Kalafior w piwnym cieście
Kalafior w piwnym cieście to danie, które ucieszy każdego piwosza, ale gwarantuję - nie tylko. Pyszne, łatwe w przygotowaniu, o ciekawym smaku. Najtrudniejszym elementem jest jedynie wybranie odpowiedniego piwka!
Składniki na kalafior w piwnym cieście
olej do smażenia
ciasto:
szklanka mąki
2 jaja
3/4 szklanki jasnego piwa
2 łyżki oleju
łyżeczka curry
sól
pieprz
Przygotowanie dania kalafior w piwnym cieście
Kalafiora rozrywam na różyczki.Głąba odkładam - przyda się do innych celów.
Następnie myję kalafiora i na 4 do 5 minut wkładam do garnka z wrzącą wodą, aby się ugotował na pół twardo.
W czasie, gdy kalafior się gotuje, do malaksera wrzucam mąkę, jaja, piwo, olej i przyprawy. Naciskam czerwony guzik i po chwili wszystko jest zmiksowane.
Teraz rozgrzewam oliwę maczam kalafior w cieście i po kolei wrzucam na patelnię.
Smażę na złoty kolor.
Lubię jeść je same maczane w jakimś ostrym sosie. Doskonale też smakuje jako dodatek do ziemniaków, ryżu albo z pomidorami.
No i oczywiście popijam zimnym piwem.
❤️💕💛 http://bit.ly/ZROBISZ-TO-SAMA
Pieniędzy zaoszczędzisz! Bo to, co zdrowe, naturalne sprawia, że jesteśmy w lepszej formie.
A domowe jedzenie BEZ chemii to najlepszy sposób, by się dobrze trzymać 🙂
❤️ Przygotowanie wielu rzeczy w domowej kuchni jest dużo tańsze, niż ich sklepowe odpowiedniki.
❤️ Fakt, spędzisz nieco więcej czasu w kuchni niż zwykle (ale w kuchni jest faaajnie(, ale smak, aromat i PRZEDE WSZYSTKIM ich wartościowy skład jest wart. Jedząc zdrowo, będziesz oczywiście w lepszej formie, czyli rzadziej będziesz korzystać z usług lekarzy i aptek.
❤️ Podsumowując: to, co domowe, jest najlepsze. A przed Tobą 100 starannie dobranych przepisów, z których będziesz często korzystać.
No jasne, że jest promocja! Noworoczna.
Nie skorzystasz, Twój wybór. Więcej się taka okazja nie powtórzy.
Kliknij ❤️💕💛 http://bit.ly/ZROBISZ-TO-SAMA
Kotleciki kalafiorowe
W kalafiorach jest to dobre, że sezon na nie trwa cały rok. Można kupić świeże, można mrożone. Ale nie ma się co wygłupiać - w lecie są najlepsze. Polskie, białe i takie pyszne.
Można je jeść w tylu postaciach: na surowo, gotowane, pieczone, grillowane. Można je łączyć z mnóstwem składników. Robić z niech zapiekanki i sałatki, smażyć w tempurze. No i wreszcie można zrobić kotlety.
Klasztorna minestrone
Przygotowana według receptury benedyktyna, brata Victora. Według autora o jej niezwykłym smaku decyduje dodatek wina, a moim wkładem w recepturę jest użycie fasoli świeżo wyłuskanej i zasmażka: kiedy skończyłam zupę wydawało mi się, że czegoś jej jeszcze brakuje, jakiegoś akcentu. Spróbowałam dodać zasmażkę, i to nietypową, bo wsypałam mąkę do smalcu ze skwarkami, i to było to! Zupa palce...
Tempura z warzyw
Choć tempura to jedna z potraw kuchni japońskiej, jej ojczyzną jest Portugalia. Pewnie zastanawiasz się jak to się stało? Portugalscy misjonarze przywieźli przepis na tempurę do Japonii w XVI wieku. Od tamtej pory tempura jest stałym elementem kuchni japońskiej.
Tempura warzywna to smaczny przepis na przekąskę na gorąco. W tym przepisie znajdziesz informację jak przygotować ciasto, czyli...