Zaczarowana Chatka, czyli Domek

  
1 5 4 15
2007-04-18
35 min + noc
łatwe
Porcje: ok 15
Kuchnia europejska
Zaczarowana Chatka, czyli Domek

Pamiętasz z dzieciństwa? Zaczarowany sernik – Domek lub Chatka, tak łatwy do przygotowania szczególnie z pomocą małych łapek dziecięcych. Robienie tego ciasta z Mamą lub Tatą pozostaje jednym z najsłodszych wspomnień z dzieciństwa. Wspaniały pomysł na deszczowe piątkowe popołudnie z dziećmi – w sobotni poranej pozostaje do zrobienia jedynie polewa. Domek idealnie nadaje się na tort urodzinowy, a ten smak.... rozpływa się w ustach – delikatna warstwa jasnego sera plus ta mocno kakaowa i jeszcze herbatniki... mmmm, ale najważniejsza, najważniejsza jest tu domowa polewa czekoladowa. Nie próbuj nawet robić z jakąś kupną – to jest prosty i doskonały przepis na polewę.


Składniki na zaczarowana chatka, czyli domek

500g tłustego sera
30 szt. herbatników typu “szkolne”
50 ml mleka
125g masła
165g cukru
2 żółtka
2 łyżki ciemnego kakao

Przygotowanie dania zaczarowana chatka, czyli domek

Utrzyj żółtka z cukrem na puszysty kogel-mogel, dodaj masło wciąż ucierając, później dodaj ser i dokładnie wszystko wymieszaj. Krótko zanurz każdy herbatnik w mleku i układaj na folii spożywczej – mają powstać trzy rzędy po 5 herbatników. Gdy juś taką powierzchnie masz przygotowaną, rozsmaruj na niej połowę masy serowej. Na to ułóż kolejną warstwę lekko nasączonych herbatników. Do pozostałej masy serowej dodaj kakao , wymieszaj i rozsmaruj na herbatnikach. Teraz najważniejsze – wsuń obie ręce pod folię – pod każdy z zewnętrznych rzędów pięciu herbatników i .. unieś je jednocześnie, tak, by zamknęły się w kształt domka, uważaj by nie pognieść herbatników. Wyrównaj całe ciasto i bardzo ściśle zawiń w folię spożywczą. Odstaw na noc do lodówki. Następnego dnia rozwiń z folii i polej zimną polewą czekoladową. Możesz udekorować wiórkami lub zrobić dachówki z płatków migdałowych.

Królewska polewa czekoladowa 100g cukru 3 łyżki wody 100g masła 3 łyżki ciemnego gorzkiego kakao Wszystkie składniki gotuj razem ok. 5 minut. Polewaj ciasto całkowicie zimną polewą.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.