Placki ziemniaczane pieczone w piekarniku - film video HD
45 minut
bardzo łatwe
Porcje: około 20 placków
Placki ziemniaczane pieczone w piekarniku, to danie dla wszystkich fanów placków. Ten przepis na placki ziemniaczane gwarantuje, że wyjdą one bardzo smaczne i dużo mniej kaloryczne. Są chrupiące i należy je jeść zaraz po upieczeniu, bowiem twardnieją. Ale na twardość jest też rada - jeśli zostaną Ci pieczone placki i chcesz je zjeść np. na drugi dzień - włóż je do miski wraz z kilkoma kawałkami jabłka i przykryj - po kilku godzinach będą miękkie.
Składniki na placki ziemniaczane pieczone w piekarniku - film video hd
1 kg ziemniaków
1 spora cebula
1 jajko
1/2 szklanki mleka
3 czubate łyżki mąki pszennej
1/2 pęczka natki pietruszki
4 łyżki oleju
sól
świeżo zmielony czarny pieprz
do smarowania blachy:
2-3 łyżki oleju
1 spora cebula
1 jajko
1/2 szklanki mleka
3 czubate łyżki mąki pszennej
1/2 pęczka natki pietruszki
4 łyżki oleju
sól
świeżo zmielony czarny pieprz
do smarowania blachy:
2-3 łyżki oleju
Przygotowanie dania placki ziemniaczane pieczone w piekarniku - film
... video hd
- Ziemniaki obierz i dokładnie opłucz. Obraną cebulę pokrój na drobną kostkę. Natkę posiekaj.
- Na patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę, lekko posól i smaż cały czas mieszając na średnim ogniu, aż zacznie się szklić. Zdejmij z ognia, odstaw na bok.
- Ziemniaki zetrzyj na tarce o grubych oczkach (lub, jeśli masz, użyj malaksera). Od razu po starciu dodaj do ziemniaków mleko i wymieszaj - dzięki temu zachowają jasny kolor.
- Do startych ziemniaków dodaj jajko, mąkę, podsmażoną cebulę, sól i pieprz oraz natkę pietruszki.
- Wszystko dokładnie wymieszaj.
- Nieprzywierającą blachę wysmaruj olejem - nie trzeba go dużo.
- Układaj na blasze porcje masy i formuj z niej niezbyt cienkie placki (jeśli będzie się z niej oddzielał płyn, postaraj się go nie nabierać i nie mieszaj już masy, by oddzieliło się go jak najwięcej).
- Placki wstaw do piekarnika nagrzanego do 230 stopni i zapiekaj przez 20-25 minut, aż będą ładnie zezłocone i chrupkie na brzegach.
- Podawaj gorące z tym, z czym lubisz najbardziej.
- A na gorącą blachę po zdjęciu placków od razu nakładaj następną porcję do upieczenia.
Ziemniaki obierz i dokładnie opłucz. Obraną cebulę pokrój na drobną kostkę. Natkę posiekaj. Na patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę, lekko posól i smaż cały czas mieszając na średnim ogniu, aż zacznie się szklić. Zdejmij z ognia, odstaw na bok. Ziemniaki zetrzyj na tarce o grubych oczkach (lub, jeśli masz, użyj malaksera). Od razu po starciu dodaj do ziemniaków mleko i wymieszaj - dzięki temu zachowają jasny kolor. Do startych ziemniaków dodaj jajko, mąkę, podsmażoną cebulę, sól i pieprz oraz natkę pietruszki. Wszystko dokładnie wymieszaj. Nieprzywierającą blachę wysmaruj olejem - nie trzeba go dużo. Układaj na blasze porcje masy i formuj z niej niezbyt cienkie placki (jeśli będzie się z niej oddzielał płyn, postaraj się go nie nabierać i nie mieszaj już masy, by oddzieliło się go jak najwięcej). Placki wstaw do piekarnika nagrzanego do 230 stopni i zapiekaj przez 20-25 minut, aż będą ładnie zezłocone i chrupkie na brzegach. Podawaj gorące z tym, z czym lubisz najbardziej.. |
Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl
Placki ziemniaczane pieczone w piekarniku - film video HD - komentarze
~Gość
20.02.2019 21:58
Nigdy nie zostawiam komentarzy może dlatego, ze nigdy mi nie wychodzą przepisy z internetu haha. Postanowiła dodać ponieważ placki wyszły megaaaa dobre, naprawdę dobre, lepsze niż z oleju!
