» O gotowaniu » Tradycyjne masło irlandzkie Greeners

Tradycyjne masło irlandzkie Greeners

  2011-12-15         1  

Irlandia kojarzy nam się z piwem, whisky, świętym Patrykiem, skoczną muzyką i nieskończonymi połaciami zieleni. Typowy dla Zielonej Wyspy krajobraz to ogromne pastwiska położone nad brzegiem wzburzonego morza, niezwykłe odcienie zielonej trawy i wielkie stada dorodnych krów. Z tymi ostatnimi związany jest jeszcze jeden symbol - słynne irlandzkie masło.

Dlaczego irlandzkie masło jest uważane za najlepsze na świecie?
Krystalicznie czysta woda oraz rozległe, zielone łąki Irlandii zapewniają idealne warunki do hodowli krów. Połączenie bogatych doświadczeń długoletniej mleczarskiej tradycji oraz surowców najwyższej klasy sprawia, że irlandzkie masło jest jedyne w swoim rodzaju. Wyróżnia je niepodrabialny, delikatny smak oraz kremowa konsystencja, dzięki której masło można bez trudu rozsmarować bezpośrednio po wyjęciu z lodówki. Marka Greeners oferuje konsumentom prawdziwy smak irlandzkiej tradycji.

Masło marki Greeners powstaje z naturalnych składników najwyższej jakości, przy zachowaniu tradycyjnej irlandzkiej receptury. To prawdziwe, pełnowartościowe masło, powstałe z myślą o wymagających smakoszach. Zawartość tłuszczu wynosi 83%. Produkt nie zawiera barwników.

Masło irlandzkie Greeners charakteryzuje się łagodnym, śmietankowym smakiem oraz zapachem prawdziwego wiejskiego masła. Jego dodatkową zaletą jest kremowa konsystencja i doskonała smarowność - masło wspaniale rozsmarowuje się nawet w kilka chwil po wyjęciu go z lodówki.

Irlandzkie masło doskonale podkreśla smak świeżego pieczywa. Świetnie smakuje jako jedyny dodatek do gorących pszennych bagietek lub razowego chleba. Idealnie komponuje się z wiejską wędliną i wędzonymi serami. Jego kulinarne zastosowania nie ograniczają się jednak jedynie do kanapek. Masło Greeners nadaje się także do smażenia i pieczenia. Ponieważ delikatnie podkreśla smak potraw, jest polecane do przygotowywania owoców morza - krewetki smażone z czosnkiem na irlandzkim maśle to prosta i niezwykle smaczna propozycja. Masło będzie też wspaniałym dodatkiem do ziemniaków w mundurkach lub kremowego piure. Można zastosować je do przygotowania sosów, np. delikatnego beszamelu.
Wygląd opakowania wyraźnie nawiązuje do irlandzkiej tradycji. Duża ilość zieleni, koniczyny oraz wizerunek zielonego pastwiska podkreślają związek produktu z Zieloną Wyspą.

Cena:
Greeners Irlandzkie Masło (200 g): ok. 6 zł


Informacja na podstawie materiałów producenta 15.12.2011

Tradycyjne masło irlandzkie Greeners - komentarze

Auguratrix
Auguratrix
10.11.2012 11:29
Masło widziałam w sklepie przez krótki okres. Zostało wycofane?
Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.