Kurczak nadziany mięsem mielonym.

1 5 5 2
2003-04-29
90 minut
średniołatwe
Porcje: dużo
kurczak kurczak pieczony mielone mięso mielone kotlety mielone kotlety
Kurczak nadziany mięsem mielonym.

Faszerowany kurczak, pozbawiony kości, którego bez problemów w plastry pokroić można.


Składniki na kurczak nadziany mięsem mielonym.

kurczak
ok. 50 dag mielonej wieprzowiny
jajko
sól, pieprz
natka
przyprawa typu Delikat
1 łyżka tartej bułki
cebula
kilka ząbków czosnku

Przygotowanie dania kurczak nadziany mięsem mielonym.

1. Na początku czeka nas zadanie najtrudniejsze – pozbawienie kurczaka kości. W tym celu kładziemy go „na plecach”, przecinamy skórę i mięso wzdłuż mostka, do szyi, a następnie ostrym nożem oddzielamy mięso od kości, delikatnie, aby nie uszkodzić skóry, która powinna pozostać w całości. Wydaje się to skomplikowane, ale w trakcie tych czynności, okazuje się całkiem wykonalne. Pozostawiamy tylko kości skrzydeł i podudzi.
2. Mięso mielone przyrządzamy tak, jak na kotlety – wyrabiamy z jakiem, posiekaną cebulą, zmiażdżonym czosnkiem, bułką, doprawiamy do smaku.
3. Farszem, bardzo dokładnie nadziewamy kurczaka, zaszywamy przeciętą wcześniej, podczas filetowania skórę. Smarujemy kurczaka śmietaną, aby nabrał pięknego koloru w trakcie pieczenia i wkładamy do rękawa foliowego. Wraz z kurczakiem często wrzucam do rękawa brukselki, marchewkę, pokrojoną w ćwiartki cebulę.
4. Mięso pieczemy do miękkości, ok. 60 minut w temperaturze 180 – 200 stopni. Podajemy kurczaka w całości na półmisku, aby na stole w efektowne plastry mięsa go przeobrazić.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.