» Przepisy » Przepisy bezglutenowe

Przepisy bezglutenowe


Z roku na rok przybywa osób, które całkowicie eliminują gluten ze

Kotlety (burgery) drobiowe z jabłkiem, pieczone, nie smażone


mniej niż 30 minut

Chili sin carne


30-60 minut

Cuba Libre


mniej niż 30 minut

Antygrypina


mniej niż 30 minut

Eggnog


mniej niż 30 minut

Negroni


mniej niż 30 minut

Jambalaya


30-60 minut

Pumpkin Spice Latte


mniej niż 30 minut

Skorzonera


mniej niż 30 minut

Semifreddo


mniej niż 30 minut


Z roku na rok przybywa osób, które całkowicie eliminują gluten ze swojej diety. Wiele z nich jest do tego zmuszonych ze względu na zdrowie, ponieważ zmagają się z celiakią. To choroba polegająca na nietolerancji glutenu. W sieci cały czas pojawiają się nowe przepisy bezglutenowe, które są adresowane właśnie do tych osób. Tu znajdziesz najlepsze przepisy, w których nie ma glutenu.

Dieta bezglutenowa


Co to jest gluten? To białka roślinne, które znajdują się w ziarnach niektórych zbóż. W gluten bogata jest pszenica, żyto i jęczmień. Osoby, które chorują na celiakię, nie mogą jeść glutenu i szukają przepisów bezglutenowych na różne potrawy. Jest też sporo osób, które z własnej woli rezygnują z glutenu. Powodem jest lepsze samopoczucie. Dieta bezglutenowa polega na wyeliminowaniu z jadłospisu wszystkich produktów zawierających gluten. Należy zastąpić je produktami bez tych białek.

Przepisy bezglutenowe


Prawie każde danie można przygotować według przepisu bezglutenowego. Szczególnie poszukiwane są przepisy na ciasta i ciasteczka oraz domowe chleby. W tych przepisach bez glutenu mąka pszenna i inne zboża zawierające ten rodzaj białek zostały zastąpione składnikami bez nich. Są tu przepisy na ciasta i ciasteczka, desery i słodkie przekąski oraz sałatki i surówki. Nie brakuje też przepisów na dania główne. Jednym z przykładów może być brownie z fasoli czy kulki mocy lub idealny na święta Bożego Narodzenia piernik bezglutenowy.

Przepisy bezglutenowe nie są trudne. Potrawy nie zawierające glutenu można przygotować tak samo szybko jak te tradycyjne i są tak samo dobre. Obecnie w wielu sklepach można kupić specjalne mąki, więc upieczenie dobrego ciasta bezglutenowego nie stanowi problemu. Przekonaj się sama i wybierz jeden z tych łatwych i sprawdzonych przepisów.