Piersi kurczaka o aromacie niezwykłym, bo marynowane w jogurcie na sposób indyjski

  
1 5 5 61
2004-05-08
30 minut
łatwe
Porcje: 4
Kuchnia europejska

Przepis na kurczaka marynowanego w sosie jogurtowym. Dzięki jogurtowi mięso z kurczaka nabiera charakteru. Marynata z jogurtu prosta jest, a nie za często stosowana. Ta potrawa ma ciekawy, lekko indyjski smak, warto spróbować.


Składniki na piersi kurczaka o aromacie niezwykłym, bo marynowane w jogurcie na sposób indyjski

4 piersi kurczaka
pół litra jogurtu
curry - łyżeczka
słodka papryka - pół łyżeczki
pieprz cayenne - pół łyżeczki
sól
pieprz

Przygotowanie dania piersi kurczaka o aromacie niezwykłym, bo marynowane w jogurcie na sposób indyjski

Prosta to rzecz, a bardzo smakowita o niezwyczajnej nucie - dzięki marynacie w jogurcie, mięso kurczaka nabiera ciekawego smaku.

Przygotowuję mięso co najmniej na dobę przed grillowaniem - mięso powinno bowiem poleżeć w marynacie co najmniej kilkanaście godzin.

Piersi kurczaka kroję na zgrabne, płaskie kawałki o grubości około 3 cm i wkładam do jogurtu, który wcześniej dokładnie wymieszałem z przyprawami - doprawdy, dodaję je się na oko - jedno, co można o ilości przypraw powiedzieć to to, że marynata powinna mieć mocny, czerwony kolor.

Piersi w marynacie nabierają smaku w lodówce - dobrze jest je kilka razy w tym czasie przewrócić, tak by równomiernie nabierały smaku.

Przed samym grillowaniem wyciągam mięso z marynaty i usuwam z niego nadmiar jogurtu. Piekę na mocnym żarze przez kilka minut z każdej strony, aż mięso nabierze złocistego koloru. Oczywiście, podczas smażenia, kurczaka polewam piwem zmieszanym z dużą łyżką miodu - smak będzie jeszcze ciekawszy.

W taki sam sposób można przyrządzić inne części kurczaka - ale najlepszy jest to sposób na piersi, które raczej same w sobie mają mało zdecydowany smak.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.