Pycha!
~Andżelika
26.01.2018 23:19
Witam:) kochaam placki lecz z uwagi iz musze stosowac diete lekkostrawna nie moge sobie na nie pozwolic lecz pana przepisem w piekarniku raczej sobie ie zaszkodze gdyz tluszcz w minimalnej dawce :) dziekuje
~Gość
22.10.2017 12:41
Placuszki wyszły mi. Oczywiście przykleily się do blachy ☺Bardzo smaczne i zdrowe
~Gosia
17.06.2016 14:34
Pyszne!!! Smażyłam "na sucho" na patelni grillowej.
~eee
1.01.2016 11:32
nie wyszły mi, nastawiłam się bardzo pozytywnie, wyszły twarde, nie dało się ich oderwać , połowa została na blasze :(
Grzegorz, Mniammniam.pl
4.01.2016 11:17
Hej eee :) Widocznie były za mało odciśnięte, temperatura za niska i być może blacha nie miała dobre powłoki nieprzwieralnej. Następnym razem wyjdą :)
~Anna
15.07.2015 14:56
Placki były dobre zaraz po usmażeniu (niestety tylko dobre, a nie pyszne), jak były jeszcze ciepłe. Jak tylko zrobiły się zimne to niesmaczne. Niestety dzieci nimi pogardziły, a szkoda, bo zdrowsze niż smażone.
~Ania
19.03.2015 19:31
Robiłam dziś placki, niestety nie wyszły… Piekłam na folii aluminiowej. Placki przykleiły się do niej tak mocno, że nie dało się ich zdjąć. Wszystkie razem z folią wylądowały w koszu. Poza tym były surowe w środku, więc ogólnie coś nie tak z przepisem (czas pieczenia? temperatura?). Szkoda czasu i produktów :(
~pik
11.03.2015 08:35
No mnie niestety nie wyszły:( przyklejały się do wysmarowanego papieru i nawet po 35 minut pieczenia były surowe w środku:(
miodzianka
5.03.2015 12:15
Czy placki ziemniaczane można nazwać fit,czy ktoś się da namówić na placki wiedząc,że nie są one przesiąknięte dużą ilością tłuszczu,gdzie wszędzie unosi się aromat smażonych placków.W większości jesteśmy tradycjonalistami i nie lubimy tego co jest inne od tego co zawsze robiliśmy,jedliśmy.Ja swoją rodzinę wzięłam podstępem i placki przyrządziłam wcześniej gdy ich nie było - sama,szczerze one same się robiły :). Podałam z dodatkami na talerzu udekorowanym.Pierwsze co słyszę pyszne dziś ci placki wyszły,a jak to zrobiłam że nie mają tyle tłuszczu chyba na suchej patelni smażyłam.Lecz to już moja tajemnica :) Do startych ziemniaków dodatkowo dodałam rozgnieciony czosnek i troszku mielonej papryki słodkiej.Teraz nie wyobrażam sobie innych placków niż te z piekarnika.Można do nich śmiało dodawać cukinie,buraczki czy marchewkę startą,zawsze wyjdą miękkie w środku a z zewnątrz chrupiące tak jak lubimy :)
JSZCZYG
4.03.2015 14:30
U mnie wszyscy lubią placki ziemniaczane, ale te tradycyjne smażone na oleju są często zbyt tłuste. Te placuszki pieczone w piekarniku są równie chrupiące, ale ponadto nie ociekają tłuszczem. W piekarniku nie trzeba ich pilnować- nie przypalają się. Ja do moich placków dodaję łyżeczkę sody oczyszczonej, upieczone placki są wtedy chrupiące i puszyste.Pychotka....Polecam.
Alice231
22.12.2014 19:56
Pyszne! Co prawda to nie to same, co te smażone plyndze, ale również smaczne- i nie takie tłuste.
