placek włoski


1 5 5 1
2007-08-25
60 min
łatwe
Porcje: 20
Kuchnia europejska

placek włoski

Przepyszne ciasto, zawsze się udaje, choć nieco pracy należy poświęcić na przygotowanie bakali. Wygodny do zabrania w drogę lub na party do pracy.


Składniki na placek włoski

6 jabłek średniej wielkości, słodkich.
1 szklanką cukru,
bakalie (po 100 gram: rodzynek, migdałów, orzechów włoskich, laskowych, suszonych moreli, fig, daktyli)
100-200 gram gorzkiej czekolady,
3 jajka,
2 szklanki maki z
1 łyżeczka proszku i
1 sody spożywczej

Przygotowanie dania placek włoski

...

Jabłka pokroić w kostkę o wielkości 3x3 cm
Zasypać szklanką cukru, Odstawić, żeby puściły sok. dodać bakalie (po 100 gram: rodzynek, migdałów, orzechów włoskich, laskowych, suszonych moreli, fig, daktyli, gorzkiej czekolady) - wszystkie skłądniki pokroić na drobniejsze, zwłaszcza orzechy (tych skłądników będzie średnia miseczka - podobna objętość jak pokrojonych jabłek)
Wbić 3 jajka, wsypać 2 szklanki maki z 1 łyżeczka proszku i 1 sody spożywczej. Dobrze wymieszać i upiec w 180 st. rzez 40 min. w korytku o średniej wielkości.


Przy sprawdzaniu, czy jest gotowe należy zwrócić uwagę na kolor powierzchni. Kiedy zaczyna mieć kolor piernika, należy wyłączyć. Nie można sugerować się wilgotnością, bo przez jabłka zawsze jest wilgotne. Kroić należy po całkowitym ostudzeniu, trzeba dać czekoladzie ponownie się zsiąść. Ciasto jest pyszne podawane z gałką lodów. U nas serwujemy je na Wigilię. Polecam.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

placek włoski - komentarze

kajka40
kajka40
8.11.2009 15:47
Wczoraj robiłam! Przepis mam od co najmniej 22 lat, ale znam go pod nazwą "wiewiórka". Bardzo fajne, aromatyczne ciasto i nie ma bata-zawsze wychodzi bez zakalca :-))