» Przepisy » Warzywa » Pasztety wegetariańskie » Pasztet z fasoli z grzybami

Pasztet z fasoli z grzybami


1 5 5
2019-11-28
Moczenie fasoli 12 godzin + gotowanie fasoli 2 godziny + przygotowanie 30 minut + pieczenie 60 minut
łatwe
Porcje: Forma keksówka o długości 30 cm
Kuchnia europejska
Pasztet z fasoli z grzybami

Pasztet z fasoli z grzybami jest pyszny i aromatyczny. Ten przepis to najlepszy dowód na to, że dobry pasztet wcale nie musi być z mięsa. Pasztet z fasoli to oryginalna propozycja na różne okazje. Fasolowy pasztet będzie doskonale smakował w święta Bożego Narodzenia. Pasztet z fasoli z grzybami jest naprawdę dobry, a także łatwy w przygotowaniu :)

Głównym składnikiem pasztetu jest oczywiście tytułowa fasola. Do niej dołączyła pomarańczowa marchewka, biała cebula i chrupiąca kalarepka. Smak warzyw fajnie podkreśla masło orzechowe, czosnek oraz przyprawy. Pasztet doprawiony jest sosem sojowym, a także suszonym majerankiem. Najlepszą robotę robią tu suszone grzyby. Nadają super grzybowego smaku i aromatu. Przyjemnie chrupią też orzeszki ziemne. To pasztet wegetariański, czyli w jego składzie nie ma ani grama mięsa. Pasztet z fasoli z grzybami smakuje po prostu wybornie :)

Przepis na pasztet z fasoli z grzybami nie jest skomplikowany. Zobacz, jak łatwo możesz upiec pełen smaku i aromatu pasztet z warzyw i grzybów :)

  • Przepis na pasztet z fasoli z grzybami jest bardzo łatwy. To przepis sprawdzony, który składa się z kilku bardzo prostych kroków. Nawet początkujący kucharze upieką według tego przepisu doskonały fasolowy pasztet z dodatkiem grzybów :)
  • Przygotowanie pasztetu z fasoli nie zajmuje wiele czasu. Najważniejsze to dzień wcześniej namoczyć fasolę. Potem trzeba ją ugotować, warzywa usmażyć i wszystko razem zmiksować na gładką masę. Na koniec dodać namoczone wcześniej grzyby. Pieczenie zajmuje godzinę :)
  • Lista składników nie jest długa. Na pewno nie będziesz miała problemów, aby je kupić, bo wszystkie produkty są w sklepach przez cały rok :)

Pasztetami zajadali się już starożytni Rzymianie. Ale to francuscy mistrzowie kulinarni doprowadzili przepisy na pasztety do perfekcji. W sieci krąży mnóstwo przepisów na warzywne pasztety. Ten przepis na pasztet z fasoli z grzybami właśnie dołączył do tego grona. Jeżeli nie piekłaś jeszcze nigdy pasztetu warzywnego, zrób ten z fasoli z grzybami. To bardzo dobra pierwsza lekcja pieczenia warzywnych pasztetów :)

Fasola, która jest głównym składnikiem tego pysznego pasztetu, jest zdrowa i pełna dobrych składników odżywczych. Fasola jest bogata w potas, wapń i fosfor oraz witaminy z grupy B. To źródło białka, którego ma więcej niż mięso. Trzeba jednak pamiętać, że białko roślinne zawiera mniej aminokwasów niż zwierzęce. Fasola jest pełna lekkostrawnej skrobi i błonnika, który pomaga usuwać z organizmu nadmiar cholesterolu.

Pasztet z fasoli z grzybami to pyszny pomysł na jedno z dań na święta Bożego Narodzenia. Smakuje obłędnie i na pewno podbije nie jedno podniebienie w czasie tych zimowych świąt. Będą się nim zajadać wegetarianie i mięsożercy. Pasztet z fasoli możesz robić nie tylko na tego typu okazje. Będzie smakował na drugie śniadanie lub kolację. To także pomysł na przekąskę na imprezę. Sprawdzi się w karnawałowym menu. Tak naprawdę fasolowy pasztet z dodatkiem grzybów będzie smakował każdemu i bez względu na okazję czy porę roku :)

Wybierz ten łatwy i sprawdzony przepis na pyszny pasztet z fasoli z grzybami. Upieczenie go zajmie Ci nie dużo czasu, a składniki są łatwo dostępne. Efekt końcowy przejdzie Twoje najśmielsze oczekiwania :)


Składniki na pasztet z fasoli z grzybami

25 dag suchej białej fasoli Piękny Jaś
1 cebula
1 marchewka
1 pietruszka
1 mała kalarepka
1/2 szklanki suszonych grzybów
1/2 szklanki orzeszków ziemnych
1/2 selera korzeniowego
2 jajka
3 czubate łyżki masła orzechowego
2 ząbki czosnku
1 łyżka oliwy z oliwek
1 łyżka sosu sojowego
1 płaska łyżeczka majeranku
sól
świeżo mielony czarny pieprz

Przygotowanie dania pasztet z fasoli z grzybami

...

  • Dzień przed przygotowaniem pasztetu namocz fasolę. Przesyp do dużego garnka i zalej zimną wodą ok. 10 cm ponad poziom. Odstaw na noc do namoczenia.
  • Następnego dnia fasolę odcedź. Wlej świeżą wodę i zagotuj. Zmniejsz ogień i gotuj pod przykryciem przez 2 godziny, aż fasola będzie miękka. Od czasu do czasu zamieszaj i uzupełniaj wodę. Ugotowaną fasolę odcedź i odstaw.
  • Suszone grzyby zalej wrzątkiem i odstaw na 15 minut. Dokładnie odcedź.
  • Piekarnik nagrzej do 180 stopni. Formę keksówkę wyłóż papierem do pieczenia.
  • Marchewkę, pietruszkę, kalarepkę i seler obierz i zetrzyj na dużych oczkach tarki. Cebulę pokrój w kostkę. Czosnek pokrój w cienkie plasterki.
  • W dużym garnku rozgrzej oliwę z oliwek i smaż na niej cebulę z czosnkiem ok. 3 minut. Cały czas mieszaj.
  • Dodaj starte warzywa i wlej sos sojowy. Dopraw solą, pieprzem i majerankiem. Wymieszaj i smaż 4-5 minut, aż warzywa będą miękkie.
  • Do warzyw dodaj fasolę, jajka i masło orzechowe. Wymieszaj i zmiksuj na gładką i jednolitą masę.
  • Dodaj suszone grzyby i orzeszki ziemne. Wymieszaj.
  • Masę fasolową przełóż do formy. Wierzch wygładź łyżką. Wstaw do piekarnika i piecz ok. 60 minut.
  • Upieczony pasztet wyjmij z piekarnika, ostudź i wstaw do lodówki (najlepiej na całą noc).
  • Podawaj na święta Bożego Narodzenia lub Wielkanoc i nie tylko :)


Pasztet z fasoli z grzybami - etap 1

Pasztet z fasoli z grzybami to pyszna i aromatyczna propozycja na wigilię i Boże Narodzenie. Pasztet z fasoli z grzybami zachwyci smakiem nawet mięsożerców. Przepis na pasztet z fasoli z grzybami jest łatwy, dość szybki i sprawdzony. Wybierz go i zaskocz swoich bliskich pysznym i oryginalnym pasztetem z fasoli z grzybami w czasie Bożego Narodzenia :)



Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.