Szynka świąteczna o bardzo porządnym smaku
Szynkę można kupić w sklepie. Nawet taką z piękną skórką, ale zawsze to będzie szynka sklepowa. A wiadomo, że to nie to samo, co szynka domowa. W domu zaś trudno uwędzić szynkę. Ale na to też jest sposób. Proces wędzenia można troszeczkę ominąć i uzyskać w trochę inny sposób wspaniałą domową szynkę o porządnym smaku.
Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić, nie przestawaj czytać :)
Taka prawdziwa szynka to pieczone mięso idealne na stół bożonarodzeniowy. Piękny kolor, cudowny aromat i super smak to największe zalety tej świątecznej szynki.
Przepis na świąteczną szynkę jest oczywiście sprawdzony i tak napisany, abyś nie miała żadnych problemów z jej przygotowaniem.
Wybierz ten przepis na szynkę świąteczną o bardzo porządnym smaku i w czasie świąt Bożego Narodzenia zaserwuj pyszne pieczone mięso :)
- Syn miał daleko do szkoły, były dni, że wstawaliśmy przed 5 rano, zawoziłem go na dworzec kolejowy i był na uczelni na czas.
- A, że mój syn zdrowo się odżywia i dość obficie (trenował i nadal trenuje sztuki walki), "śmieciowe" jedzenie nie wchodziło w rachubę. Drożdżówki i kefir ze sklepu nie wystarczały. Obiady w stołówce na uczelni nie były złe, ale stanowczo niezbyt dobrze zbilansowane.
- Wiesz, ja lubię gotować, więc codzienne przygotowanie kilku pudełek nie było dla mnie wyzwaniem, a raczej przyjemnością. Skorzystała z tego też oczywiście moja Żona, której nadal często przygotowuję jedzenie w pudełkach.
- Testowałem różne dania. Pewnie setki. Jedzenie do pudełek musi być bowiem pozbawione intensywnych aromatów oraz produktów, które są ciężkostrawne i mogą być powodem różnych dolegliwości, zwłaszcza przy siedzącym trybie.
Wszystkie dania muszą być pełne cennego białka, dających energię węglowodanów, odpowiedniej ilości tłuszczów oraz witamin i mikroelementów.
No jasne, że muszą być też smaczne i ładne, jemy przecież oczami. Z tego względu muszą się dobrze przechowywać w pudełkach przez kilka godzin.
Co ważne, sprawdzają się też w domu. Zdarza mi się często wyjeżdżać na dzień lub dwa, wtedy lodówkę zapełniam... pudełkami :)
- Fakt, na początku było kilka posiłków, które się nie sprawdziły - najczęściej były w nich składniki, które po kilku godzinach zamieniły się w mało apetyczną papkę. Albo sałatki, które mocno zwiędły. Ale praktyka czyni mistrza :)
W końcu to 5 lat :) Oraz setki zestawów pudełek "extra" zamiast kanapek, czy na weekendy, kiedy jeździłem na rowerze i nie było mnie w domu :)
- Te lata doświadczeń zawarłem w mojej najlepszej książce.
O, tej Książce z przepisami na ZDROWE obiady
Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać, dbać o swoją rodzinę, to ta książka jest właśnie dla Ciebie.
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę z NAJLEPSZYMI przepisy na obiady »»
Składniki na szynka świąteczna o bardzo porządnym smaku
litr ciemnego piwa
trzy łyżki miodu
6 goździków
liście laurowe
ziele angielskie
sól
czarny pieprz w ziarenkach
kilka ziarenek jałowca
oliwa
Przygotowanie dania szynka świąteczna o bardzo porządnym smaku
Potrawę zaczym już w sklepie - bowiem wybranie dobrego kawałka szynki z piękną warstwą tłuszczu to nie jest bułka z masłem, oj nie jest.Kiedy już jestem w posiadaniu takiej szynki wkładam ją do wielkiego gara [oczywiście wcześniej dokładnie ją myję], zalewam ciemnym piwem, tak by całkiem szynkę przykryło, dodaję trzy czubate łyżki miodu, kilka goździków, ze dwa liście laurowe, kilka ziaren ziela angielskiego, łyżkę soli, kilkanaście ziaren czarnego pieprzu i kilka rozgniecionych ziaren jałowca.
Szynka w garze ląduję w lodówce na co najmniej kilka godzin, a i na kilkadziesiąt tez nie zaszkodzi. Jak mięso zmieni kolor, to znaczy po tym pobycie w lodówce, stawiam gar na ogniu i bardzo powoli doprowadzam prawie do wrzenia. Kiedy zalewa zaczyna już pyrkać, wyłączam ogień i pozwalam szynce poleżakować w piecu jeszcze kilkanaście minut.
Kiedy wystygnie, nacinam skórkę na szynce w kratkę, szynkę wkładam do naczynia żaroodpornego, spryskuje oliwą, na dno wlewam odrobinę zalewy, przykrywam i wkładam do pieca nagrzanego do 180 stopni na co najmniej półtorej godziny. W czasie pieczenia szynkę często obracam i polewam sosem.
Na połowę czasu przed końcem pieczenia, odkrywam naczynie i pozwalam mięsu nabrać chrupkości.
Taka szynka ma niesamowity aromat!
Kapuśniak tradycyjny
Kapuśniak to jeden ze specjałów tradycyjnej kuchni polskiej. Ta zupa kojarzy się głównie z recepturami góralskimi, ale jest popularna właściwie w całej Polsce. I nie tylko, bo swoją wersję kapuśniaka mają także Słowacy i Ukraińcy. Ale tylko polski kapuśniak przygotowany według tradycyjnego przepisu jest najlepszy :)
W książkach kucharskich i internecie można znaleźć mnóstwo przepisów na...
Tradycyjna zupa ogórkowa
Co jest sekretem zupy ogórkowej przygotowanej według tradycyjnego przepisu? To pyszne ogórki kiszone podsmażone na maśle :) Zupa ogórkowa nabiera wtedy niesamowitego smaku i super aromatu.
Przepisów na zupy ogórkowe tradycyjne są tysiące. Ten sprawdzony przepis na ogórkową tradycyjną właśnie dołączył do grona różnych propozycji na ten rodzaj zup. Ogórkową lubimy, a od czasu do czasu warto...
Pomidorowa błyskawiczna - w kilkanaście minut!
Ilu jest kucharzy, tyle przepisów na zupę pomidorową. Ten przepis jest trochę inny niż te wszystkie tradycyjne, bo tę zupę pomidorową przygotujesz błyskawicznie :)
To świetny przepis na pyszną pomidorówkę, którą ugotujesz w 20 minut. Tak, taka pomidorowa błyskawiczna jest możliwa. Bo szybkie wcale nie oznacza, że niezdrowe czy niedobre. Wystarczy, że będziesz postępować według tego...