Ludzie, ludzie!!!

Danka Cywińska   2003-09-01         1  

Ludzie, ludzie, cuda w tej budzie!

Wielce szacowne grono uczonych - klimatologów, po długich i żmudnych, a ponadto bardzo skomplikowanych badaniach - doszło do wniosku, że na Warmii i Mazurach jest więcej słonecznych dni niż na obleganej i słynnej wyspie Majorce.


Od opublikowania tego odkrycia naukowego (Kopernik ze wstydu płonie, jakie to nieistotne jego odkrycia) wszyscy mieszkańcy Warmii i Mazur drżą ze strachu, ze miliony turystów zadepczą ich małe letnie domki, ukryte wśród lasów i jezior.
Oj, nie prawda nie wszyscy, co niektórzy właśnie śpieszą się niepomiernie aby warmińsko - mazurskim zwyczajem, godnie na przyjęcie gości się przygotować.
Śwarne kobity pajęczyny z kątów w domach noclegowych wymiatają, karczmarze nowe jadła wymyślają a dziewki płukanki na kośne warkocze kładą. W stajniach koni wierzchowych przybywa, a w stanicach łodzi i wszelkiego innego co do pływania się nadaje.

W lasach wielkie poruszenie, bo starszyzna grzybowa uradziła co by rok grzybny był - jako promocyjny. Co człek stanie to przed nim kapelusz prawdziwka czekać będzie. Po wszystkich drogach Warmii i Mazur krążą dziwni ludzie i czegoś wypatrują. Po bliższym rozpoznaniu, okazuje się, że to drogowcy przez lupy szukają dziur w całym, czyli dziur w jezdniach, a że są one wielkie na wzór jezior mazurskich, więc przez lupę ich nie dostrzegają i z wielkim zadowoleniem odchodzą do pracy - do swoich przytulnych biur.

A więc wszystkie drogi prowadzą na skąpane w słońcu Warmię i Mazury.

Gościu - bracie Moskalu dla Ciebie, abyś się czuł jak w domu, polecamy - Bliny gryczane i kawior z bakłażanów
Gościu z Izraela dla Ciebie Kugiel z makaronu
Gościu Meksykańczyku dla Ciebie Picadillo - nadzienie do tortilli
Gościu z Bułgarii - Pileszka supa s mliako

Zdjęcia: K. Tusiewicz

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.