Pizza calzone ze szpinakiem
Calzone to potrawa, która swoje korzenie ma w aromatycznej kuchni włoskiej. Jest to rodzaj pizzy. Ciasto zawija się jak takiego dużego pieroga. W środku oczywiście znajduje się pyszne nadzienie.
Pizza calzone ze szpinakiem to danie rodem z kuchni włoskiej, które możesz przygotować sama w domu. Wystarczy, że będziesz postępować według tego sprawdzonego przepisu na calzone ze szpinakiem. Danie będzie pierwsza klasa :) A Twoja rodzina będzie zachwycona.
Na pewno z takiej nieoczywistej pizzy calzone ucieszą się najmłodsi. Przepis na pizzę calzone ze szpinakiem to także przepis na fajną zabawę z rodziną. Przygotujcie ją wspólnie, a śmiechu nie będzie końca :)
Sprawdź ten najlepszy przepis na pizzę calzone ze szpinakiem i wraz z rodziną przygotuj pyszny obiad :)
Składniki na pizza calzone ze szpinakiem
dwie cebule
bryndza albo kwaśny twaróg
czosnek
oliwa
Przygotowanie dania pizza calzone ze szpinakiem
...
Oczywiście najlepszy jest świeży szpinak, ale sezon na taką jarzynkę jest doprawdy bardzo krótki, więc najczęściej używam mrożonego szpinaku.Oba rodzaje - to znaczy świeży jak i mrożony robi się tak samo. Wrzucam na patelnię, na której zeszkliłem na maśle z dodatkiem oliwy pokrojone wcześniej cebule [cebuli nie wolno doprowadzić do zbrązowienia - powinna być lekko zeszklona], zmniejszam ogień i jeśli szpinak jest mrożony powoli, często mieszając, doprowadzam do całkowitego rozmrożenia. Jeśli zaś jest świeży, krótko smażę, by nabrał delikatnej miękkości.
Kiedy szpinak jest gotowy dorzucam do niego kilka pokrojonych w cienkie plasterki ząbków czosnku i dosyć dużo świeżo zmielonego pieprzu - chwileczkę jeszcze smażę. Odstawiam szpinak, by trochę ostygł.
Kiedy szpinak nie jest tak bardzo gorący, jak od razu po zdjęciu z ognia dodaję do niego ser - kruszę go na dosyć znaczne kawałki, tak by jego grudy i grudki były doskonale zauważalne w masie szpinakowej. Masę delikatnie mieszam.
Z połowy ciasta na pizzę robię cienki placek, układam go na wysmarowanej blasze, formuję wystające brzegi i silnie smaruję oliwą. Na placku układam grube warstwę szpinaku - powinna być o grubości około 2 cm.
Z pozostałego ciasta robię drugi placek i nakrywam nim ten pierwszy placek, na którym jest już nadzienie. Mocno dociskam brzegu, tak by dokładnie się zlepiły.
Wierzch calzone smaruje rozbełtanym żółtkiem i nakłuwam kilkanaście razy widelcem - dziurki zapewnią dobrą "wentylację" piekącego się szpinaku - dzięki temu rosnące ciasto nie urośnie za bardzo i calzone nie popęka na wierzchu. Rozbełtane żółtka zaś zapewnią niezapomniane wrażenia wizualne.
Calzone powinno się piec około 25 minut w temperaturze 180 stopni.
Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl