Błyskawiczna sałatka z fasolki, pomidorów i fety

Nie masz czasu, żeby stać i godzinami kroić 500 składników na sałatkę. No bo kto ma tyle wolnego czasu w dzisiejszych... czasach :D
4 składniki i sałatka praktycznie gotowa. Pyszna, lekka, ale sycąca. Oliwa jest po to, żeby witaminy A, E, K mogły się rozpuścić, a Twój organizm mógł je przyswoić :) No i oczywiście dla smaku. Możesz ją też zastąpić jakimś ciekawym olejem, np. z pestek dyni albo orzechów włoskich.
No i już :) Tylko tyle i aż tyle. Czasem mniej znaczy więcej :)
Ach i nie zapomnij, że to idealna sałatka do pudełka. Naprawdę świetna i możesz ją zrobić nawet rano przed wyjściem do pracy :)
Składniki na błyskawiczna sałatka z fasolki, pomidorów i fety
250 g pomidorków koktajlowych
100 g sera feta
2 łyżki dymki
3 łyżki oliwy
pieprz, sól
Przygotowanie dania błyskawiczna sałatka z fasolki, pomidorów i fety
...
- Fasolkę ugotuj i od razu wrzuć do bardzo zimnej wody (najlepiej z kostkami lodu). To przerwie proces gotowania i pozwoli zachować ładny, zielony kolor.
- Pomidorki umyj i przekrój na pół.
- Fetę pokrój w kostkę, a dymkę pokrój w nieco grubsze kawałki.
- Fasolkę, pomidorki i dymkę wrzuć do miski i wymieszaj z oliwą, lekko osól (pamiętaj, że feta jest słona).
- Posyp kostkami dymki, dopraw świeżo zmielonym czarnym pieprzem.
- Sałatkę można przygotować wieczorem i zabrać w pudełku do pracy.
Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl
Błyskawiczna sałatka z fasolki, pomidorów i fety - komentarze
