Sałata szalenie zielona

  
1 5 5 5
2004-05-08
10 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
gotowania ogórki awokado sałata smaki smaczna
Sałata szalenie zielona

Przepis na bardzo szybką zieloną sałatkę. To sałata z tych, które przyrządza się bardzo szybko. Jest chrupiąca, smaczna i zdrowa. Jest tak zielona, ze zieleńsza już chyba być bardziej nie może. Wszystko dzięki wymieszaniu awokado, ogórka, sałaty, kiwi. Każdy odcień zieleni nadaje inne smaki.


Składniki na sałata szalenie zielona

dwa owoce awokadogłówka pięknej sałaty - najlepiej karbowanejśredniej wielkości ogórek wężowydwa owoce kiwisok z cytrynydwie czubate łyżki oliwysólświeżo zmielony czarny albo kolorowy pieprz

Przygotowanie dania sałata szalenie zielona

To sałata z tych sałat, co bardzo szybko "biegusiem" się tworzy. I dają one wiele radości w kuchni i na talerzu.

Najpierw sałata - myję ja dokładnie, osuszam jeszcze dokładniej i ślicznie, w sposób raczej niedbały, ale układny, układam na wielkim talerzu albo wrzucam do misy.

Na tej sałacie lądują plastry awokado. Podobno trudno jest obierać awokado - nie wiem - mnie obieranie tego owocu nie sprawia zbytniej trudności. Wpierw przekrawam owoc na połowę, wydłubuje śliczną pestkę [szkoda, ze jest niejadalna, szkoda, bowiem tak apetycznie wygląda] i połówki obieram obieraczką do ziemniaków.

Obok plastrów awokado układam cienkie plasterki obranego kiwi, dla kontrastu zaś kształtów, obok umieszczam obranego i pokrojonego w cienkie a długie słupki ogórka.

Całość delikatnie solę, pieprzę i obficie skrapiam oliwą i sokiem z cytryny.

Kilkanaście minut w lodówce zamieni sałatę w królewską sałatę. W danie tak delikatne i urokliwe, jak tylko tak zielona okropnie, sałata może być.

A smak tej sałaty tak bogaty i delikatny zarazem.

Poezja to czysta w swej formie.

I taka do tego radosna!!!

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.