Rosół Magdy Gessler
Rosół to jedna z naszych tradycyjnych potraw. To pyszna i aromatyczna zupa. Ugotowanie domowego rosołu nie jest trudne, ale wymaga czasu. Dzięki temu sprawdzonemu przepisowi na rosół Magdy Gessler zrobisz go w łatwy sposób. Poznaj wszystkie tajniki i przepis, jak ugotować rosół Magdy Gessler :)
Pierwszy przepis na rosół pojawił się w polskiej książce kucharskiej "Compendium ferculorum" wydanej w 1682 roku. Rosół to wywar mięsny lub mięsno-warzywny. Cechą charakterystyczną rosołu jest to, że gotuje się go długo. Według tradycyjnego przepisu na rosół mięso gotuje się razem z warzywami i przyprawami. Pyszny i aromatyczny rosół gotuje się od zimnej wody, dzięki temu smak warzyw i mięsa uwalnia się do wywaru. Esencjonalny rosół może być bazą do innych zup jak pomidorowa, krupnik czy jarzynowa. Warzywa z rosołu możesz wykorzystać do przygotowania sałatki jarzynowej, a mięso do pasztetu lub pasty kanapkowej.
Czy wiesz skąd pochodzi nazwa rosół? Dawno temu tę aromatyczną zupę gotowało bardzo długo. Mięso było wcześniej konserwowane przez zasolenie i wysuszenie. Wywar, który powstał z długo gotowanego mięsa, nazywano rozsól czy rozsol. Dlatego na rosół mówimy właśnie rosół.
Warto wiedzieć, że rosół to zupa, która może dosłownie postawić na nogi. Sprawdzi się w czasie przeziębienia, rekonwalescencji czy przy osłabieniu, aby wzmocnić organizm. To dobre lekarstwo po suto zakrapianej imprezie.
Rosół Magdy Gessler - składniki
Według przepisu rosół wg Magdy Gessler powstaje z długiego gotowania mięsa i warzyw. W pysznym rosole Magdy Gessler główną rolę zagrała kura rosołowa, do której dołączył wołowy szponder. Oczywiście nie zabrakło warzyw. W rosole znajdziesz marchewki, pietruszki, seler, por, kapustę i cebulę. Rosół Magdy Gessler z Kuchennych Rewolucji ma przyjemny aromat i mocny smak.
Rosół Magdy Gessler - przepis
Przepisów na rosoły są w sieci tysiące. Ten sprawdzony przepis na rosół Magdy Gessler jest jednym najbardziej poszukiwanych. Ugotowanie dobrego rosołu to szuka, ale dzięki temu sprawdzonemu przepisowi Magdy Gessler zdobędziesz wiedzę, jak zrobić tę zupę.
- Przepis na rosół wg przepisu Magdy Gessler jest łatwy. Na pewno poradzisz sobie z przygotowaniem tej przepysznej i aromatycznej zupy bez żadnych problemów.
- Na przygotowanie rosołu wg Magdy Gessler warto zarezerwować sobie trochę więcej czasu. Sekretem dobrego rosołu jest to, że powinien się długo gotować na małym ogniu.
- Lista składników potrzebnych do ugotowania rosołu Magdy Gessler nie jest długa, a wszystkie produkty są dostępne w sklepach przez cały rok. Przepis na rosół Magdy Gessler można więc wykorzystywać przez cały rok i gotować go bez względu na pogodę za oknem.
- Dzięki temu sprawdzonemu przepisowi na rosół Magdy Gessler zdobędziesz wiedzę, jak zrobić tę pyszną zupę.
- Możesz ugotować rosół wołowy Magdy Gessler. Rosół gotuje się tylko z mięsa wołowego.
- Pamiętaj, aby do rosołu wybierać jak najświeższe i dobrej jakości mięso. Im tłustsze mięso wybierzesz, tym rosół będzie smaczniejszy.
- Ważne jest, aby dobry rosół według przepisu Magdy Gessler gotował się bez przykrycia na małym ogniu. Uważaj, aby nie doprowadzić do gwałtownego zagotowania.
- Mięso z klarownego rosołu Magdy Gessler możesz wykorzystać do zrobienia domowego pasztetu, pasty kanapkowej, sałatki czy potrawki.
- Ugotowane warzywa z rosołu świetnie nadadzą się do sałatki jarzynowej, farszu do naleśników i krokietów lub pasty kanapkowej.
Rosół Magdy Gessler - kiedy podawać?
Rosół Magdy Gessler to bardzo dobre i uniwersalne danie. Pyszny i aromatyczny rosół Magdy Gessler możesz podać na niedzielny obiad. Rosół podawaj z makaronem, pokrojoną w kostkę marchewką i posypany natką pietruszki. Twoi bliscy na pewno będą zachwyceni pierwszym daniem w stylu Magdy Gessler z Kuchennych Rewolucji. Dobry rosół Magdy Gessler to także pomysł na jedzenie do pracy. Porcję rosołu przelej do szczelnie zamykanego pojemnika. Do drugiego włóż makaron i marchewkę. Tak przygotowany rosół zabierz ze sobą na wynos. Tak naprawdę rosół Magdy Gessler będzie smakował zawsze i każdemu.
Choć ugotowanie dobrego rosołu Magdy Gessler jest czasochłonne, to warto zrobić duży garnek tej pysznej i aromatycznej zupy. Dobre polskie warzywa i świeże mięso odwdzięczą się smakiem i nasycą. Rosół wg przepisu Magdy Gessler smakuje przez cały rok. Wybierz ten łatwy i sprawdzony przepis na przepyszny i aromatyczny rosół według Magdy Gessler i przekonaj się sama, jaka ta zupa jest pyszna i uniwersalna :)
Składniki na rosół magdy gessler
500 g szpondra wołowego
6 marchewek
6 pietruszek
2 cebule
1 por
1 seler
1/4 kapusty włoskiej
1 pęczek natki pietruszki
2 łyżki posiekanego lubczyku
1 łyżka ziarenek pieprzu czarnego
1 łyżeczka cukru
5 liści laurowych
5 ziarenek ziela angielskiego
5 goździków
sól
Przygotowanie dania rosół magdy gessler
...
- Mięso umyj i przełóż do garnka.
- Marchewki, pietruszki i seler obierz. Pokrój je na mniejsze kawałki. Por dokładnie umyj i lekko zgnieć. Kapustę pokrój na mniejsze kawałki.
- Cebule opal nad palnikiem.
- Wszystkie warzywa przełóż do garnka z mięsem. Wlej 3 litry zimnej wody. Dodaj wszystkie przyprawy oprócz soli.
- Kiedy się zagotuje, zmniejsz ogień do małego i gotuj bez przykrycia 3 godziny. Powstałe w czasie gotowania szumowiny usuń za pomocą łyżki cedzakowej.
- Do garnka włóż natkę i lubczyk. Gotuj bez przykrycia na małym ogniu około 30 minut.
- Ugotowany rosół dopraw solą.
- Z rosołu wyjmij warzywa i mięso. Rosół przecedź przez drobne sitko.
- Podawaj z makaronem nitki, pokrojoną w kostkę marchewką i posypany posiekaną natką pietruszki.
Zdjęcia: Kamila Dąbrowska-Grec
Opracowanie przepisu: Anna Szulc-Górska
Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl