Dzika strona jedzenia - Jo Robinson - recenzja książki

  2014-07-24         60   like 1

Czy wiesz, że niektóre z dzikich odmian ziemniaka mogą zawierać do dwudziestu razy więcej odżywczych składników i antyoksydantów niż te odmiany, które spożywasz na co dzień? Ludzkość od wieków skupia się na hodowli roślin, które są przede wszystkim bogate w cukry i tłuszcze, spychając na drugi plan zawartość witamin, przeciwutleniaczy czy błonnika. A to właśnie te substancje odżywcze pomagają żyć w zdrowo i budują odporność. O tym jak czerpać zdrowie z owoców i warzyw dowiesz się z książki "Dzika strona jedzenia" autorstwa Jo Robinson.


Ugotuj swój biznes


Jo Robinson, ceniona aktywistka żywieniowa, udowadnia, że uzbrojony w zawartą w tej książce wiedzę, możesz uzupełnić te braki w prosty sposób. Dzika strona jedzenia to zbiór rad i wskazówek dotyczących tego, jakie owoce i warzywa wybierać w sklepie lub na targu, a także jak je przygotowywać, żeby wydobyć z nich esencję witamin, mikroelementów, przeciwutleniaczy i wszystkiego tego, co dała im natura. Każdy z rozdziałów tego roślinnego kompendium poświęcony został innemu gatunkowi warzyw lub owoców - by szczegółowo przedstawić dostępne na rynku gatunki, ich wartości odżywcze oraz proste i często zaskakujące metody na ich najzdrowsze przyrządzenie.

To nie jest nudny spis danych żywieniowych, to książka, która będzie wyrywać cię z fotela po odkryciu każdej kolejnej wskazówki i ciekawostki. Dowiesz się z niej, że:
  • antybakteryjne właściwości czosnku można zwiększyć poprzez rozdrobnienie go 10 minut przed gotowaniem/pieczeniem;
  • marchew gotowana w całości ma 25 procent więcej substancji redukującej ryzyko rozwoju raka, niż taka gotowa w kawałkach;
  • liście buraka są bogatsze w wartości odżywcze niż sam jego korzeń;
  • im mniejszy pomidor, tym więcej wartości odżywczych, a im bardziej czerwony, tym więcej antyoksydantów zawiera;
  • maliny zawierają więcej błonnika niż otręby zbóż.


Z "Dziką stroną jedzenia" wybierzesz się w podróż po gatunkach roślin, poznasz ich zdrowsze odmiany. Nauczysz się wybierać te gatunki, które zawierają więcej mikroelementów, pomagających cieszyć się zdrowiem przez długie lata.

Książkę możesz kupić na stronie wydawnictwa Illuminatio - kliknij.

Osoby, które wygrały książki: Dariza, wedkarz1970, askalyka, Cynowa_Łyżeczka, remanus.
Serdecznie gratulujemy, a wszystkim dziękujemy za udział w konkursie :)

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.