Tiramisu z malinami

  
1 5 5 7
1970-01-01
20 minut + co najmniej 4 godziny chłodzenia
łatwe
Porcje: 4-6
Kuchnia włoska
Tiramisu z malinami

Tiramisu z malinami jest przepyszne! Słodkie, soczyste, dla fanów łakoci i nie tylko. To ciekawa wariacja na temat klasycznego tiramisu, warta uwagi! Można je przygotować zarówno z malinami świeżymi jak i mrożonymi. Zaręczam - smakuje idealnie!


Składniki na tiramisu z malinami

6 żółtek
6 czubatych łyżek cukru
50 dag mascarpone
5 łyżki słodzonego, gęstego soku malinowego
3 łyżki wiśniówki lub dobrej wódki (można pominąć)
0,5 szklanki niegazowanej wody mineralnej
około 20 biszkoptów "kocie języczki"
1,5 szklanki malin (świeżych, lub mrożonych)

Przygotowanie dania tiramisu z malinami

Żółtka przekładam do miski, dodaję cukier i ucieram mikserem na najwyższych obrotach przez 8-10 minut, aż zamienią się puszysty kogiel-mogiel o barwie prawie białej.
Do masy dodaję mascarpone i miksuję minutę, aż całkowicie połączy się z masą jajeczną.
Sok malinowy mieszam z wodą i wiśniówką.

Biszkopty zanurzam w mieszaninie wody, soku i wiśniówki na 2-3 sekundy, następnie lekko nimi potrząsając, usuwam nadmiar płynu. W płaskim naczyniu układam warstwę biszkoptów, na nich rozrzucam 1/3 zmrożonych lub świeżych malin, zalewam je 1/3 masy.
Na niej układam następną warstwę namoczonych biszkoptów, malin, zalewam kremem. Czynność jeszcze raz powtarzam (liczba warstw zależy od wielkości naczynia, czasem będzie ich więcej, czasem mniej, na górze ma być masa).

Naczynie dokładnie owijam folią spożywczą i wstawiam na co najmniej 4 godziny (albo jeszcze lepiej na całą noc) do lodówki.

Przed podaniem deser kroję na kwadraty nożem zanurzonym na chwilę w gorącej wodzie i delikatnie wyjmuję z naczynia. Każdą porcję dekoruję malinami.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.