» Przepisy » Napoje » Wina » Wino z czerwonych winogron

Wino z czerwonych winogron


1 5 5
2014-07-05
4 tygodnie
średniołatwe
Porcje: 10 litrów
Kuchnia europejska
Wino z czerwonych winogronSkładniki na wino z czerwonych winogron

10 kg winogron ciemnych
3 l wody
7 kg cukru
drożdże do wina czerwonego

Przygotowanie dania wino z czerwonych winogron

...

Umyć starannie owoce tylko te dojrzałe i mocno czerwone.Lekko czerwone i zielone musimy wyrzucić bo wino będzie bardzo cierpkie pomimo dodawanego cukru. Zrobić z winogron miazgę. Owoce przełożyć do gąsiora. Zalać rozpuszczonym cukrem w gorącej wodzie . Gdy miazga ostygnie dodaj drożdże. Zatknij szczelnie gąsior i pozostaw go na siedem dni. Pamiętaj, by każdego dnia zamieszać gąsiorem.Wstawiamy w ciemne ciepłe miejsce.U mnie stał w rogu za drzwiami.
Po upływie czasu trzeba będzie zebrać pianę jaka się utworzy,najlepiej sitkiem.Przelać wino do balona,z miazgi wyciskam jeszcze sok za pomocą pieluchy tetrowej, zatykam korkiem, włożyć rurkę fermentacyjną. By mieć pewność, że do wina nie przedostaje się powietrze, zalej korek woskiem.Czasem wokół otworu mogą pojawić się muszki cukrówki.
Gdy wino jest już uporządkowane zostawiamy je w ciemnym miejscu na 4 tygodnie.Po upływie tego czasu, zlewamy wino znad osadu. Czynność powtarzamy co miesiąc. Po 6-7 miesiącach wino jest gotowe do spożycia.

Czasem do wina dolewam dodatkowo 3 litry soku z aronii,wtedy ma taki charakterystyczny smak :) Im więcej dodamy cukru tym bardziej procentowe będzie wino.

Smoothie z wodą kokosową - najlepszy pomysł na upał

Smoothie z wodą kokosową - najlepszy pomysł na upał

Smoothie z wodą kokosową to najlepszy pomysł na upał. Smaczne, zdrowe, kolorowe! Świetnie nawadnia i dodaje energii.


Woda kokosowa zawiera mnóstwo cennych minerałów: potas, magnez, wapń, fosfor, sód. Pełno w niej witamin: C, B1, B2, B3, B5 i B6, które korzystnie wpływają na pracę serca, nerek i układu nerwowego. Przez wielu woda kokosowa jest uważana za najlepszy napój izotoniczny.


Napój...


Smoothie w 100% owocowe

Smoothie w 100% owocowe

Smoothie w 100% owocowe to podstawa zdrowej, smacznej diety, pełnej witamin i witalności. Uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Przygotujesz z kilku składników i zawsze się udają. Najlepszy sposób na owoce! Żadne kartonowe soki nie są tak dobre, jak smoothie! Dodawaj kostki lodu, mleko, jogurt, miód, mleka roślinne, cukier - co tylko chcesz! Szukaj własnych kompozycji smakowych i nie trzymaj...


Ekstrawagancje z chińskim agrestem.

Ekstrawagancje z chińskim agrestem.

Wyjątkowa uroda chińskiego agrestu, przemianowanego przez mieszkańców Nowej
Zelandii na kiwi, powoduje, że lubimy go wykorzystywać w kuchni. Ten intensywnie zielony
owoc z drobnymi, czarnymi i jadalnymi pestkami jest nie tylko piękny, ale smaczny i zdrowy.
Kto raz spróbuje specyficznej i orzeźwiającej kwasowości zawsze wraca do kiwi. Przyrządza
się z nich musy, lody, konfitury i...