Wegetariańskie marzenie

  
1 5 5 9
2004-05-08
50 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Kuchnia europejska

Wegetariańskie marzenie

Pyszna wegetariańska zapiekanka, która zasmakuje także mięsożercom. Przepis na tą prostą kolorową zapiekankę może uratować imprezy, na której pojawiają się osoby niejedzące mięsa. Sekretne składniki, w tym między innymi kasza gryczana po prostu zniewolą każde podniebienie.


Składniki na wegetariańskie marzenie

kasza gryczana - 30 dag
4 marchewki
2 korzenie pietruszki
2 średniej wielkości pory
bryndza - około 20 dag
pomidor
ziarna sezamu
przyprawy

Przygotowanie dania wegetariańskie marzenie

Czasami tak bywa, że na kolację przybywają bracia wegetarianie. Wprawiam ich w błogi stan tą zapiekanką, która nie dość, że bez mięsa to i jeszcze bardzo smaczna i wygląda też niezgorzej.

Kaszę gryczaną gotuję w sposób, jaki znajduje się na opakowaniu - z tym, że trochę krócej - by nie została rozgotowana - powinna być z lekka twardawa.

W drugim garnku, podczas gotowania kaszy, gotuję na parze obrane i umyte uprzednio warzywa. Warzywa kroję na duże kawałki - marchewkę wzdłuż na połowę, tak samo pietruszkę i pora.

Naczynie żaroodporne smaruję grubo oliwą, na dno wsypuję warstwę kaszy o grubości około 2 cm, na kaszy układam warzywa - każdego po trochu, na warzywach układam bryndzę w kawałkach, posypuję pieprzem, na to warstwę kaszy, na kaszę ponownie warzywa, na warzywa bryndzę, pieprz - da capo senza fine. Na górze oczywiście wsypuję kaszę. Kaszę posypuję znaczną ilością ziaren sezamowych. Całość obficie polewam oliwą i posypuję pieprzem.

Dzieło wieńczy obrany i pokrojony w grube plastry pomidor, który układam na ostatniej warstwie zapiekanki.

Zapiekankę wkładam do pieca nagrzanego do temperatury 160 stopni - w piecu zapiekanka praży się około 40 minut.

Do takiej zapiekanki, jako że jest ona z lekka potrawą "suchą", koniecznie trzeba podać sałatę, w której dużo sosu. Oraz piffo, albo przynajmniej wodę mineralną z dodatkiem soku cytrynowego.

Zdrowie z pudełka
39.99 zł     19.99 zł
Szybkie i łatwe makarony
19.99 zł     9.99 zł
Obiady szybkie, lekkie i kolorowe
49.99 zł     39.99 zł
Łatwe i szybkie przepisy na obiad - Dania z mięsa
19.99 zł     9.99 zł


 

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.