Sałata z awokado idealna na niedzielne śniadania

1 5 5 2
2004-05-08
5 minut
bardzo łatwe
Porcje: 4
Kuchnia europejska

Niedzielny poranek może być smaczny i zdrowy. Wystarczy, że podasz sałatkę z awokado według naszego przepisu. Nic tak nie poprawia humoru, jak znakomite, delikatnie stawiające na nogi śniadanie. Śniadanie, które przygotujesz w mniej niż 5 min. Zobacz przepis na szybką i smaczną sałatkę z awokado.


Składniki na sałata z awokado idealna na niedzielne śniadania

sałata karbowanaawokado świeży ogórek "wąż" majonez pieprz sok z cytryny

Przygotowanie dania sałata z awokado idealna na niedzielne śniadania

Niedzielny poranek jest zawsze piękny.

A może być jeszcze piękniejszy - nic tak humoru bowiem nie poprawia, jak znakomite, delikatnie stawiające na nogi śniadanie. Raz, na jakiś czas, można taki poranek zacząć nietypowo - na przykład sałatą z awokado.

Taka sałata oprócz walorów odświeżających i uśmiechających się, ma jeszcze tą wielką zaletę, że jej przygotowanie jest o wiele krótsze niż czytanie tego przepisu.

Do miski więc wrzucam sałatę porwaną na dowolnej wielkości kawałki. Na sałatę wrzucam ogórek pokrojony w dosyć grube plasterki - ogórka nie obieram, ogórek bez skóry to przecież mniej niż jedna trzecia ogórka.

Na to wszystko wrzucam awokado pokrojone również w kawałki dowolnej wielkości i skrapiam obficie sokiem z cytryny.

A na awokado wrzucam majonez - też w dowolnej ilości - przecież to niedzielny poranek, kto by się tam przejmował proporcjami... Jeszcze szczypta świeżo mielonego pieprzu i można zaczynać śniadanie...

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.