Osobiście zmodyfikowałam przepis oprócz ziemniaków dodaję marchewkę i cukinię... polane jogurtem naturalnym są idealne :)
~Gość
27.11.2014 15:06
Słyszałam że pyry mają dużo cukru,bardzo się zdziwiłam,ale nigdy się nie zastanawiałam co maja czego nie bo i tak bez nich żyć nie mogę!!!!!!
Anejka
5.11.2014 08:30
Zachęcona opiniami zrobiłam placki i nie za bardzo mi wyszły :( Okropnie się przykleiły do blachy, która porządnie była posmarowana tłuszczem. Następnym razem spróbuję na papierze do pieczenia, bo w smaku były dobre :)
AnnaMarlena
8.08.2014 06:26
Mi jakoś nie wyszły :(. Zostanę chyba przy swoich smażonych.
Jeśli ktoś lubi bardzo chrupkie to polecam odcedzić ziemniaki czyli po starciu wycisnąć z nich sok, odlać ale zostawić troszkę mączki ziemniaczanej która wytrąci się w soku.
Polecam są bardzo chrupkie.
AnnaMarlena
25.03.2014 16:06
Bardzo fajny przepis bez dodatku tłuszczu i z natką pietruszki które zawiera mnóstwo żelaza.
~Gość
19.03.2014 08:39
Uwilebiam placki ziemniaczane, ale nie jadałam ich do tej pory często ze względu na liczbę kalorii i kiedyś zupełnie przypadkiem zobaczyłam wpis pana Grzegorza, zrobiłam na obiad, ale przyznam się, ze bez większego entuzjazmu...placki ziemniaczane bez smażenia? nie, to nie może być dobre......a jednak okazało się że może, placki wyszły pyszne, mięciutkie w środku, chrupiące na zewnątrz, robię je teraz przynajmniej raz w tygodniu podaję z sałatką.
modliszka
4.03.2014 00:27
Placki ziemniaczane pieczone w piekarniku to prawdziwe na szybko 'nakryj się stoliku'.
Robi się je szybko, łatwo i bezboleśnie - z użyciem malaksera nie bolą żadne mięśnie ;)
Przepis prosty jak Grzesia włosy, każdy samemu może je w domu zrobić!
Ja te placki zrobiłam i nieco urozmaiciłam: dodałam bardzo dobrej jakości paróweczki pokrojone w plastereczki,
do tego żółty serek starty na grubych oczkach dodałam a całość obficie bazylią podrasowałam :)
Placki piekłam w piekarniku na papierze do pieczenia a rodzinka ma doznała wielkiego zaskoczenia,
nikt mi nie dowierzał że placki ziemniaczane uniknęły smażenia :D
Kiedy placki miałam już upieczone to z pikantnym sosem z cukinii je podałam,
były tak pyszne aż z ilością się zapomniałam i troszkę więcej ich skonsumowałam :P
A po plackach przykład z Grzesia wzięłam,
chwyciłam za kijki i ruszyłam kilometry odmierzać :D :D :D
mamiszon3
3.03.2014 00:07
Dziś były na obiad placki ziemniaczane wg przepisu p.Grzegorza.Nie dodałam natki(jakoś mi nie pasuje),natomiast dałam czosnek-wyszły pyszne,jednak te smażone na oleju są lepsze od tych z piekarnika(ale to kwestia gustu)-taka jest opinia moich córek z którą się zgadzam.Rzeczywiście,tarte grubiej są bardziej chrupiące.Nowością dla mnie był dodatek mleka(faktycznie ziemniaki tak nie ciemnieją) i krojona,podsmażana cebula(ja zawsze tarłam ją razem z ziemniakami).Jak widać zawsze można się czegoś nowego nauczyć.
~trolxd
2.03.2014 18:38
Niestety robiłem 2 razy i za każdym razem nie wyszły. Raz były za rzadkie, a za drugim razem pomimo robienia dokładnie według przepisu ( pieczenie) placki na górze się nie przypiekły a przywarły od dołu i nie mogłem odkleić pomimo nawet większej ilości tłuszczu niż w przepisie.
MamaJulka
27.02.2014 21:27
No cóż, spróbuję jeszcze z tego przepisu. Jak do tej pory wszystkie moje podejścia do pieczonych placków kończyły się źle i niesmacznie :(
Czy to mleko jest konieczne?? i ewent czym je można zastąpić?
