Pstrąg duszony a mocno ziołowy
Pstrąg duszony smakuje wyjątkowo dobrze. Wykwintne danie za niewielkie pieniądze. Komponuje się z pieczonymi ziemniakami, też z dodatkiem dużej ilości ziół. Oczywiście, jak w każdym innym przypadku warunkiem jest posiadanie świeżej ryby, która smakuje zupełnie inaczej niż mrożony kolega. Przepis na pstrąga pstrąga znajdziesz poniżej, pamiętaj rób go tylko wtedy, gdy masz pewność, że ryba przed chwilą wyskoczyła z wody, a danie podasz za chwilę na stół.
Składniki na pstrąg duszony a mocno ziołowy
2 małe cebule
cytryna
2 łyżki masła
szklanka białego wina
garść posiekanej natki pietruszki
szczypta estragonu
szczypta szałwi
sól
pieprz
Przygotowanie dania pstrąg duszony a mocno ziołowy
Ryby dokładnie myję, osuszam papierowym ręcznikiem i obficie skrapiam sokiem z cytryny.Cebule obieram i kroję na raczej większe niż mniejsze piórka. Cebule podsmażam przez kilka chwil na patelni - aż stanie się lekko szklista - doprawiam ją solą i pieprzem. Tak przygotowaną cebulę przekładam do naczynia żaroodpornego - na cebuli układam ryby oprószone wewnątrz i na zewnątrz .
Potrawę zalewam winem, na wierzch kładę kilka kawałków masła, zalewam winem i jeszcze skrapiam trochę sokiem z cytryny.
Całość przykrywam niezbyt dokładnie folią aluminiową wstawiam do gorącego piekarnika [200 stopni] na około 30-40 minut.
Na 10 minut przed końcem pieczenia zdejmuje folię i pozwalam by się na rybach utworzyła chrupiąca skórka.
- A, że mój syn zdrowo się odżywia i dość obficie (trenował i nadal trenuje sztuki walki), "śmieciowe" jedzenie nie wchodziło w rachubę. Drożdżówki i kefir ze sklepu nie wystarczały. Obiady w stołówce na uczelni nie były złe, ale stanowczo niezbyt dobrze zbilansowane.
- Wiesz, ja lubię gotować, więc codzienne przygotowanie kilku pudełek nie było dla mnie wyzwaniem, a raczej przyjemnością. Skorzystała z tego też oczywiście moja Żona, której nadal często przygotowuję jedzenie w pudełkach.
- Testowałem różne dania. Pewnie setki. Jedzenie do pudełek musi być bowiem pozbawione intensywnych aromatów oraz produktów, które są ciężkostrawne i mogą być powodem różnych dolegliwości, zwłaszcza przy siedzącym trybie.
Wszystkie dania muszą być pełne cennego białka, dających energię węglowodanów, odpowiedniej ilości tłuszczów oraz witamin i mikroelementów.
No jasne, że muszą być też smaczne i ładne, jemy przecież oczami. Z tego względu muszą się dobrze przechowywać w pudełkach przez kilka godzin.
Co ważne, sprawdzają się też w domu. Zdarza mi się często wyjeżdżać na dzień lub dwa, wtedy lodówkę zapełniam... pudełkami :)
- Fakt, na początku było kilka posiłków, które się nie sprawdziły - najczęściej były w nich składniki, które po kilku godzinach zamieniły się w mało apetyczną papkę. Albo sałatki, które mocno zwiędły. Ale praktyka czyni mistrza :)
W końcu to 5 lat :) Oraz setki zestawów pudełek "extra" zamiast kanapek, czy na weekendy, kiedy jeździłem na rowerze i nie było mnie w domu :)
- Te lata doświadczeń zawarłem w mojej najlepszej książce.
O, tej Książce z przepisami na ZDROWE obiady
Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać, dbać o swoją rodzinę, to ta książka jest właśnie dla Ciebie.
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę z NAJLEPSZYMI przepisy na obiady »»
Sałata z melonem i awokado z miodowym dressingiem i orzeszkami pistacjowymi
Oj, ale dobra! Oj, ale zdrowa! Oj, ale łatwa, szybka, elegancka i wcale nie droga. Świetna na przystawkę przed uroczystym obiadem, pyszna na kolację, doskonała na drugie śniadanie (wtedy sos zapakuj w oddzielny pojemniczek i wymieszaj ze składniki tuż przed jedzeniem).
Jest w niej pikantna rukola, słodki melon oraz awokado - a jak smakuje awokado? Dla mnie najlepiej na świecie :) To...
Kruchy placek z malinami i waniliową pianką
Istnieje na tym świecie grupa przepisów na tyle popularnych, że zyskały już miano klasycznych. Znaleźć można je niemal na każdym blogu w wielu kręgach kulturowych na różnych częściach globu. Zazwyczaj baza takich „klasyków” jest niezmienna, lecz każdy dodaje coś od siebie, wymienia poszczególne składniki na inne, urozmaica przepis o lokalne produkty lub dopasowuje ingrediencje pod siebie. Ten...
Orzechowy placek ze śliwkami
Ucierane ciacha i placki to zdecydowanie moja bajka. Wymyślam je namiętnie i przygotowuję w najróżniejszych konfiguracjach owocowo-orzechowo-bakaliowych. Opcji jest mnóstwo, więc można śmiało puszczać wodze fantazji lub wykorzystywać owoce, które akurat znalazły się w naszej kuchni w nadmiarze. Ucieraki są lekkie, puszyste, aromatyczne i wilgotne, a do tego przygotowuje się je w kilka chwil.