» Przepisy » Przepisy na obiad » Zupy » Barszcz czerwony Magdy Gessler

Barszcz czerwony Magdy Gessler


1 5 5
2021-05-06
60 minut
łatwe
Porcje: 4
Kuchnia europejska
Barszcz czerwony Magdy Gessler

Barszcz czerwony to jedna z obowiązkowych potraw na wigilijnym stole. To tradycyjna zupa, którą podaje się z uszkami, krokietami czy pasztecikami. Jednak dobry barszcz czerwony można serwować przez cały rok i zawsze będzie smakował. Jeżeli jeszcze nigdy nie robiłaś go własnoręcznie, wybierz sprawdzony przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler. Do Twoich rąk właśnie trafia łatwy przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler z Kuchennych Rewolucji :)

Barszcz czerwony Magdy Gessler - składniki


Lista składników, które potrzebne są do ugotowania pysznego barszczu czerwonego wg Magdy Gessler, nie jest długa. Najważniejszym składnikiem są czerwone buraki. Do buraków dołączyła cebula i jabłka oraz ząbki czosnku. Barszcz czerwony Magda Gessler doprawia solą, czarnym pieprzem w ziarenkach, zielem angielskim i liśćmi laurowymi. Barszcz czerwony Magdy Gessler jest pyszny i aromatyczny.

Główny składnik barszczu czerwonego, czyli buraki, to skarbnica zdrowia. Pierwsze zapiski o burakach pochodzą z 722 r. p.n.e. z Babilonii. W nowej erze królowały na greckich stołach, a dwieście lat później docenili je Rzymianie. Pierwsze informacje o burakach na ziemiach polskich pochodzą z XIV wieku, ale duże uprawy pojawiły się dopiero dwieście lat później. Obecnie Polska jest liderem wśród producentów buraków w Europie. Burak doczekał się nawet swojego święta, które obchodzone jest 24 listopada.

Buraki to skarbnica pierwiastków. Zawierają żelazo, wapń, magnez, potas, mangan, sód, miedź, chlor, fluor, cynk, bor, lit, molibden, kobalt oraz rubid i cez. Są także bogate w kwas foliowy, szczególnie ważny dla kobiet w ciąży. Buraki to źródło przeciwutleniaczy. Wspomagają układ krwionośny, regulują ciśnienie i cholesterol, zapobiegają zwapnieniu naczyń krwionośnych.

Buraków nie powinno ich zabraknąć w diecie osób chorych na anemię. Betanina, czyli antyutleniacz chroniący przed wolnymi rodnikami, odpowiada za kolor buraków. Dlatego warzywa te są ważne w diecie chorych na nowotwory i po chemioterapii. Wzmacniają odporność organizmu i łagodzą problemy żołądkowe. Buraki koniecznie powinny jeść kobiety w okresie menopauzy, ponieważ zmniejszają ryzyko osteoporozy. Wspomagają tworzenie kolagenu, działają ujędrniająco i przeciwzmarszczkowo.

Barszcz czerwony Magdy Gessler - składniki


W sieci krąży mnóstwo przepisów na pyszne czerwone barszcze. Ten przepis na barszcz czerwony wg Magdy Gessler jest idealny na święta Bożego Narodzenia, ale jest tak dobry i zdrowy, że możesz go gotować praktycznie przez cały rok bez żadnej konkretnej okazji.