Grzegorz, Mniammniam.pl
28.02.2014 06:50
Hej MamaJulka :) Mleko nie jest konieczne - wpływa tylko na kolor placków, więc można je pominąć, placki będą tak samo smaczne :)
alaGosia
24.02.2014 22:20
świetny pomysł!! ja na pewno zrobię je w piątek z moim ukochanym łososiem wędzonym! :)Już kupiłam opakowanie łososia atlantyckiego :) Ta opcja pasuje mi zdecydowanie najbardziej, jest zdrowa i aromatyczna! Fajny przepis :D
MIRELA_R
23.02.2014 20:46
Placki ziemniaczane z piekarnika??? To wspaniały pomysł! Mój mąż uwielbia placki ziemniaczane (ja też), ale nienawidzę ich smażenia. Dzis przygotowałam placki w piekarniku i sa przepyszne. Teraz mogę przygotowywać je nawet codziennie ;) mniam
zbyszko52
15.02.2014 22:33
Ale narobiłeś mi ochoty na te placki.
Takie placki są najsmaczniejsze i najzdrowsze.
Do tego przepisu dodałem 2 ząbki czosnku,
Są Smaczne, wypróbowałem:)
~tetad
15.02.2014 17:55
Zrobilam palcki dokladnie wg. przepisu bez przekonania. z polowy ziemniakow utarlam tradycyjnie na najmniejszych oczkach a polowe na grubszych. Polowe zrobilam smazone a polowe w piekarniku. Chyba z piekarnika mi lepiej smakowaly ,bo : byly chrupiace niesamowicie obydwa rodzaje ,od razu mozg mi podpowiadal"mozesz bezkarnie jesc bo sa chude" :) No najadlam sie tych z piekarnika,ale od zarania dziejow ja jem placki z kefirem ;) Najlepsze sa dla mnie . super przepis i napewno juz smazone placki nie zagoszcza w moim domu,tylko pieczone. Nie trzeba stac pilnowac ,zeby przewracac,mozna w tym czasie cos innego robic. Super pomysl !!Dzieki bardzo:)Jutro ma przyjsc troje znajomych i zrobie te pieczone paluszki,oczywiscie powiem ,ze to moj przepis :P zobacze ich reakcje :):) Dziekuje za przepis i pozdrawiam serdecznie .
magi18
15.02.2014 13:58
Placki ziemniaczane uwielbiam. Co jakiś czas je robię. Ale pierwszy raz spotkałam się z plackami, które piecze się w piekarniku. I spróbowałam je dzisiaj na obiad. Były pyszne. Smakowały mi prawie tak jak te tradycyjne na oleju.
Ale ja ziemniaki tarłam na tarce z małymi oczkami, wolę jak są takie malutkie. :)
modliszka
3.02.2014 23:33
Polecam przepis! Placki REWELACJA!!!!! Od siebie dodam że aby urozmaicić ich smak i dla odmiany zrobić to samo danie ale w innej wersji - wystarczy dodać z 4 bdb jakości paróweczki pokrojone w plasterki, starty żółty ser i doprawić całość obficie bazylią. Tak gotowe placki wyśmienicie smakują z pikantnym sosem z cukinii - ja przygotowałam sobie taką właśnie wersję tych placków i nie zawiodłam się :) POOOOOLECAM GORĄCO
modliszka
3.02.2014 23:41
Zapomniałam dodać, że placki zapiekałam na blaszce piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia :)
kfiacik
1.02.2014 17:43
Dodam jeszcze, że ciasto zrobiłam 1,5 godz. przed pieczeniem i nic a nic nie ściemniało.
kfiacik
1.02.2014 17:41
Powiem tak - placki smażone to jednak smażone. Ale trudno je usmażyć idealnie i mają milion kalorii, więc ostatnio zrobiłam je kilka lat temu. To całe zamieszanie z olejem, dymem (nieuniknione w moim wydaniu placków :) ) i zapachem na kilka dni.
Te też są pyszne, lekko twardsze od dołu. Jadłam ze śmietaną i kiszoną kapustą, jadłam z cukrem. Nie wiem, czy twardnieją po wystygnięciu, bo nic nie zostało. Na pewno mają jedną wadę - dość długo się pieką i trudno się doczekać na następną blachę. Nie jest to więc wersja dla dużej rodziny.
