Placki ziemniaczane pieczone w piekarniku - film video HD

Placki ziemniaczane pieczone w piekarniku, to danie dla wszystkich fanów placków. Ten przepis na placki ziemniaczane gwarantuje, że wyjdą one bardzo smaczne i dużo mniej kaloryczne. Są chrupiące i należy je jeść zaraz po upieczeniu, bowiem twardnieją. Ale na twardość jest też rada - jeśli zostaną Ci pieczone placki i chcesz je zjeść np. na drugi dzień - włóż je do miski wraz z kilkoma kawałkami jabłka i przykryj - po kilku godzinach będą miękkie.
Składniki na placki ziemniaczane pieczone w piekarniku - film video hd
1 spora cebula
1 jajko
1/2 szklanki mleka
3 czubate łyżki mąki pszennej
1/2 pęczka natki pietruszki
4 łyżki oleju
sól
świeżo zmielony czarny pieprz
do smarowania blachy:
2-3 łyżki oleju
Przygotowanie dania placki ziemniaczane pieczone w piekarniku - film video hd
- Ziemniaki obierz i dokładnie opłucz. Obraną cebulę pokrój na drobną kostkę. Natkę posiekaj.
- Na patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę, lekko posól i smaż cały czas mieszając na średnim ogniu, aż zacznie się szklić. Zdejmij z ognia, odstaw na bok.
- Ziemniaki zetrzyj na tarce o grubych oczkach (lub, jeśli masz, użyj malaksera). Od razu po starciu dodaj do ziemniaków mleko i wymieszaj - dzięki temu zachowają jasny kolor.
- Do startych ziemniaków dodaj jajko, mąkę, podsmażoną cebulę, sól i pieprz oraz natkę pietruszki.
- Wszystko dokładnie wymieszaj.
- Nieprzywierającą blachę wysmaruj olejem - nie trzeba go dużo.
- Układaj na blasze porcje masy i formuj z niej niezbyt cienkie placki (jeśli będzie się z niej oddzielał płyn, postaraj się go nie nabierać i nie mieszaj już masy, by oddzieliło się go jak najwięcej).
- Placki wstaw do piekarnika nagrzanego do 230 stopni i zapiekaj przez 20-25 minut, aż będą ładnie zezłocone i chrupkie na brzegach.
- Podawaj gorące z tym, z czym lubisz najbardziej.
- A na gorącą blachę po zdjęciu placków od razu nakładaj następną porcję do upieczenia.
Dlaczego? A po to, byś była ZDROWSZA!!! Nie kupujesz, tracisz 🙂 Twój wybór 🙂
Posiłki z warzyw sprawią, że będziesz zdrowsza i będziesz jeszcze częściej się uśmiechać!
Więcej warzyw, mniej mięsa, cukrów i tłuszczu w diecie to najlepszy, najprostszy i NAJSKUTECZNIEJSZY sposób, by być zdrowszym. Lepiej się czuć, ładniej wyglądać, mieć więcej energii i często się uśmiechać 🙂
To jest takie proste 🙂
❤️💕💛 http://bit.ly/WEGE-OBIADY - to 121 stron łatwych, szybkich i świetnie zbilansowanych, NISKOKALORYCZNYCH przepisów:
💛 przepisy są łatwe i szybkie, z powszechnie dostępnych składników,
💛 każdy przepis jest zilustrowany zdjęciem,
💛 przy każdym przepisie jest podana KALORYCZNOŚĆ i informacje o makroskładnikach,
💛 wszystkie czynności są dokładnie opisane krok po kroku,
💛 listy składników są KRÓTKIE, dokładne i czytelne 🙂
💛 oczywiście wszystkie przepisy są WEGE!
Sprawdź ❤️💕💛 http://bit.ly/WEGE-OBIADY
![]() Ziemniaki obierz i dokładnie opłucz. Obraną cebulę pokrój na drobną kostkę. Natkę posiekaj. ![]() Na patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę, lekko posól i smaż cały czas mieszając na średnim ogniu, aż zacznie się szklić. Zdejmij z ognia, odstaw na bok. ![]() Ziemniaki zetrzyj na tarce o grubych oczkach (lub, jeśli masz, użyj malaksera). Od razu po starciu dodaj do ziemniaków mleko i wymieszaj - dzięki temu zachowają jasny kolor. ![]() Do startych ziemniaków dodaj jajko, mąkę, podsmażoną cebulę, sól i pieprz oraz natkę pietruszki. ![]() Wszystko dokładnie wymieszaj. Nieprzywierającą blachę wysmaruj olejem - nie trzeba go dużo. ![]() Układaj na blasze porcje masy i formuj z niej niezbyt cienkie placki (jeśli będzie się z niej oddzielał płyn, postaraj się go nie nabierać i nie mieszaj już masy, by oddzieliło się go jak najwięcej). ![]() Placki wstaw do piekarnika nagrzanego do 230 stopni i zapiekaj przez 20-25 minut, aż będą ładnie zezłocone i chrupkie na brzegach. Podawaj gorące z tym, z czym lubisz najbardziej.. |
Kapuśniak tradycyjny
Kapuśniak to jeden ze specjałów tradycyjnej kuchni polskiej. Ta zupa kojarzy się głównie z recepturami góralskimi, ale jest popularna właściwie w całej Polsce. I nie tylko, bo swoją wersję kapuśniaka mają także Słowacy i Ukraińcy. Ale tylko polski kapuśniak przygotowany według tradycyjnego przepisu jest najlepszy :)
W książkach kucharskich i internecie można znaleźć mnóstwo przepisów na...
Tradycyjna zupa ogórkowa
Co jest sekretem zupy ogórkowej przygotowanej według tradycyjnego przepisu? To pyszne ogórki kiszone podsmażone na maśle :) Zupa ogórkowa nabiera wtedy niesamowitego smaku i super aromatu.
Przepisów na zupy ogórkowe tradycyjne są tysiące. Ten sprawdzony przepis na ogórkową tradycyjną właśnie dołączył do grona różnych propozycji na ten rodzaj zup. Ogórkową lubimy, a od czasu do czasu warto...
Pomidorowa błyskawiczna - w kilkanaście minut!
Ilu jest kucharzy, tyle przepisów na zupę pomidorową. Ten przepis jest trochę inny niż te wszystkie tradycyjne, bo tę zupę pomidorową przygotujesz błyskawicznie :)
To świetny przepis na pyszną pomidorówkę, którą ugotujesz w 20 minut. Tak, taka pomidorowa błyskawiczna jest możliwa. Bo szybkie wcale nie oznacza, że niezdrowe czy niedobre. Wystarczy, że będziesz postępować według tego...