Dwa pudełka: pasztet z soczewicy i tradycyjna sałatka pomidorowa

Grzegorz, Mniammniam.pl   2012-01-13         1   like 2

Witam serdecznie!
Dzisiaj też mam dwa pudełka ze sobą.
:)
Czy jest tu ktoś jeszcze, kto ma pudełka? Choćby jedno?

W pierwszym moim pudełku dzisiaj są plastry pasztetu z zielonej soczewicy. Jest delikatny, soczysty i aromatyczny. Część ziaren soczewicy zostawiłem w całości, dzięki czemu pasztet nie nudzi swą konsystencją.
Tym razem przygotowałem go z suszonymi grzybami shiitake (bo takie właśnie miałem pod ręką), ale byłby również pyszny z innymi, suszonymi grzybami (podgrzybkami lub prawdziwkami). Następnym razem poeksperymentuję i dodam trochę ziarenek oraz płatków żytnich, orkiszowych i owsianych (wcześniej pewnie je uprażę na patelni, ale to w przyszłości). Wersja ekskluzywna będzie zawierać orzeszki pistacjowe, które z pewnością będą bardzo pasować, także kolorem.

W drugim zaś pudełku znajduje się tradycyjna sałatka pomidorowa. Bez żadnych udziwnień :) Czyli: pomidory, cebula cukrowa, śmietana, sól, pieprz i odrobina cukru, który wspaniale podkreśla smak pomidorów. Nie dodałem żadnych zielonych listków, to wtedy nie byłaby to tradycyjna sałatka.

Właśnie przed chwilą Kolega zapytał się, na ile jeszcze dni mam pomysłów na zawartość pudełek, by się nie powtarzały. A więc mam jeszcze na trochę...
:)
A może ktoś zarekomenduje co mam przygotować i włożyć do pudełek w następnych dniach?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.