» Przepisy » Potrawy regionalne

Potrawy regionalne


Potrawy regionalne to dania, które pochodzą z różnych zakątków

Pieczonka z piekarnika, a smakuje jak znad ogniska :)


1
więcej niż 60 minut

Biełucha - zupa z kwaśnego mleka z wędzonym boczkiem


30-60 minut

Małdrzyki


mniej niż 30 minut

Cebularze na bogato, nie lubelskie, ale aleksandrowskie :)


więcej niż 60 minut

Śledzie po kaszubsku


Rogaliki prawie jak marcińskie ;)


1
więcej niż 60 minut

Śledzie po sułtańsku


mniej niż 30 minut

Oscypek domowy.


więcej niż 60 minut

Pierś kaczki z zielonymi hiszpańskimi oliwkami


30-60 minut

Mięsne kluski z hiszpańskimi oliwkami


2
30-60 minut


Potrawy regionalne to dania, które pochodzą z różnych zakątków Polski. Warto poznać sprawdzone przepisy, ponieważ są nie tylko pyszne i aromatyczne. Za wieloma przepisami na potrawy regionalne kryją się ciekawe historie. Sprawdź je i przekonaj się sama.

Przepisy na potrawy regionalne


Przepisy na potrawy regionalne, które się tu znalazły, są łatwe. Dzięki temu, że zostały napisane krok po kroku, nie będziesz miała żadnych problemów, aby przygotować wybrane danie z dowolnego regionu Polski. Uda się już za pierwszym razem. To szybkie przepisy pełne smaku i aromatu. Lista składników zależy od tego, który przepis regionalny wybierzesz. Produkty są łatwo dostępne na bazarach i w sklepach spożywczych przez cały rok.

Jakie są potrawy regionalne?


Wśród potraw regionalnych można znaleźć najróżniejsze przepisy kulinarne. Są to dania z mięsem, z rybami, z warzywami czy serami. Na liście potraw, które pochodzą z różnych miejsc w Polsce są zupy, dania główne, placki, ciasta i ciasteczka. Najbardziej znane potrawy regionalne to śledzie po kaszubsku, prażuchy, małdrzyki, kwaśnica, babka ziemniaczana, cebularze czy kluski śląskie. To tylko niektóre z przepisów, które tu znajdziesz. Lista potraw regionalnych jest znacznie dłuższa.

Lubisz próbować nowych smaków i sprawdzać ciekawe przepisy kulinarne? Wybierz więc jeden lub kilka przepisów na potrawy regionalne. Sprawdź je i przekonaj się, że te dania mają same zalety. Potrawy, które pochodzą z różnych regionów Polski, są pyszne, aromatyczne, łatwe i szybkie.