Schab pieczony, a mocno soczysty i aromatyczny

  
1 5 5 158
2004-05-08
90 minut
łatwe
Porcje: 6-8
Kuchnia europejska
Schab pieczony, a mocno soczysty i aromatyczny

Czy wiesz, jak upiec schab, aby był mocno soczysty i aromatyczny? Największym problemem przy pieczeniu schabu jest to, aby nie stał się suchy. Ten rodzaj mięsa w swej naturze jest mało soczysty, a pieczenie dodatkowo jeszcze go wysusza i powoduje, że na stole ląduje wiór, wyschnięta podeszwa, którą każdy ledwie może przeżuć.

Jeśli chcesz tego uniknąć, chcesz aby Twoje danie było soczyste, wypróbuj ten sprawdzony przepis na pieczony schab, który jest soczysty i bardzo aromatyczny :)

Schab pieczony soczysty i aromatyczny to danie idealne na święta Bożego Narodzenia. Będzie pięknie prezentował się na świątecznym stole, a za chwilę zawróci w kubkach smakowych niejednego gościa. Ale tak naprawdę schab pieczony według tego przepisu możesz robić przez cały rok. Jest aż tak dobry :)

Swoją soczystość schab zawdzięcza pieczeniu w rękawie. Rękaw foliowy zabezpiecza przed odparowaniem wilgoci z mięsa i powoduje, że schab nie jest suchy. Ma także jeszcze jedną ogromną zaletę. Nie trzeba go zmywać, bo po zużyciu wyrzuca się go do śmieci :)

Skąd ta super soczystość, już wiesz. A aromat? Schab leżakował przez dwie godziny natarty bardzo aromatycznym majerankiem i oczywiście czosnkiem. Bo jak schab pieczony, to czosnek po prostu musi być.

Skorzystaj z tego sprawdzonego i prostego przepisu na super schab pieczony - soczysty i aromatyczny :)


Składniki na schab pieczony, a mocno soczysty i aromatyczny

schab środkowy (lub karkowy ) - ok. 1,5 kgsólmajeranek2-10 ząbków czosnku
ulubione przyprawy

Przygotowanie dania schab pieczony, a mocno soczysty i aromatyczny

Największym problemem przy pieczeniu schabu jest to, aby nie stał się suchy. Ten rodzaj mięsa w swej naturze jest mało soczysty, a pieczenie dodatkowo jeszcze go wysusza i powoduje, że na świątecznym stole ląduje wiór, wyschnięta podeszwa, którą każdy ledwie może przeżuć.

Metod zapobiegania wysychaniu jest wiele. Ja oczywiście mam swoją własną. Tyle, że niesłychanie prostą i zupełnie nie praco- ani czasochłonną.

Recepta - jest prosta "rękaw foliowy". Ten kto go wymyślił powinien otrzymać nagrodę "złotego kartofla".

Przygotowanie jest dziecinnie proste. Mięso dobrze nacieramy solą i czosnkiem i przyprawami. Ja bardzo lubię gdy przyrządzone potrawy pachną nim intensywnie, dlatego nacinam mięso ostrym nożem i wpycham do naciętych kieszeni po ząbku. Mięso posypuję majerankiem. Tak leżakuje min 2 godziny.

Wkładam mięso do rękawa foliowego, zaciskam opaski. Wkładam do (uwaga: zawsze zimnego ) piekarnika. Piekę w temperaturze 200 st C przez ok. 1,5 godziny. Mięso musi na wierzchu się zarumienić (jest to bardzo dobrze widoczne przez folię).Po upieczeniu wyjmuję z piecyka i pozostawiam do wystygnięcia. W rękawie przechowuję w lodówce.

Rękaw foliowy zabezpiecza przed odparowaniem wilgoci z mięsa i powoduje, że schab nie jest suchy.

Ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Nie trzeba go zmywać, po zużyciu wyrzuca się go do śmieci.

autor: JolaS


Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.