  • Przepis na dobry barszcz czerwony Magdy Gessler nie jest trudny. Pyszny barszcz czerwony według przepisu Magdy Gessler przygotujesz w kilku łatwych krokach.
  • Magda Gessler zaleca gotowanie barszczu czerwonego, aż buraki będą miękkie. Najpierw należy je obrać, zagotować i gotować do miękkości. Przygotowanie barszczu czerwonego wg Magdy Gessler nie powinno zająć więcej niż 60 minut.
  • Lista składników, których będziesz potrzebować do ugotowania pysznego barszczu czerwonego Magdy Gessler, nie jest długa. Znajdziesz na niej czerwone buraki, jabłka, cebulę, czosnek i przyprawy.
  • Możesz ugotować barszcz czerwony czysty Magdy Gessler. Ugotowany barszcz czerwony przelej przez drobne sitko.
  • Jeżeli lubisz sycące zupy, zdecyduj się na zrobienie barszczu czerwonego z ziemniakami Magdy Gessler.
  • Możesz też wybrać sprawdzony przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler przedwojenny. W tym przepisie na liście składników znajdziesz więcej warzyw oraz grzyby.
  • Ten przepis możesz wykorzystać w czasie świąt Bożego Narodzenia i przygotować barszcz czerwony wigilijny Magdy Gessler. Na święta warto przygotować także zakwas na barszcz czerwony Magdy Gessler.
  • Pamiętaj, aby do zagotowanego barszczu czerwonego wlać kilka łyżek octu, dzięki któremu zupa będzie klarowna i będzie miała piękny kolor.

Barszcz czerwony Magdy Gessler - kiedy podawać?


Barszcz czerwony Magdy Gessler jest daniem uniwersalnym. Przepis na barszcz czerwony Magdy Gessler warto zapisać i skorzystać z niego, przygotowując menu na święta Bożego Narodzenia. Barszcz czerwony wg Magdy Gessler jest tak dobry, że możesz go robić przez cały rok. Ten dobry barszcze czerwony Magdy Gessler świetnie sprawdzi się na rodzinnym obiedzie. Na pewno będzie smakować Twoim bliskim. To także smakowity pomysł na jedzenie do pracy lub szkoły. Możesz zapakować barszcz czerwony Magdy Gessler do szczelnego pojemnika i zabrać ze sobą na wynos.

Barszcz czerwony Magdy Gessler - z czym podawać?


Barszcz czerwony Magdy Gessler będzie sycący, jeżeli podasz do niego różne dodatki. Mogą to być tradycyjne uszka z grzybami, pierogi z kapustą lub kołduny. Oryginalnym i pysznym dodatkiem do barszczu czerwonego Magdy Gessler są pierożki z ciasta francuskiego. Do barszczu czerwonego Magdy Gessler pasują także krokiety z ziemniakami lub z kapustą i grzybami oraz paszteciki z grzybami. Do barszczu czerwonego Magdy Gessler możesz też zaserwować ziemniaki, białą fasolę lub paluchy z ciasta drożdżowego.

Barszcz czerwony Magdy Gessler to pyszne i uniwersalne danie, które będzie smakować bez względu na porę roku i okazję. Barszcz czerwony Magdy Gessler z Kuchennych Rewolucji to mnóstwo smaku i aromatu, które oczarują Ciebie i Twoich bliskich :)


Składniki na barszcz czerwony magdy gessler

8 buraków
6 jabłek antonówek
2 duże cebule
3 łyżki octu spirytusowego
3 liście laurowe
4 ziarna ziela angielskiego
8 ziaren pieprzu
4 ząbki czosnku
1 łyżka cukru
sól

Przygotowanie dania barszcz czerwony magdy gessler

...

  • Buraki obierz, pokrój w plastry i przełóż do garnka. Wlej wodę, tak aby buraki były w niej zanurzone około 10 cm.
  • Do garnka włóż całe cebule, liście laurowe oraz ziarenka pieprzu i ziela angielskiego. Gotuj na małym ogniu.
  • Kiedy woda się zagotuje, wlej ocet. Gotuj na małym ogniu, aż buraki będą miękkie.
  • Ugotowany barszcz przecedź przez drobne sitko i przelej do drugiego garnka.
  • Dodaj rozgnieciony czosnek. Dopraw solą i cukrem. Wymieszaj.
  • Jabłka obierz i wraz ze skórkami przełóż do garnka z barszczem czerwonym. Garnek odstaw, aby barszcz przeszedł aromatem i smakiem jabłek.
  • Podawaj z okazji świąt Bożego Narodzenia, na inne okazje lub bez okazji :)


Zdjęcia: Kamila Dąbrowska-Grec
Opracowanie przepisu: Anna Szulc-Górska

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.