» Przepisy » Przekąski » Przekąski zimne » Wiedeńska kanapka Trześniewskiego

Wiedeńska kanapka Trześniewskiego


  
1 5 5 1
2011-03-21
ok. 30 min
bardzo łatwe
Porcje: 1 duża
Kuchnia europejska
Wiedeńska kanapka Trześniewskiego

Nie wiedziałam, że polska kanapka (rodzina Trześniewskich to Polacy) jest tak popularna w Wiedniu. Bardzo lubię klimat tego miasta, może dlatego, że jest tak podobny do mojego ulubionego Krakowa? I koniecznie muszę kiedyś wpaść na Dorotheergasse, gdzie serwują te kanapki; już sobie zapisałam w przewodniku adres.
W domu przetestowałam wersję podstawową kanapki: "jajko z jajkiem", czyli słynną pastę jajeczną ozdobioną plasterkiem jajka na twardoSkładniki na wiedeńska kanapka trześniewskiego

4 jajka na twardo
pół małej cebulki drobniuteńko posiekanej
sól, pieprz
łyżka majonezu
4 kromki chleba ciemnego, razowego
masło do smarowania

Przygotowanie dania wiedeńska kanapka trześniewskiego

...

Kanapka ma mieć rozmiar 4,5 x 8 cm.
Ugotowałam 4 jajka na twardo, trzy z nich posiekałam w drobną kostkę, dodałam pół małej cebulki drobniutko posiekanej, lekko osoliłam, dodałam pieprz czarny, i łyżeczkę majonezu Babuni (Hellmans). Roztarłam razem widelcem.
Kromki chleba posmarowałam masłem, obłożyłam pastą i na wierzch dałam słoneczko z plasterka tego czwartego ugotowanego jajka.


Oczywiście, można do pasty dodawać różne dodatki, np. szczypiorek, ogórek kiszony lub konserwowy, grzybki marynowane, twaróg. Możliwości są niemal nieograniczone.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Wiedeńska kanapka Trześniewskiego - komentarze

~zosia21
~zosia21
23.11.2013 23:35
ciekawa kanapka, w sumie mnie zastanawia czemu jest taka popularna, bo to tylko jajko z jajkiem :) warto wypróbowa, dodałabym tylko szczypiorku albo ogórka, bo wydaje mi się, że moze być nieco mdła