WAFLE DOMOWE


1 5 5 4
2003-04-24
20 minut+2 godziny gotowanie+15 minut studzenie
bardzo łatwe
Porcje: jakieś 100 wafelków
Kuchnia europejska

WAFLE DOMOWE

Najprostsze domowe wafelki, u mnie w domu zawsze robione z okazji świąt. Jest to wersja uproszczona wafli z masą z mleka i cukru, godzinami gotowaną na małym ogniu. Wprawdzie moja Babcia uważa, że lepsze są tradycyjne, ale moim zdaniem nie różnią się niczym. Tylko oszczędnością czasu.


Składniki na wafle domowe

2 paczki dużych, prostokątnych suchych wafli (ok. 8 wafli w jednej paczce)
2 puszki skondensowanego słodzonego mleka

Przygotowanie dania wafle domowe

...

Mleko w puszkach gotujemy przez 2 godziny na małym ogniu (puszki muszą być przykryte wodą, więc trzeba jej od czasu do czasu dolewać, bo paruje). Po 2 godzinach odlewamy wodę i czekamy ok. 15 minut - dotąd, aż puszki będą na tyle zimne, że będzie można otworzyć nie parząc rąk. Wafel układamy na dużej desce do krojenia, smarujemy 2-3 łyżkami kajmaku (jest na tyle zgęstniały, że nie powinien spływać), potem następny wafel, kajmak itd. - jeden gotowy wafel powinien składać się z 4-5 warstw wafli (ostatniej oczywiście nie smarujemy kajmakiem).
Gotowe wafle można układać jeden na drugim, przedzielając folią spożywczą - w ten sposób się nie posklejają.
Na piramidce gotowych wafli kładziemy drugą deskę do krojenia, a na to kilka książek - wafle powinny być ściśnięte. Zostawiamy na kilka dni, żeby zrobiły się zwarte i mocno sklejone.
Przed podaniem krojmy w romby.

W tych waflach nie sposób wymierzyć bardzo dokładnie składników, bo zawsze chlapnie się więcej lub mniej kajmaku, paczki wafli też są różne. Poza tym - zawsze ktoś w trakcie przygotowywania podje trochę kajmaku albo trochę suchych wafli. Ale to nie szkodzi - samam masa albo same wafle, które nam zostaną, są równie pyszne :)

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

WAFLE DOMOWE - komentarze

basik4
basik4
26.04.2004 11:20
Polecam skondensowane słodzone mleko kakaowe - wafelki będą "czekoladowe" i mniej słodkie :)
anitka.m
anitka.m
22.08.2003 16:16
Ja również robię z jednej puszki i bez masła. Mój mąż wszelkie urozmaicenia krytykuje i woli najmniej "wyszukane", czyli samo mleko w puszce gotowane 2 godziny. Mniam.
Kitek
Kitek
23.06.2003 17:08
Moja rodzinak przepada za tymi waflami, znikają w mig. Ja wafla robię z 1 puszki mleka skondensowanego i minimum 3 godziny gotuję na małym ogniu (gdy puszka się "wybrzuszy" to znaczy że kajmak gotowy) a następnie rozsmarowuję na wafle. Wersji z masłem jeszcze nie wypróbowałam ale na pewno to zrobię.
mmaaj
mmaaj
13.05.2003 13:51
Moje dzieci przepadają za tymi waflami.Jednak ja uzywam 1 puszki mleka skondensowanego słodzonego (gotuję 3 godziny)i 1 kostki masła.Gdy kajmak wystygnie ucieram go na puszystą masę z masłem ,a potem na wafle.Najlepsze gdy całą noc spędzą przyciśnięte w lodówce.A potem kroję w piękne romby i znikają błyskawicznie.Polecam.