Brukselka duszona w śmietanie

Brukselka duszona w śmietanie to bardzo proste i bardzo smaczne danie. Brukselka warta jest uwagi, bowiem jest zdrowa, pyszna i można z nią eksperymentować na wiele sposobów. Sprawdź koniecznie!
Składniki na brukselka duszona w śmietanie
3 ząbki czosnku
1 szklanka śmietany 18%
2 łyżki masła
świeżo starta gałka muszkatołowa
świeżo zmielony czarny pieprz
sól
natka pietruszki do dekoracji
Przygotowanie dania brukselka duszona w śmietanie
...
- Brukselkę oczyść z zewnętrznych liści, opłucz, natnij u spodu na krzyż i ugotuj na półtwardo (ok. 4 minuty) w osolonej wodzie z dodatkiem mleka. Odcedź i osusz.
- W głębokiej patelni rozgrzej masło i podgrzej w nim brukselkę z dodatkiem czosnku. Zalej śmietaną, wymieszaj i duś bez przykrycia na małym ogniu aż brukselka będzie miękka. Przypraw gałką muszkatołową, solą i pieprzem.
- Podawaj posypane natką pietruszki w towarzystwie pieczywa lub ziemniaków z wody.
Wybór Cię zachwyci, bo w książce znajdziesz PONAD 100 sprawdzonych przepisów oraz setki pomysłów na ich urozmaicenie i zmniejszenie kaloryczności.
Zamów TERAZ, a otrzymasz:
✅ SUPER cenę,
✅ TANIĄ i SZYBKĄ dostawę,
✅ atrakcyjny gratis!
Kliknij ❤️💕💛 OBIADY KOLOROWE i skorzystaj z promocji!
Pulpeciki drobiowe w lekkim zielonym sosie warzywnym
Lekkie, pyszne i zdrowe. Bardzo zielone, bo i w pulpecikach i w sosie są same zielone warzywa (przyjmijmy na potrzeby tego przepisu, że cebula też jest zielona :)
Zielony jest jeszcze seler naciowy - ach, jaki on chrupki i orzeźwiający jest! A liście szpinaku to co? To też zielone są i tak przyjemnie zawijają się wokół pulpecików w kolorze green :)
No dobra powiesz - a kasza jaglana? Co z...
Lekki gulasz wiosenny z mnóstwem warzyw, pieczony dwa razy (bo taki najlepszy)
Lekki gulasz wiosenny z mnóstwem warzyw, pieczony jest dwa razy. Mnóstwo w nim warzyw, mało mięsa, niewiele także jest w nim tłuszczu. Warzywa pozostają jędrne, mięso soczyste. Wszystkie składniki (poza selerem naciowym, który z natury swej delikatny jest) pieczemy początkowo w wysokiej temperaturze bez przykrycia. Dzięki temu ładnie się zrumienią, nabiorą smaku, a w środku zostanie ich...
Makaron penne (rurki) z kurczakiem, pieczarkami i pesto
To mój przepis awaryjny na bardzo szybki obiad. Idealnie sprawdza się w środku tygodnia, kiedy pędzę pomiędzy jednym a drugim punktem dnia i na każdy mam za mało czasu.
Wiem, że gotowe pesto może nie jest najlepsze na świecie, ale... Czasem trzeba wybrać półśrodki i nie ma się co na to zżymać :) Ale jak masz czas i ochotę domowe pesto będzie jak najbardziej wskazane.
Tak naprawdę...
Brukselka duszona w śmietanie - komentarze







