» Przepisy » Kuchnia polska

Kuchnia polska


Aromatyczna kuchnia polska

Szukając wyjątkowych smaków i

Ser dojrzewający podpuszczkowy - lepszy niż ser koryciński :)


409
więcej niż 60 minut

Czerwony barszcz według mojej babci Reginy


129
więcej niż 60 minut

Ryba po grecku, czyli mocno warzywami i przyprawami przesycona - film video


116
więcej niż 60 minut

Prażuchy


105
30-60 minut

Szare, prawdziwie szare kluski ziemniaczane


86
30-60 minut

Klasyczne gołąbki mojej babci Reginy


84
więcej niż 60 minut

Placki ziemniaczane pieczone w piekarniku - film video HD


65
30-60 minut

Pulpety z indyka z kaszą jaglaną w sosie pomidorowym (film video)


62
30-60 minut

Zupa z kurek - nie znam lepszej :)


62
30-60 minut

Żur Wielkanocny, mocno wędzonką i majerankiem pachnący


60
30-60 minut


Aromatyczna kuchnia polska

Szukając wyjątkowych smaków i aromatów, nie należy zapominać o naszej rodzimej kuchni. Nie na darmo niemal wszyscy obcokrajowcy, którzy spróbowali regionalnych potraw ziemi polskiej, zwyczajnie się w niej zakochali. Dlaczego Ty nie miałabyś gotować tradycyjnych dań, które od lat gotowały nasze babcie i prababcie? Z pewnością wydaje Ci się, że przyrządzenie wielu z nich jest niezwykle czasochłonne i skomplikowane. Co gdybym powiedział Ci, że spokojnie sobie poradzisz? Odkryj wraz ze mną niezwykłe smaki, jakie kryje w sobie kuchnia polska.

Polska kuchnia, która wcale nie musi być tłusta

Wiele osób jest przekonanych, że polska kuchnia jest niezwykle tłusta i ciężkostrawna. To jeden z głównych powodów, dla których coraz rzadziej po nią sięgamy. Jest jednak wiele pozycji, które z powadzeniem możesz podawać podczas rodzinnego obiadu, bez obaw o nadprogramowe kalorie. Zacznijmy od mięsiwa. Kiedy myślę o polskiej kuchni, na myśl niemal od razu przychodzi mi soczysta kaczka faszerowana jabłkami. Upieczona w piekarniku zyska chrupiącą i aromatyczną skórkę, pod którą będzie kryć się soczyste mięso z delikatnie owocowym posmakiem. Piekarnik możesz wykorzystać również do duszenia rolad, zrazów z mięsa wołowego, czy przyrządzenia kurczaka.

Mączne dania kuchni polskiej

Regionalne potrawy naszego kraju absolutnie nie mogą obejść się bez dań mącznych. Wśród nich na pierwszym miejscu plasują się oczywiście pierogi. Te przybierają różną postać. Do najpopularniejszych wciąż należą pierogi z farszem z ziemniaków i twarogu, kapusty i grzybów, czy mięsa. Nie należy jednak zapominać, że jesteśmy mistrzami łączenia klusek z owocami, dlatego to właśnie u nas spotkasz pierogi z dodatkiem sezonowych jagód, czy truskawek. Lepienie pojedynczych pierogów zajmuje Ci za dużo czasu? Wykorzystaj szybszą wersję i wybierz pierogi leniwe, do których sięgniesz po twaróg. W moim domu podawało się je zawsze z bułką tartą przyrządzoną na maśle i z cukrem. Sądzę, ze nic nie stoi na przeszkodzie, abyś podała je ze skwarkami, czy podsmażoną kapustą.

Klasyki kuchni polskiej

Kuchnia narodowa ma kilka sztandarowych dań, bez których nie może się obejść. Wśród potraw możemy wyróżnić bigos z dużą ilością mięsa, kotlety mielone, schabowy w panierce, czy różnego rodzaju pasztety. Nie zapominajmy również o zupach, w końcu klasyczny rosół, żurek i oczywiście zupa ogórkowa to potrawy, które wciąż królują na stołach wielu domów – założę się, ze również na Twoim. Korzystaj z moich przepisów kuchni polskiej i rozsmakuj się w naszych klasykach.