Rolada szpinakowo-lososiowa
Blyskawiczna rolada, bardzo dekoracyjna a przy tym dziecinnie prosta.
Składniki na rolada szpinakowo-lososiowa
- opakowanie wedzonego lososia
- opakowanie serka Philadeplhia (badz innego kremowego)
- cytryna
- 2 jajka
- koperek
- pieprz, sol
- oliwa z oliwek
Przygotowanie dania rolada szpinakowo-lososiowa
Mrozony szpinak podgrzac na patelni, odparowac i wystudzic. Dodac 2 zoltka, wymieszac i dodac ubita z bialek piane. Na blache w piekarniku polozyc folie aluminiowa, posmarowac ja oliwa z oliwek i wylozyc szpinak formujac kwadratowy (dosc cienki - mniej niz 1cm grubosci) placek. Upiec go w temperaturze 180 stopni okolo 15-20 minut. Wyjac i ostudzic. Cytryne spazyc, zetrzec zolta skorke ( dodac do serka), wycisnac lyzke soku - tez dodac do serka. Koperek drobno posiekac, dodac do serka, troszke posolic. Serek rozsmarowac na szpinakowym placku, na serku ulozyc plastry wedzonego lososia. Calosc zwinac uzywajac do tego folii spozywczej, wlozyc do lodowki zeby sie “ zwiazalo”.
W takim razie NOWA książka jest dla Ciebie. To ZDROWE receptury, które zmieniają życie na lepsze. Nie tylko będziesz się lepiej czuć i wyglądać, ale też zaoszczędzisz dużo pieniędzy na jedzeniu! Tylu PYSZNYCH, łatwych, świetnie zbilansowanych i szybkich przepisów NIE znajdziesz nigdzie indziej, tylko u mnie :)
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę »»
Cielęcina Marengo
Marengo to miejscowość w północnych Włoszech, znana ze zwycięskiej bitwy Napoleona z armią austriacką w 1800 roku.
A kucharzom i smakoszom znana jest z potrawy, która występuje w dwóch wariantach: kurczaka Marengo lub cielęciny Marengo.
Kurczaka już kiedyś robiłam; przyszedł czas na cielęcinę.
Bardzo pasowała do wina Beaujolais nouveau 2011, które właśnie przybyło, jak co roku w trzeci...
Piemoncka kolacja singielki
Niedzielny program TV Roberta Makłowicza pokazywał piękno i smak Turynu, stolicy włoskiego Piemontu. Spodobała mi się potrawa, którą przyrządzał: papardelle z grzybami w sosie barbaresco i pomyślałam sobie, że to byłaby miła kolacyjka. Trochę zmodyfikowana i dla singielki, bo niektóre składniki (np rodzaj wina i makaronu) trzeba było zastąpić podobnymi, a ilości składników, którymi...
Curry – nostalgia brytyjskiego kolonizatora
Przywieźli tę indyjską potrawę na swoją wyspę Brytyjczycy. Lubili ją. I mimo, iż po koloniach zostało tylko nostalgiczne wspomnienie, miłość do curry przetrwała. Dziś, Anglik zapytany o najbardziej popularną potrawę swego kraju, odpowie bez wahania, że jest to właśnie curry.
Są setki, a nawet tysiące przepisów na curry.
Ten, który prezentuję, pochodzi z książki „30 minute curries”: curry z...