» Przepisy » Ryby » Śledzie » Śledzie marynowane

Śledzie marynowane


1 5 5 3
2003-01-22
0,5 h
łatwe
Porcje: ?
Kuchnia europejska

Śledzie marynowane

Są to śledzie sporządzane jeszcze przez matkę mojej teściowej


Składniki na śledzie marynowane

- 2 solone śledzie z beczki
- 2 duże cebule
zalewa:
-0,5 szkl. octu
-2 szkl wody
- 2 łyżki cukru
- łyżeczka soli
- dużo liści laur. i ziela ang., pieprz w ziarenkach

Przygotowanie dania śledzie marynowane

...

Śledzie patroszymy odcinamy głowę i płetwy, pozostawijąc skórę. Moczymy zmieniając wodę do momentu, aż nie będą bardzo słone. Następnie kroimy w dzwonka.
Cebule kroimy w półplasterki.
Składniki zalewy zagotować wraz z cebulą, wyłączyć ogień gdy tylko się zagotuje. Odstawić do całkowitego przestygnięcia. W słojach układamy śledzie przekładając cebulą z zalewy. Zalać zalewą i odstawić do lodówki. Dobre po 2 dniach.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Śledzie marynowane - komentarze

mycha3
mycha3
8.10.2006 23:27
...a poza tym jeszcze jedna uwaga...jeśli będzie w tym przepisie użyta mniejsza ilość zalewy niż jest podana, to śledzie niewystarczająco wysycą się octem i po prostu szybko zaczną się psuć . pozdr.
mycha3
mycha3
8.10.2006 23:17
Czy ćwierć litra zalewy to jest aż tak dużo? Ciut więcej niż 1 szklanka? Czy składniki na 1 szklankę zalewy z wody i octu jest tak rujnująca dla naszych kieszeni? A poza tym jak zalać około 8 dzwonków śledzia (jeszcze takiego z beczki) mniejszą jeszcze ilością zalewy? Przecież ten śledź ma pływać w tej zalewie. Nie rozumiem oburzenia kosztami i ilościami? Wręcz jestem rozbawiona :D
Ziutyb
Ziutyb
25.11.2005 17:09
Moi drodzxy, ćwierć litra zalewy na dwa śledzie to chyba ewidentna przesada? - o odpowiedź uprzejmie proszę osobę, która sprawdziła przepis - szanujmy nasze kieszenie!