Wiedeńska kanapka Trześniewskiego

  
1 5 5 1
2011-03-21
ok. 30 min
bardzo łatwe
Porcje: 1 duża
jajka chleb kanapki kanapka do chleba
Wiedeńska kanapka Trześniewskiego

Nie wiedziałam, że polska kanapka (rodzina Trześniewskich to Polacy) jest tak popularna w Wiedniu. Bardzo lubię klimat tego miasta, może dlatego, że jest tak podobny do mojego ulubionego Krakowa? I koniecznie muszę kiedyś wpaść na Dorotheergasse, gdzie serwują te kanapki; już sobie zapisałam w przewodniku adres.
W domu przetestowałam wersję podstawową kanapki: "jajko z jajkiem", czyli słynną pastę jajeczną ozdobioną plasterkiem jajka na twardoSkładniki na wiedeńska kanapka trześniewskiego

4 jajka na twardo
pół małej cebulki drobniuteńko posiekanej
sól, pieprz
łyżka majonezu
4 kromki chleba ciemnego, razowego
masło do smarowania

Przygotowanie dania wiedeńska kanapka trześniewskiego

Kanapka ma mieć rozmiar 4,5 x 8 cm.
Ugotowałam 4 jajka na twardo, trzy z nich posiekałam w drobną kostkę, dodałam pół małej cebulki drobniutko posiekanej, lekko osoliłam, dodałam pieprz czarny, i łyżeczkę majonezu Babuni (Hellmans). Roztarłam razem widelcem.
Kromki chleba posmarowałam masłem, obłożyłam pastą i na wierzch dałam słoneczko z plasterka tego czwartego ugotowanego jajka.


Oczywiście, można do pasty dodawać różne dodatki, np. szczypiorek, ogórek kiszony lub konserwowy, grzybki marynowane, twaróg. Możliwości są niemal nieograniczone.

Przepis znajduje się w kategoriach: Przekąski Przekąski » Przekąski zimne
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.