Mój syn, który z zasady nie jada placków ziemniaczanych i z zasady unika nowych potraw, wtrząchnął cztery (co pogłębiło moją frustrację w związku z czekaniem na kolejną porcję :) )
No więc Grzesiu to właśnie będą pewnie moje placki :) Dzięki
polcia_78
4.02.2014 10:57
Niedawno dokonałam przełomowego :) odkrycia, że placki można piec, a nie smażyć. Robię różne warzywne wariacje. Samo przygotowanie placków zajmuje zazwyczaj ok. 10 minut, za to pieczenie całą wieczność. Jestem dość niecierpliwa więc zwykłe blachy takie jakie są w piekarniku wykładam papierem do pieczenia i w ten sposób jednocześnie mogę upiec 18 placków (po 9 na jednej blaszce). Trwa to troszkę dłużej niż pieczenie jednej blachy, ale nie muszę czekać na kolejną porcję :)
Kosia
29.01.2014 12:41
Super pomysł! Wypróbowałam i zaimponowałam mojej córce, która zdrowo się odżywia i nie chce słyszeć o smażeniu! A placki ziemniaczane uwielbia! Powiedziała mi ostatnio, że w takiej wersji (pieczone) może jeść codziennie :-) a ja zjadam placki posypane odrobiną cukru ...
~inka
27.01.2014 19:40
Moje placuszki wyszły rewelacyjne.zrobiłam je też na dwa sposoby:dla Męża po cygańsku z gulaszem a dla siebie na słodko że śmietaną posypane cukrem....mniam:-) polecam!
AgaWus
26.01.2014 20:33
Ja niestety nie jadłam, ale rodzina zgodnie uznała, że były bardzo dobre. Babcia wzięła przepis ;O
JSZCZYG
25.01.2014 22:42
Placuszki super, podałam je ze smażonymi grzybami leśnymi(zbierane tej jesieni). Mniam!!!!!!!!!!!!!!
~gozdawa
25.01.2014 07:47
Mam pytanie;
Jaki rodzaj ziemniaków należałoby użyć, z której grupy ?
Grzegorz, Mniammniam.pl
25.01.2014 08:27
Hej Gozdawa :) Najlepsze do placków są ziemniaki średnio kleiste. Jeśli pytasz o grupę, to chodzi o grupę pośrednią, czyli "BC" :) Np. odmiany: Innovator, Asterix, Fresco, Monsun :)
Życzę udanych, chrupiących plackó :)
an33na
23.01.2014 20:51
a moje się przypiekły niestety od spodu...:( i nie były takie "łał "...:(
miodzianka
23.01.2014 19:37
U mnie zawsze były placki tradycyjne z dodatkiem gulaszu czyli placek po węgiersku.Do momentu gdy musiałam trzeć ziemniaki ręcznie wtedy starłam je na grubych oczkach i to był strzał w dziesiątkę,pyszne i chrupiące.Takie placuszki robię już cały czas,dlatego bez problemu sięgnęłam po ten przepis.Zaskoczenie było,żeby dodać mleko( bo nigdy nie dodawałam) i to że można je przyrządzić w piekarniku.Masa szybko nie ściemniała.Można dodać jeśli ktoś lubi świeże zioła oprócz pietruszki.Szybkie przyrządzenie i do piekarnika na chwil kilka.I można było się zajadać pysznymi chrupiącymi placuszkami ja do nich dodałam gęstej kwaśnej śmietany,a dla reszty mięsko było.Teraz taka wersja będzie u mnie w domu królować,bo nie muszę ślęczeć nad patelnią i uważać by olejem się nie pochlapać.Amatorom placków ziemniaczanych z całego serca ten przepis polecam :)
AnnaMarlena
23.01.2014 15:36
Wczoraj taka akcja na placki ziemniaczane że czekając na męża z obranymi ziemniakami w garnku wyciągnęłam maszynkę starłam wszystkie i na obiad były placki z gulaszem :) zamiast zwykłych ziemniaków. Z tym że ja nie dodaję mleka i pietruszki (akurat mi mała pietruszka w doniczce rośnie), za dodaję sporo pieprzu. Niestety placki nie wytrzymały do obiadu -większość sama zjadłam z cukrem :D były PYSZNE
~Ewelina
23.01.2014 13:55
Zdecydowanie najfajniejszy sposób na przygotowanie placków ziemniaczanych. Najważniejszy argument to minimalna ilość tłuszczu, bo większość przyrządzanych placków zawiera go bardzo dużo ( mimo odsączania na ręczniku papierowym). 2. Podoba mi się również pomysł z podaniem placków, czyli z łososiem. To jest również niedawno przeze mnie odkryty sposób na placki. Dodatkowo ciasto nie jest trudne do wykonania, zdecydowanie łatwiejsze niż tradycyjne - ja ścieram drobniej na smażone placki. Oczywiście gdyby dało się ich spróbować w oryginale byłoby super :)
Zapraszam również do mnie :
http://naskrzydlachsmaku.blo gspot.com/
~stefania2409
23.01.2014 12:41
własnie skończyliśmy zajadać się placuszkami ze śmietaną (,bo co było pod ręką ) pyszne ,córka napiekła i już obiadek z głowy ,pozdrawiam...
