Pizza II

  
1 5 5 6
2008-07-15
1 h
łatwe
Porcje: 2 blaszki
pizza chleb pomidory pychota ciasto na pizzę drożdże

Ten przepis jest przywieziony z Italii ...Przepis prosty , smaczny ,szybki .Dla nas pychota !


Składniki na pizza ii

1 szklanka letniej wody ; 2,5 dag drożdży ; 1 łyżeczka soli ; 3 łyżki oleju lub oliwy ;0,5 kg mąki tortowej .

Przygotowanie dania pizza ii

Wykonanie jest proste .Do garnuszka wlewamy wodę , dodajemy sól i całość dokładnie mieszamy .Sól ma być dobrze rozpuszczona . Teraz dajemy drożdże i wlewamy 3 łyżki dobrego oleju lub oliwy .Całość przelewamy do maszyny do chleba , wsypujemy mąkę i wyrabiamy .Oczywiście ciasto możemy też zrobić ręcznie , maszyna jest ułatwieniem ale nie jest niezbędna .Po wyrobieniu ciasto od razu dzielimy na dwie części i zostawiamy pod przykryciem do wyrośnięcia .Później ciasta już nie wałkujemy ! tylko rozciągamy rękami i kładziemy na posypaną mąką blaszce .
To jest podstawa .
Sos robimy najlepiej ze świeżych pomidorów .Możemy też wykorzystać gotowe pomidory z puszki .Ja je rozdrabniam blenderem , dodaję sól i świeżo zmielony pieprz , odrobinę oliwy z oliwek i bazylię ( świeża najlepsza ! ) .Sos kładę na pizzę w pierwszej kolejności + co tam chcemy jeszcze mieć .Piec w 220 stopniach C .

Dodatki to już zupełna dowolność ...ja lubię gorącą ( z szynką ) po wyjęciu z pieca dodatkowo obłożyć listkami rukoli . Pyszna jest z tuńczykiem , czerwoną cebulką i kaparami . A klasyczna Margherita broni się po prostu sama ....:):):)

Przepis znajduje się w kategoriach: Pizza
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.