» Przepisy » Przetwory » Przetwory z owoców » Powidła śliwkowo-dyniowe

Powidła śliwkowo-dyniowe


1 5 5 1
2003-09-23
kilka dni
bardzo łatwe
Porcje: mniej niż pół garnka
Kuchnia europejska

Powidła śliwkowo-dyniowe

W tym roku po raz pierwszy posadziłam dynie ,nie wiedziałam ,że będę miała tak duży zbiór , miałam więc problem co z nimi zrobić , wię wymyśliłam coś takiego i jest naprawdę super:


Składniki na powidła śliwkowo-dyniowe

śliwki , najlepiej węgierki - 2 kg
miąższ z dyni - 1 kg
cukier 1 kg

Przygotowanie dania powidła śliwkowo-dyniowe

...

Śliwki wypestkować. Z dyni wyciągnąć środek z pestkami. Pestki ususzyć i zjeść, resztę wyrzucić. Pozostałą część dyni obrać ze skórki, miąższ pokroić na małe kawałeczki . Wszystko włożyć do garnka (ja używam garnek Tefala z teflonową powłoką od środka, wtedy nic mi się nie przypala). Na początku wlać do garnka trochę wody, a potem smażyć ,smażyć i smażyć aż zgęstnieje. Najlepiej robić to po parę godzin przez kilka dni.

Jeśli macie za mało dyni , to dodajcie śliwek lub jabłek. Ważne żeby śliwek było co najmniej 2 kg, a wszystkiego razem 3 kg.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Powidła śliwkowo-dyniowe - komentarze

Madalena
Madalena
13.09.2007 09:52
Dostałam dużą torbę węgierek i dynię. Pierwsza myśl - powidła śliwkowe i dynia słodko-kwaśna. Druga myśl - mniammniam! No i się nie zawiodłam! Dziękuję Ci Limonko, za przepis, którego akurat potrzebowałam!!! Bardzo smaczne, bardzo oryginalne, choć... nikt nie zgadł z czym są te śliwki :)