Szybkie bułeczki kiełbaskowe

Sprawdzony przepis na przystawkę, śniadanie lub szybką i niekłopotliwą kolację, gdy po całym dniu padasz ze zmęczenia. Bułeczki kiełbaskowe są proste w przygotowaniu, a smakują wyjątkowo. Sprawdź ten przepis!
Składniki na szybkie bułeczki kiełbaskowe
30 dag kiełbasy - np. zwyczajnej
2 średniej wielkości cebule
papryka
jajko
2 łyżki masła
2 łyżki oliwy
sól
pieprz
garść posiekanego szczypiorku lub natki pietruszki
garść żółtego startego ostrego sera
Przygotowanie dania szybkie bułeczki kiełbaskowe
Wyśmienite to danie na przystawkę, albo na śniadanie, albo szybką kolację.Najpierw kajzerki - odkrawam z nich wierzchy i wydrążam ze środka miąższ. Potem kiełbasa - kroję ją raczej na drobne kawałki. Podobnie czynię z cebulą i papryką. Na patelni rozgrzewam oliwę z łyżką masła i podsmażam cebulę, cały czas mieszając. Kiedy cebula jest zeszklona, dodaję kiełbasę i paprykę, i smażę przez kilka minut na dużym ogniu.
Kiedy wszystko pięknie podsmażone, dodaję połowę wydłubanego miąższu z bułek i mieszam.
Odstawiam nadzienie na chwilę, by trochę przestygło. Kiedy jest już bardziej chłodne, niż gorące dodaję jajko i połowę posiekanej zieleniny.
W każdą wydrążoną kajzerkę wkładam kawałeczek masła i nakładam nadzienie, mocno je upychając i formując czubek na każdej bułce.
Tak przygotowane kajzerki wkładam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na około 10 minut. Obok nadzianych bułek kładę ścięte wierzchy - spryskuję je kilkoma kroplami wody - dzięki temu będą wspaniale chrupiące. Na minutę przed końcem pieczenia posypuję bułki startym serem - kiedy ser się rozpuści, czas by wołać wszystkich do stołu [o ile zwabieni zapachami dochodzącymi z piekarnika już sami się nie zwołali...].
A na talerzach dla końcowej piękności, każdą kajzerkę przykrywam niedbale odciętym z niej wierzchem i posypuję dużą ilością zieleniny.
- A, że mój syn zdrowo się odżywia i dość obficie (trenował i nadal trenuje sztuki walki), "śmieciowe" jedzenie nie wchodziło w rachubę. Drożdżówki i kefir ze sklepu nie wystarczały. Obiady w stołówce na uczelni nie były złe, ale stanowczo niezbyt dobrze zbilansowane.
- Wiesz, ja lubię gotować, więc codzienne przygotowanie kilku pudełek nie było dla mnie wyzwaniem, a raczej przyjemnością. Skorzystała z tego też oczywiście moja Żona, której nadal często przygotowuję jedzenie w pudełkach.
- Testowałem różne dania. Pewnie setki. Jedzenie do pudełek musi być bowiem pozbawione intensywnych aromatów oraz produktów, które są ciężkostrawne i mogą być powodem różnych dolegliwości, zwłaszcza przy siedzącym trybie.
Wszystkie dania muszą być pełne cennego białka, dających energię węglowodanów, odpowiedniej ilości tłuszczów oraz witamin i mikroelementów.
No jasne, że muszą być też smaczne i ładne, jemy przecież oczami. Z tego względu muszą się dobrze przechowywać w pudełkach przez kilka godzin.
Co ważne, sprawdzają się też w domu. Zdarza mi się często wyjeżdżać na dzień lub dwa, wtedy lodówkę zapełniam... pudełkami :)
- Fakt, na początku było kilka posiłków, które się nie sprawdziły - najczęściej były w nich składniki, które po kilku godzinach zamieniły się w mało apetyczną papkę. Albo sałatki, które mocno zwiędły. Ale praktyka czyni mistrza :)
W końcu to 5 lat :) Oraz setki zestawów pudełek "extra" zamiast kanapek, czy na weekendy, kiedy jeździłem na rowerze i nie było mnie w domu :)
- Te lata doświadczeń zawarłem w mojej najlepszej książce.
O, tej Książce z przepisami na ZDROWE obiady
Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać, dbać o swoją rodzinę, to ta książka jest właśnie dla Ciebie.
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę z NAJLEPSZYMI przepisy na obiady »»
Polędwiczka a'la Wellington (pieczona z pieczarkami w cieście francuskim)
Polędwiczka a'la Wellington (pieczona z pieczarkami w cieście francuskim) to coś naprawdę wyjątkowego. Co prawda od oryginalnego przepisu ma całkiem daleko, Bo to nie jest ani polędwica wołowa, ani Wellington, ale i tak jest wspaniała w smaku. Danie szybkie, proste, bardzo eleganckie. Mamy tu miękkie, soczyste mięso, mocno podsmażone pieczarki z dodatkiem aromatycznego alkoholu i dużo płatków...
Pasztet wykwintny, doskonały na stół świąteczny
Pasztet wykwintny, doskonały jest na stół świąteczny. Nie jest trudny w przygotowaniu, ale nie ma bardzo krótkiej listy składników. Idealny na wielkie uroczystości. Smakuje wybornie z żurawinami lub chrzanem, w towarzystwie gruszek lub śliwek z octu. Nie łącz z musztardą, keczupem i majonezem. Pasztet ma rozbudowany smak. Wyczujesz w nim orzeszki, rodzynki i migdały. Dobry pod alkohol -...
Pieczony karp na piwno-cebulowym sosie z piernikową nutką
Pieczony karp na piwno-cebulowym sosie z piernikową nutką to moja wersja tradycyjnego karpia w szarym sosie. Dobrego, świeżego karpia nie trzeba ani spryskiwać sokiem z cytryny, ani obkładać cebulą i przyprawami, by pozbyć się zapachu mułu, bowiem dobra i świeża ryba ma karpia nie trzeba ani spryskiwać sokiem z cytryny, ani obkładać cebulą i przyprawami, by pozbyć się zapachu mułu. Dobra i...