Peklowanie mięsa


1 5 5 1
2003-03-26
?
średniołatwe
Porcje: ?
Kuchnia europejska

Peklowanie mięsa

Wiedza ta na pewno przyda się przed Śętami Wielkanocnymi i Bożym Narodzeniem


Składniki na peklowanie mięsa

Mięso wieprzowe
sól
saletra
przyprawy

Przygotowanie dania peklowanie mięsa

...

Jeśli szynki, łopatki, balerony czy golonka przeznaczone zostały do peklowania czy uwędzenia, trzeba je przedtem zasolić, zaprawić saletrą, natrzeć przyprawami: zmielonym pieprzem, kolendrą , zielem angielskim, gałką muszkatołową, jałowcem, tymiankiem oraz obłożyć liśćmi laurowymi. Zresztą zestaw przypraw każdy powinien opracować sobie sam, bo różne są upodobania. Można także dobierając różne zestawy przypraw marynować różne rodzaje wędlin. Wtedy szynka będzie smakowała inaczej niż baleron, czy boczek wędzony. Dobrze jest natrzeć też mięso 3—4 ząbkami czosnku roztartymi z solą choć nie jest to konieczne. Mięso do peklowania przechowuje się nieraz z kością, wtedy trzeba ostrym cienkim nożem przebić mięso wzdłuż kości i w otwór ten włożyć trochę przypraw z solą i saletrą, oraz ze dwa ząbki czosnku ( nie koniecznie ). W ten sposób zabezpiecza się mięso od psucia się. Sól, saletrę (1 g na 1 kg mięsa, nigdy więcej), oraz zestaw przypraw po rozkruszeniu miesza się. Listkami bobkowymi okłada się mięso, jeśli usunięto kość to roztarte z solą ząbki czosnku wkłada się w miejsce gdzie była kość. Mięso ułożyć ściśle w kamiennym naczyniu lub emaliowanym naczyniu ( bez odprysków emalii) przewracając c o 2 -3 dni. Po 3-4 tygodniach przechowywania w chłodzie mięso nadaje się do wędzenia. Lepsze jest wędzenie powolne w chłodnym dymie, lecz trwa to dość długo ale zdecydowanie przedłuża trwałość wędlin. Do uzyskania dobrego dymu najlepiej stosować drewno albo trociny z olszyny, buka lub grabu z dodatkiem jałowca. Można też po natarciu solą, saletrą i przyprawami, zalewać jeszcze mięso przeznaczone do peklowania słoną zalewą — litr wody zagotować, dodać łyżkę soli i zalać ułożone w garnku mięso. Tak przygotowane mięso peklować ok. 3 tygodni, przewracając co 3-4 dni.


Jesz i... CHUDNIESZ!

Będziesz się lepiej czuć. Dużo zaoszczędzisz. To jest takie łatwe!
Ebook "Jesz i chudniesz" to bestsellerowy ❗️❗️❗️ (tysiące kupionych egzemplarzy) o skutecznej diecie bez wyrzeczeń.
Chcesz schudnąć? Chcesz mieć więcej energii, lepiej wyglądać, zwiększyć odporność? Chcesz po prostu LEPIEJ ŻYĆ?

👉 Kliknij po SKUTECZNY, TANI I PROSTY sposób »»


Sałatka z ogórków do słoika

Sałatka z ogórków do słoika

Kto lubi sałatkę z ogórków ze słoika, ręka do góry! :) Świetnie się składa, bo właśnie tu znajdziesz przepyszny przepis na sałatkę z ogórków do słoika :) Taka sałatka to samo zdrowie. Przygotowując ją w domu, wiesz, że nie ma w niej żadnych chemicznych dodatków ani innych niespodzianek rodem z tablicy Mendelejewa.

W słoikach z sałatką z ogórków znajdziesz także paski żółtej papryki i...


Kolorowe warzywa z cytryną w oleju

Kolorowe warzywa z cytryną w oleju

Szukasz przepisu na pyszną i efektowną przekąskę? Bardzo dobrze trafiłaś, ponieważ znajdziesz tu przepis na taką właśnie przekąskę. A do tego prostą i szybką w przygotowaniu. To sprawdzony przepis na kolorowe warzywa z cytryną w oleju :)

Czyż taki słoiczek nie wygląda wspaniale? :) A to naprawdę tylko chwila krojenia. Ale jest jeszcze jedno ale... Żeby spróbować tych kolorowych pyszności...


Cukinia w zalewie curry do słoika

Cukinia w zalewie curry do słoika

Curry jest najpopularniejsza przyprawa na świecie. Tak mówią statystyki. Używają jej nawet Chińczycy, którzy na rzecz curry porzucili swoje lokalne przyprawy. Europejczycy doprawiają dania curry w proszku, ale w Indiach przyprawę tę przygotowuje się tuż przed użyciem ze świeżych liści.

W tym przepisie curry odgrywa bardzo ważną rolę. Bo jest głównym składnikiem zalewy, w której ukryła się...




Peklowanie mięsa - komentarze

libaries
libaries
7.03.2008 21:02
Przepis bardzo dobry, tylko ja używam dość sporo czosnku
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.