Kalafior w piwnym cieście
Kalafior w piwnym cieście to danie, które ucieszy każdego piwosza, ale gwarantuję - nie tylko. Pyszne, łatwe w przygotowaniu, o ciekawym smaku. Najtrudniejszym elementem jest jedynie wybranie odpowiedniego piwka!
Składniki na kalafior w piwnym cieście
olej do smażenia
ciasto:
szklanka mąki
2 jaja
3/4 szklanki jasnego piwa
2 łyżki oleju
łyżeczka curry
sól
pieprz
Przygotowanie dania kalafior w piwnym cieście
Kalafiora rozrywam na różyczki.Głąba odkładam - przyda się do innych celów.
Następnie myję kalafiora i na 4 do 5 minut wkładam do garnka z wrzącą wodą, aby się ugotował na pół twardo.
W czasie, gdy kalafior się gotuje, do malaksera wrzucam mąkę, jaja, piwo, olej i przyprawy. Naciskam czerwony guzik i po chwili wszystko jest zmiksowane.
Teraz rozgrzewam oliwę maczam kalafior w cieście i po kolei wrzucam na patelnię.
Smażę na złoty kolor.
Lubię jeść je same maczane w jakimś ostrym sosie. Doskonale też smakuje jako dodatek do ziemniaków, ryżu albo z pomidorami.
No i oczywiście popijam zimnym piwem.
Chcesz mieć więcej energii, lepiej wyglądać, zwiększyć odporność? Chcesz po prostu LEPIEJ ŻYĆ? Metoda SIRT jest więc dla Ciebie. To sposób na redukcję wagi BEZ uczucia głodu! W takim razie ebook "Jesz i... chudniesz" jest dla Ciebie.
Kliknij po ten SKUTECZNY, tani i prosty sposób »»
Kotleciki kalafiorowe
W kalafiorach jest to dobre, że sezon na nie trwa cały rok. Można kupić świeże, można mrożone. Ale nie ma się co wygłupiać - w lecie są najlepsze. Polskie, białe i takie pyszne.
Można je jeść w tylu postaciach: na surowo, gotowane, pieczone, grillowane. Można je łączyć z mnóstwem składników. Robić z niech zapiekanki i sałatki, smażyć w tempurze. No i wreszcie można zrobić kotlety.
Klasztorna minestrone
Przygotowana według receptury benedyktyna, brata Victora. Według autora o jej niezwykłym smaku decyduje dodatek wina, a moim wkładem w recepturę jest użycie fasoli świeżo wyłuskanej i zasmażka: kiedy skończyłam zupę wydawało mi się, że czegoś jej jeszcze brakuje, jakiegoś akcentu. Spróbowałam dodać zasmażkę, i to nietypową, bo wsypałam mąkę do smalcu ze skwarkami, i to było to! Zupa palce...
Tempura z warzyw
Choć tempura to jedna z potraw kuchni japońskiej, jej ojczyzną jest Portugalia. Pewnie zastanawiasz się jak to się stało? Portugalscy misjonarze przywieźli przepis na tempurę do Japonii w XVI wieku. Od tamtej pory tempura jest stałym elementem kuchni japońskiej.
Tempura warzywna to smaczny przepis na przekąskę na gorąco. W tym przepisie znajdziesz informację jak przygotować ciasto, czyli...