W drugą stronę, gdy przetrzymasz go za długo w piekarniku, mięso może być suche i ciężkie do pogryzienia. W takim razie jak upiec kurczaka, by był pyszny i rozpływał się w ustach? W swoich kulinarnych poczynaniach przetestowałem tysiące przepisów i nauczyłem się, co należy zrobić, a czego unikać by mięso kurczaka było przygotowane idealnie. Jednym z pierwszych punktów jest przygotowanie odpowiedniej marynaty. Ta nie tylko nada mięsu wyrazisty i niepowtarzalny smak, ale sprawi, że proces pieczenia da dużo lepsze efekty. Jeżeli chcesz, by mięso z kury było naprawdę soczyste, dam ci sprawdzoną radę. Do marynaty dodaj trochę mleka. Zawarte w nim enzymy sprawiają, że mięso staje się niezwykle delikatne.

Pieczony kurczak na butelce

Z pewnością nieraz słyszałeś o możliwości upieczenia kurczaka na butelce. To fantastyczny sposób, który z pewnością warto wykorzystać w domowej kuchni. Chcąc wykonać tego typu danie, konieczne będzie dobranie butelki wykonanej ze szkła. Nie ukrywam, że piwo sprawdzi się w tym przypadku idealnie. Jedyne co musisz zrobić, to nadziać kurę na przygotowany napój i postawić w piekarniku. Butelka spełni kilka funkcji. Po pierwsze zastąpi tradycyjny rożen. Dzięki temu kurczak upiecze się równomiernie z każdej strony. Piwo delikatniej będzie nawilżać mięso, nadając mu ciekawy smak i aromat. To jednak nie wszystko. Pod wpływem temperatury z pewnością wyleje się na zewnętrzną stronę mięsa, tworząc chrupiącą skórkę. Tak przygotowany pieczony kurczak, będzie z pewnością wyjątkową propozycją na obiad i kolację.

Jak długo piec kurczaka?

Kurczak to jedno z najszybciej przyrządzanych mięs. Oczywiście długość jego pieczenia uzależniona jest przede wszystkim od wielkości. Poznaj wszystkie nasze przepisy na obiad z kurczaka. Podpowiem ci jednak, że jeżeli zastanawiasz się, jak piec kurczaka, to najlepszym sposobem będzie ustawienie granicy 40-50 minut. Czas przygotowania zakłada, że temperatura, w jakiej go przygotowujesz to 200 stopni. Jestem przekonany, że od teraz pieczone przez ciebie kurczaki będą najlepsze na świecie.