» Przepisy » Napoje » Wina » Wino z czerwonych winogron

Wino z czerwonych winogron


1 5 5
2014-07-05
4 tygodnie
średniołatwe
Porcje: 10 litrów
Kuchnia europejska
Wino z czerwonych winogronSkładniki na wino z czerwonych winogron

10 kg winogron ciemnych
3 l wody
7 kg cukru
drożdże do wina czerwonego

Przygotowanie dania wino z czerwonych winogron

...

Umyć starannie owoce tylko te dojrzałe i mocno czerwone.Lekko czerwone i zielone musimy wyrzucić bo wino będzie bardzo cierpkie pomimo dodawanego cukru. Zrobić z winogron miazgę. Owoce przełożyć do gąsiora. Zalać rozpuszczonym cukrem w gorącej wodzie . Gdy miazga ostygnie dodaj drożdże. Zatknij szczelnie gąsior i pozostaw go na siedem dni. Pamiętaj, by każdego dnia zamieszać gąsiorem.Wstawiamy w ciemne ciepłe miejsce.U mnie stał w rogu za drzwiami.
Po upływie czasu trzeba będzie zebrać pianę jaka się utworzy,najlepiej sitkiem.Przelać wino do balona,z miazgi wyciskam jeszcze sok za pomocą pieluchy tetrowej, zatykam korkiem, włożyć rurkę fermentacyjną. By mieć pewność, że do wina nie przedostaje się powietrze, zalej korek woskiem.Czasem wokół otworu mogą pojawić się muszki cukrówki.
Gdy wino jest już uporządkowane zostawiamy je w ciemnym miejscu na 4 tygodnie.Po upływie tego czasu, zlewamy wino znad osadu. Czynność powtarzamy co miesiąc. Po 6-7 miesiącach wino jest gotowe do spożycia.

Czasem do wina dolewam dodatkowo 3 litry soku z aronii,wtedy ma taki charakterystyczny smak :) Im więcej dodamy cukru tym bardziej procentowe będzie wino.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.