Schab pieczony z rumem i śliwkami

Zrobiłam ten schab z przeznaczeniem głównie do kanapek, ale na ciepło, jako danie obiadowe, też będzie super
Składniki na schab pieczony z rumem i śliwkami
10 dag śliwek suszonych bez pestek
1/3 szklanki rumu
sól, pieprz, słodka mielona papryka
Przygotowanie dania schab pieczony z rumem i śliwkami
Odciąć z mięsa białe błony, natrzeć dobrze solą ze wszystkich stron, zostawić na ok. 15 minut.Jeśli śliwki byłyby suche, to namoczyć je w rumie.
Ostrym nożem ponacinać mięso z obu stron, skropić każde nacięcie rumem, wcisnąć głęboko w każde nacięcie śliwkę. Obydwie strony mięsa popieprzyć i posypać papryką.
Nagrzać piekarnik do 200 st. C.
Mięso włożyć do rękawa foliowego, skropić pozostałym rumem, zamknąć rękaw klamerkami, włożyć do formy i piec do miękkości ok. półtorej godziny.
Chcesz mieć więcej energii, lepiej wyglądać, zwiększyć odporność? Chcesz po prostu LEPIEJ ŻYĆ? Metoda SIRT jest więc dla Ciebie. To sposób na redukcję wagi BEZ uczucia głodu! W takim razie ebook "Jesz i... chudniesz" jest dla Ciebie.
Kliknij po ten SKUTECZNY, tani i prosty sposób »»
Piemoncka kolacja singielki
Niedzielny program TV Roberta Makłowicza pokazywał piękno i smak Turynu, stolicy włoskiego Piemontu. Spodobała mi się potrawa, którą przyrządzał: papardelle z grzybami w sosie barbaresco i pomyślałam sobie, że to byłaby miła kolacyjka. Trochę zmodyfikowana i dla singielki, bo niektóre składniki (np rodzaj wina i makaronu) trzeba było zastąpić podobnymi, a ilości składników, którymi...
Indyk a`la Książę
Tak, jak myślałam, z przepisem było nieco kłopotów, bo zakładał nałożenie nadzienia na wierzch plastrów mięsa i później panierowanie ich w roztrzepanym jajku, wymieszanym z dużymi grzankami. Ciekawe, jak to jajko i te grzanki miały się trzymać na nadzieniu????
Ale zdecydowałam się poeksperymentować, bo smakowo zapowiadało się interesująco.
I powiem wam, że wyszło fantastyczne mięso, świetne...
Tafelspitz – wiedeńska sztuka mięsa w sosie chrzanowym
Tak o tym daniu pisał Robert Makłowicz w książce C.K. Kuchnia: We Francji kiwano głowami z powątpiewaniem. Najlepsi agenci uparcie donosili, że ulubionym daniem Franciszka Józefa I, cesarza Austrii i króla Węgier, jest sztuka mięsa. Jak to, cesarz i kawałek wołowiny wątpliwej jakości? Jakie uczucia budzić może imperator jedzący gotowane w wodzie (z dodatkiem jarzyn, co prawda) mięso?
Trudno,...