~Anna S
23.01.2014 11:38
Robię takie na grillu elektrycznym. Szybko. Bez tłuszczu więc zdrowo. Raz w tygodniu w naszym domu ;) Buziak !
kropla
23.01.2014 00:23
Lubię ziemniaki w każdej postaci - pieczonej też, ale zawsze się zastanawiam, jak to wszystko może być zdrowe... Np. co z akrylamidem, którego mnóstwo w ziemniakach podgrzanych do temperatury piekarnikowej? Co Pan o tym sądzi?
Grzegorz, Mniammniam.pl
23.01.2014 07:14
Hej Kropla,
Moim zdaniem, placki pieczone - ze względu na minimalną ilość tłuszczu są dużo zdrowsze od tych pieczonych, w których tego akrylamidu może być nawet dużo mniej od tych smażonych.
O, tutaj są ciekawe informacje na ten temat: http://pl.wikipedia.org/wiki/A krylamid
To, co zrobione w domu, jest dużo zdrowsze, niż to, co zwykle można kupić w sklepach :)
Anejka
23.01.2014 00:17
Uwielbiam placki! Nigdy nie wpadłam na to, żeby je upiec. Świetny pomysł! na pewno wypróbuję.
isia_83
22.01.2014 21:16
Po prostu rewelacja, nie wpadłam do tej pory na to, aby placki UPIEC :) A właśnie jestem na diecie więc...odchudzone placki będą w sobotę - wyglądają bosko!!! Dzięki za inspirację :)
agusia
22.01.2014 21:11
Świetny pomysł na "odchudzenie" tradycyjnych placków. Ja do przypraw dorzuciłabym jeszcze suszony rozmaryn - doda plackom aromatu i sprawi, że ziemniaki będą zdrowsze podczas pieczenia :-) A z wędzonym łososiem smakują obłędnie :-) Warto spróbować!!
~agnes
22.01.2014 20:59
Świetny przepis, ale zastanawiam się dlaczego w spisie składników nie ma wymienionego imbiru?
Grzegorz, Mniammniam.pl
22.01.2014 21:08
Hej Agnes :) Nie ma imbiru, bo nie sądzę, by pasował do placków ziemniaczanych :)
~mishow
22.01.2014 19:34
Podpis pod pierwszym zdjęciem to raczej nie z tego przepisu?
Grzegorz, Mniammniam.pl
22.01.2014 19:57
Hej Mishow :) Już z tego przepisu :) Dziękuję :)
an33na
22.01.2014 19:32
jutro próbuję :) uwielbiam placki ziemniaczane, ale faktycznie są bardzo kaloryczne :) Ja lubię placki ze szklanką zimnego mleka :)
~junista
23.01.2014 15:48
koniecznie muszę wypróbować te placuszki bo jak patrzę na fotkę to ślinka cieknie, a placki ziemniaczane uwielbiam z dużą ilością czosnku, ale z uwagi na wysoki cholesterol jadłam je jakieś pół roku temu