Skrzydełka i udka kurczaka pikantne a mocno przyrumienione

  
1 5 5 14
2004-05-08
30 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Kuchnia europejska

Lubisz kurczaka z KFC? My też, czasami jednak nie masz możliwości zjedzenia w tej sieci restauracji. Dlatego podobnego kurczaka możesz przyrządzić w swoim domu. Przepis na pikantne skrzydełka z kurczaka znajdziesz poniżej. Są pikantne, chrupiące, a przygotowanie ich nie zajmuje więcej niż pół godziny. Poza tym tańsze co najmniej 5 razy niż na mieście!


Składniki na skrzydełka i udka kurczaka pikantne a mocno przyrumienione

Marynata: (ilość na jeden kilogram mięsa): kieliszek wódki jedna trzecia szklanki sosu sojowego dwie czubate łyżki miodu po dwie łyżeczki pieprzu cayenne mielonego kminku mielonego czosnku łyżeczka czerwonej słodkiej papryki łyżeczka soli

Przygotowanie dania skrzydełka i udka kurczaka pikantne a mocno przyrumienione

Mięso z kurczaka jest delikatne i w zasadzie wymaga niewielkiej obróbki - można je tylko posypać przyprawami i wrzucić na grill - będzie dobre. Ale... przecież można lepiej.

Ja zawsze mięso przed grillowaniem marynuję co najmniej kilka godzin.

Ale przed tym zabiegiem, zawsze moczę mięso kurczaka w zimnej wodzie, którą kilka razy zmieniam - dzięki temu mięso staje się mniej "chemiczne" (a może mi się tylko tak zdaje, ale goście mówią, że kurczak tak przygotowany jest dużo smaczniejszy, niż bez tego zabiegu).

Tak więc, kiedy mam już dobrze wymoczone kawałki kurczaka (ze skrzydełek obcinam niejadalne końcówki), dokładnie mieszam je z marynatą i ściśle układam w naczyniu, które przykrywam folią. Na kilka godzin wstawiam do lodówki - często na całą noc.

Marynatę robię szybko - po prostu mieszam dokładnie wszystkie składniki ze sobą.

Przed położeniem kurczaka na grillu, delikatnie usuwam nadmiar marynaty - kurczaka zaś podczas grillowania często polewam piwem.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.