» Przepisy » Mięso » Kurczaki » Skrzydełka z miodem i sosem sojowym

Skrzydełka z miodem i sosem sojowym


1 5 5 1
2008-05-23
pieczenie ok godziny, marynowanie dobę
bardzo łatwe
Porcje: dla 2 osób na 2 dni
Kuchnia europejska

Skrzydełka z miodem i sosem sojowym

Najprostsza potrawa na świecie, bo robi się samo. Są różne wersje takich skrzydełek, ale moja mi najbardziej smakuje.


Składniki na skrzydełka z miodem i sosem sojowym

2 kg skrzydełek kurczaka
sos sojowy ciemny (całe duże opakowanie)
mały słoik miodu (lipowy)

Przygotowanie dania skrzydełka z miodem i sosem sojowym

Skrzydełka myjemy, możemy je poskładać w taki sposób, żeby końcówki nie wystawały (przekłada się małą końcowkę miedzy te większe). Można je także podzielić na małe części, jeśli tak będzie wygodniej.

Marynata jest dziecinnie prosta. Do skrzydełek wlewamy cały soso sojowy, miód i mieszamy bardzo dokładnie, najlepiej rękami.

Skrzydełka w marynacie odstawiamy na minimum dobę, im dłużej leżakują w marynacie, tym lepiej.

Pieczemy w piekarniuku ok. godziny, aż miesko będzie bardzo ciemne. To skutek skarmelizowania się miodu, nawet jak się nieco przypali to i tak jest smaczne.

Nie wiem dokładnie, co jest najlepsze do podłożenia pod skrzydełka, folia aluminiowa niestety się przykleja, więc odradzam. Trzeba pamiętać, że miód po pieczeniu jest dość kleisty, więc blacha hmmm będzie do szorowania :) Nie dodaję zdjęcia, bo wygląda to jak przypalone :)
KSIĄŻKA ❤️💕💛 kliknij OBIADY KOLOROWE jest dla każdego, kto chce gotować obiady szybkie, łatwe i kolorowe. Czyli dla Ciebie :)

Wybór Cię zachwyci, bo w książce znajdziesz PONAD 100 sprawdzonych przepisów oraz setki pomysłów na ich urozmaicenie i zmniejszenie kaloryczności.

Zamów TERAZ, a otrzymasz:
✅ SUPER cenę,
TANIĄ i SZYBKĄ dostawę,
✅ atrakcyjny gratis!

Kliknij ❤️💕💛 OBIADY KOLOROWE i skorzystaj z promocji!


Pieczony bażant

Pieczony bażant

Kiedy myślę o dziczyźnie, widzę wielki stół w szlacheckim dworku, cynowe i srebrne patery, na których pysznią się pieczone udka, combry, szynki, mocno zrumienione, przybrane piórami… upierścienione ręce szlachciurów w kontuszach sięgające po porcję, która mnie starczyłaby pewnie na jakieś trzy obiady…. ot, taki filmowy obrazek
Jak było u mnie w rzeczywistości? Dawno mi się już marzył bażant....


Nowoorleańska kanapka PO-BOYS

Nowoorleańska kanapka PO-BOYS

Nazwa kanapki pochodzi od słów: poor boys - biedni chłopcy; było to jedzenie biedoty, ubogich chłopców ulicy Nowego Orleanu, często ich jedyny, sycący posiłek dnia. Ot, kawałek bułki z dodatkiem czegoś, co tam akurat było pod ręką, jakaś resztka pieczeni, kawałek pomidora... Z czasem i bułka i dodatki były coraz bardziej wykwintne, ustalił się kanoniczny skład kanapki, i narodził się cały...


Kurczak Marengo

Kurczak Marengo

To historyczna potrawa; podana Napoleonowi tuż po zwycięskiej bitwie pod Marengo we Włoszech, w 1800 roku.
Miałam trochę kłopotu z wyszukaniem receptury. Okazało się, że funkcjonują dwie potrawy, pretendujące do miana tej, którą podano pod Marengo Małemu Kapralowi: kurczak i cielęcina. Ale to jeszcze nie koniec kłopotów: czy były w potrawie pomidory? Czy ich nie było? (w wydanej niedawno...
Skrzydełka z miodem i sosem sojowym - komentarze

snowdrop
snowdrop
5.06.2008 14:17
no ale jak duży ten słoik?
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.