» Przepisy » Ryby » Ryby w occie » Łosoś w galarecie z różyczkami brokułów

Łosoś w galarecie z różyczkami brokułów


  
1 5 5 1
2012-02-20
W zależności od szybkości tężenia galarety
średniołatwe
Porcje: 8
Kuchnia europejska
Łosoś w galarecie z różyczkami brokułów

http://edicook.blogspot.com


Składniki na łosoś w galarecie z różyczkami brokułów

Łosoś
Brokuły
Żelatyna
Wywar

Przygotowanie dania łosoś w galarecie z różyczkami brokułów

...

Najsmaczniejsza galareta wychodzi ugotowana na wywarze rybnym. Jest przy tym trochę pracy. Należy ugotować głowę i pozostałe części łososia po filetowaniu z dodatkiem warzyw, liścia laurowego i ziela angielskiego i odrobiny soli. Po ugotowaniu, całość przecedzamy wstępnie przez drobne sito i gotujemy filet, czyli łososia oczyszczonego z ości i pokrojonego w dużą kostkę przez 10 minut. Kostki łososia wyjmujemy z wywaru łyżką cedzakową i kładziemy na papierowy ręcznik kuchenny. Wywar klarujemy ubitym białkiem, przecedzamy przez gazę i dodajemy żelatynę. Można również pokrojoną rybę ugotować w bulionie warzywnym. Jest mniej pracy, no ale będzie się trochę różniła smakiem.
Brokuły podzielić na małe różyczki i ugotować w wywarze warzywnym, również wyjąć na papierowy ręcznik kuchenny. Niech obciekną.
Do podłużnej formy wlać na dno cienką warstwę żelatyny, odstawić do zastygnięcia, a następnie układać na przemian, kostkę łososia i różyczkę brokuła. Następną warstwę układamy, na łososiu brokuł, na brokule łosoś.
Całość zalewamy zimną galaretą i odstawiamy do lodówki do całkowitego zastygnięcia.
Galaretę z łososia wyjmujemy z formy i kroimy na grube plastry. Nie podaję dokładnych proporcji, ponieważ ilość zależy od wielkości formy w której robimy galaretę.


Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Łosoś w galarecie z różyczkami brokułów - komentarze

alina1255
alina1255
16.09.2012 18:16
lubię ryby w każdej postaci -ten łosoś wygląda apetycznie urozmaicony różyczkami brokuła -muszę tak zrobić -zabieram do moich ulubionych