Błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun

  
1 5 5 7
2014-09-01
20 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4-6
Kuchnia chińska
Błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun

Błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun to danie, które zrobisz w kilka chwil. Jest pełnowartościowe, smaczne i ja polecam go nie tylko na obiad, ale także na drugie śniadanie, w wersji pudełkowej. Mało w nim sosu, więc makaron nie rozmięknie. Nie pachnie bardzo intensywnie.


Składniki na błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun

1/2 kg piersi kurczaka
40 dag grubego spaghetti
1 i 1/2 szklanki mrożonego groszku
4 łyżki ciemnego sosu sojowego
3 dag suszonych grzybów mun
1 spora cebula
3 cebule dymki
2 papryczki chilli (lub mniej, jeśli nie lubisz ostrych potraw)
4 łyżki oleju
świeżo zmielony czarny pieprz - najlepszy z Manufaktury Smaku - kliknij, by go kupić w naszym sklepie >>

Przygotowanie dania błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun

  1. Grzyby mun zalej gorącą wodą, doprowadź do wrzenia i gotuj 8-10 minut, aż mocno napęcznieją i staną się miękkie. Odcedź, odstaw do przestygnięcia. Odkrój twarde końcówki, pokrój na mniejsze kawałki.
  2. Mięso pokrój na cienkie i szerokie plastry. Obraną cebulą pokrój na ósemki, chilli zaś na cienkie paseczki. Dymkę ze szczypiorem pokrój na ukośne kawałki, takie na 1-2 cm.
  3. Mięso przełóż do miski, dodaj sos sojowy, wymieszaj.
  4. W garnku zagotuj 2 litry wody, lekko posól. Dodaj makaron i groszek, doprowadź do wrzenia gotuj 8-10 minut - aż makaron będzie al dente. Odcedź, przelej zimną wodą.
  5. W woku silnie rozgrzej olej, wrzuć cebulę i chilli, smaż pół minuty na największym ogniu cały czas mieszając. Łyżką cedzakową przełóż cebulę i chilli do miseczki.
  6. Silnie rozgrzej pozostały na patelni olej, dodaj mięso i smaż cały czas mieszając, aż wszystkie kawałki zmienią kolor, a sos prawie odparuje.
  7. Dodaj cebulę z chilli, grzyby mun, makaron z groszkiem oraz dymkę, wymieszaj, trzymaj na ogniu dosłownie kilkanaście sekund. Dopraw świeżo zmielonym pieprzem.
  8. Podawaj z gotowym sosem słodko-kwaśnym i soczystą sałatką z kapusty.


Błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun - etap 1

Grzyby mun zalej gorącą wodą, doprowadź do wrzenia i gotuj 8-10 minut, aż mocno napęcznieją i staną się miękkie. Odcedź, odstaw do przestygnięcia. Odkrój twarde końcówki, pokrój na mniejsze kawałki.
Mięso pokrój na cienkie i szerokie plastry. Obraną cebulą pokrój na ósemki, chilli zaś na cienkie paseczki. Dymkę ze szczypiorem pokrój na ukośne kawałki, takie na 1-2 cm.
Błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun - etap 2

Mięso przełóż do miski, dodaj sos sojowy, wymieszaj.
W garnku zagotuj 2 litry wody, lekko posól. Dodaj makaron i groszek, doprowadź do wrzenia gotuj 8-10 minut - aż makaron będzie al dente. Odcedź, przelej zimną wodą.
Błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun - etap 3

W woku silnie rozgrzej olej, wrzuć cebulę i chilli, smaż pół minuty na największym ogniu cały czas mieszając. Łyżką cedzakową przełóż cebulę i chilli do miseczki.
Błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun - etap 4

Silnie rozgrzej pozostały na patelni olej, dodaj mięso i smaż cały czas mieszając, aż wszystkie kawałki zmienią kolor, a sos prawie odparuje.
Błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun - etap 5

Dodaj cebulę z chilli, grzyby mun, makaron z groszkiem oraz dymkę, wymieszaj, trzymaj na ogniu dosłownie kilkanaście sekund. Dopraw świeżo zmielonym pieprzem.
Błyskawiczny makaron smażony z kurczakiem i grzybami mun - etap 6

Podawaj z gotowym sosem słodko-kwaśnym i soczystą sałatką z kapusty.


Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.