Pierogi okropnie cynamonem pachnące ze śliwkami lubią najbardziej
Najlepsze pierogi robiła moja babcia. Ruskie, z mięsem, kapistą i grzybami. Nie było jej równych. Nigdy nie robiła zaś takich, które możesz zrobić czytając ten poradnik. Poniższy przepis na pierogi z cynamonem i śliwkami jest inny. Zapomnij o tamtych smakach i daj się ponieść rozkoszy, która zdarza się bardzo rzadko. Mix śliwek i cynamonu nadaje pierogom smaku, który rozgrzewa w chłodne wieczory. Proste, szybkie i smaczne. Uff... pychota i cukier. Dużo cukru!
Składniki na pierogi okropnie cynamonem pachnące ze śliwkami lubią najbardziej
pół kilograma mąki pszennej
czubata łyżeczka soli
ciepła woda - około szklanki
nadzienie:
kilogram śliwek bardzo dojrzałych i słodkich
pół szklanki cukru
łyżeczka cynamonu
Przygotowanie dania pierogi okropnie cynamonem pachnące ze śliwkami lubią najbardziej
Na stolnicę przesiewam mąkę, dodaję sól. W mące robię zagłębienie i wlewam trochę wody. Mieszam tą wodę z mąką i ponownie dolewam wodę. Zaczynam wyrabiać ciasto. Wody ostatecznie dodaję tyle, by otrzymać bardzo zwarte ciasto.By nabrało odpowiedniej elastyczności, przykrywam je miską i pozwalam "odpocząć" co najmniej 20 minut.
Czas na nadzienie.
Proste, szybkie i smaczne. Śliwki myję, kroję na połówki, usuwam pestki, wrzucam do miski, dodaję cukier, i cynamon. Mieszam delikatnie, by wszystkie owoce pokryły się równomiernie cukrem i cynamonem. Tak przygotowane śliwki opakowuję w ciasto pierogowe.
Czas by przyrządzić pierogi.
Na posypanej mąką stolnicy rozwałkowuję kawałek ciasta o wielkości pięści na najcieńszy placek, jaki mi się tylko uda. Z ciasta za pomocą dużej szklanki wycinam koła, na nie nakładam duże porcje farszu. Brzegi kół smaruję wodą i sklejam pierogi. By się zbytnio nie wysuszyły podczas robienia dużej ilości, gotowe pierogi przykrywam ściereczką.
Kiedy są już wszystkie gotowe, w wielkim garze zagotowuję dużo osolonej wody.
Do wrzącej wody wrzucam tyle pierogów, by utworzyły jedna warstwę. Delikatnie mieszam, by żaden nie przywarł do dna. Pierogi gotuję około 5 minut od momentu ich wypłynięcia.
Doskonałe polane gęstą, kwaśną śmietaną, lub w wersji lżejszej z jogurtem.
Kapuśniak tradycyjny
Kapuśniak to jeden ze specjałów tradycyjnej kuchni polskiej. Ta zupa kojarzy się głównie z recepturami góralskimi, ale jest popularna właściwie w całej Polsce. I nie tylko, bo swoją wersję kapuśniaka mają także Słowacy i Ukraińcy. Ale tylko polski kapuśniak przygotowany według tradycyjnego przepisu jest najlepszy :)
W książkach kucharskich i internecie można znaleźć mnóstwo przepisów na...
Tradycyjna zupa ogórkowa
Co jest sekretem zupy ogórkowej przygotowanej według tradycyjnego przepisu? To pyszne ogórki kiszone podsmażone na maśle :) Zupa ogórkowa nabiera wtedy niesamowitego smaku i super aromatu.
Przepisów na zupy ogórkowe tradycyjne są tysiące. Ten sprawdzony przepis na ogórkową tradycyjną właśnie dołączył do grona różnych propozycji na ten rodzaj zup. Ogórkową lubimy, a od czasu do czasu warto...
Pomidorowa błyskawiczna - w kilkanaście minut!
Ilu jest kucharzy, tyle przepisów na zupę pomidorową. Ten przepis jest trochę inny niż te wszystkie tradycyjne, bo tę zupę pomidorową przygotujesz błyskawicznie :)
To świetny przepis na pyszną pomidorówkę, którą ugotujesz w 20 minut. Tak, taka pomidorowa błyskawiczna jest możliwa. Bo szybkie wcale nie oznacza, że niezdrowe czy niedobre. Wystarczy, że będziesz postępować według tego...