Jak zmniejszyć kaloryczność potraw nie tracąc ich smaku?

Grzegorz Ostrowski   2015-01-08         2  

Wszyscy dobrze wiemy, że tłuszcz to wspaniały nośnik smaku. Niestety tłuszcze w nadmiarze nie są dla nas korzystne. Z drugiej zaś strony niewielka ilość tłuszczu jest konieczna, bo dzięki niemu nasz organizm dobrze przyswaja witaminy. Jak więc zachować smak potraw, dodając do nich minimalną ilość tłuszczu? Rozwiązaniem jest praktyczny atomizer.


Atomizer moha do oleju lub oliwy


Dopóki nie zacząłem używać, wydawał mi się zbędnym gadżetem. A teraz nie umiem się bez niego obejść. Mam go zawsze pod ręką, bo pozwala szybko i dokładnie pokryć olejem lub oliwą dowolną powierzchnię - zarówno jedzenie jak i naczynia oraz blachy do smażenia lub pieczenia.

Atomizer to proste urządzenie - wlewa się do niego olej lub oliwę, wykonuje kilka ruchów pompką i już jest gotowy do spryskiwania. Działa jak spray. Po kilkunastu psiknięciach znowu należy go napompować - ale dzięki temu w środku jest tylko tłuszcz i powietrze. Co oczywiste, taki atomizer służy przez lata.

Cieniutka warstwa tłuszczu sprawia, że sałatki, mięsa i ryby nabierają pełnego smaku. Potrawy zaś smażone lub pieczone nie przywierają, ale też nie kąpią się w tłuszczu.

Rozmiar: 92769 bajtów


Osobiście używam atomizera marki Moha - jest nie tylko praktyczny, ale ładnie wygląda w kuchni. Przezroczysty pojemnik sprawia, że widać, ile jest w nim tłuszczu. Łatwo się do niego nalewa płyn, szybko zamyka i łatwo pompuje. Mycie jest proste i szybkie. Atomizer został wykonany z materiałów dobrej jakości, jest szczelny i ergonomiczny. Służy mi już kilka lat, a wciąż wygląda jak nowy.
Jednym słowem: same zalety, brak wad :)

Kliknij, by kupić atomizer >>


Jeśli dbasz o swoje zdrowie, a lubisz bogaty smak potraw, szybko docenisz zalety takiego atomizera. Polecam Ci osobiście. Kliknij, by kupić go w mniamowym sklepie.

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.