Przepis zawiera lokowanie produktu
Pasztet warzywny pyszny i zdrowy

Pyszny, zdrowy, łatwy, stosunkowo szybki do upieczenia. Czy ten pasztet warzywny ma wady? Hmhm... nie sądzę :)
Ma zwartą konsystencję, jest lekko wilgotny, świetnie się kroi. Smakuje wybornie na zimno - z piklami, sosami majonezowymi lub żurawiną. Nie mniej dobrze smakuje na ciepło z chrzanem lub z marynatami, szczególnie grzybkami w occie.
Jego przygotowanie, dzięki użyciu mrożonych warzyw - nieoczywistej zupy jesienno-zimowej Hortex okazuje się po prostu bajką :) Nic nie trzeba obierać ani myć. Wystarczy otworzyć torebkę i wysypać na patelnię wcześniej przygotowane przez Hortex warzywa.
Mają one smak i kolor oraz są świetnej jakości. Jędrne kawałki, pełne odżywczych wartości. Ta mieszanka jest idealna nie tylko do ugotowania zupy, ale sprawdza się jako baza do pasztetów warzywnych - jest w niej bowiem brukselka - która podkręca smak warzywnych wypieków.
Ale jeśli jej nie lubisz, nie bój się, brukselki nie czuć w pasztecie - ale dzięki niej ma fajny, wyraźny smak :) Jeśli chciałbym go opisać, to napisałbym, ze ten pasztet to pomost między smakiem wegetariańskim a mięsnym - będzie więc smakować każdemu :)
Zrób, spróbuj, jestem przekonany, że na jednym razie się nie skończy :)
Składniki na pasztet warzywny pyszny i zdrowy
rel="nofollow">opakowanie (450 g) zupy jesienno-zimowej Hortex
2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej na sypko (około 15 dag suchej kaszy)
1 spora cebula
1 szklanka wody
4 łyżki oleju
3 łyżki masła orzechowego
3 łyżki ciemnego sosu sojowego
4 ziarna ziela angielskiego
4 liście laurowe
1 łyżeczka słodkiej wędzonej papryki w proszku
1/2 łyżeczki suszonego lubczyku
1/3 łyżeczki świeżo startej gałki muszkatołowej
1/2 łyżeczki mielonego kminu
sól
świeżo zmielony czarny pieprz
do foremki:
4 łyżki tartej bułki
4 łyżki oleju
Przygotowanie dania pasztet warzywny pyszny i zdrowy
- Obraną cebulę pokrój na drobną kostkę.
- Na dużej patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę i często mieszając smaż przez 2 minuty, aż zacznie się szklić.
- Dodaj zupę jesienno-zimową Hortex, ziele angielskie i liście laurowe, wlej sos sojowy oraz szklankę wody. Doprowadź do wrzenia, następnie gotuj na średnim ogniu, aż płyn prawie całkowicie odparuje, a warzywa będą bardzo miękkie (nie zapominaj o dość częstym mieszaniu).
- Garnek z warzywami zestaw z ognia. Usuń liście laurowe i ziele angielskie. Dodaj masło orzechowe i połowę kaszy jaglanej. Dopraw papryką w proszku, lubczykiem, gałką i kminem oraz solą i pieprzem.
- Wszystko zmiksuj na jednolitą masę. Dodaj pozostałą kaszę jaglaną. Wszystko dokładnie wymieszaj.
- Masę przełóż do formy wysmarowanej olejem i wysypanej tartą bułką - na dnie foremki powinna być jej gruba warstwa. Pasztet polej dwiema łyżkami oleju.
- Wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i zapiekaj przez 45 minut, aż wierzch będzie ładnie przypieczony.
- Wyjmij z piekarnika i odstaw na co najmniej kilka godzin (a najlepiej na całą noc) do wystudzenia i stężenia.
- A, że mój syn zdrowo się odżywia i dość obficie (trenował i nadal trenuje sztuki walki), "śmieciowe" jedzenie nie wchodziło w rachubę. Drożdżówki i kefir ze sklepu nie wystarczały. Obiady w stołówce na uczelni nie były złe, ale stanowczo niezbyt dobrze zbilansowane.
- Wiesz, ja lubię gotować, więc codzienne przygotowanie kilku pudełek nie było dla mnie wyzwaniem, a raczej przyjemnością. Skorzystała z tego też oczywiście moja Żona, której nadal często przygotowuję jedzenie w pudełkach.
- Testowałem różne dania. Pewnie setki. Jedzenie do pudełek musi być bowiem pozbawione intensywnych aromatów oraz produktów, które są ciężkostrawne i mogą być powodem różnych dolegliwości, zwłaszcza przy siedzącym trybie.
Wszystkie dania muszą być pełne cennego białka, dających energię węglowodanów, odpowiedniej ilości tłuszczów oraz witamin i mikroelementów.
No jasne, że muszą być też smaczne i ładne, jemy przecież oczami. Z tego względu muszą się dobrze przechowywać w pudełkach przez kilka godzin.
Co ważne, sprawdzają się też w domu. Zdarza mi się często wyjeżdżać na dzień lub dwa, wtedy lodówkę zapełniam... pudełkami :)
- Fakt, na początku było kilka posiłków, które się nie sprawdziły - najczęściej były w nich składniki, które po kilku godzinach zamieniły się w mało apetyczną papkę. Albo sałatki, które mocno zwiędły. Ale praktyka czyni mistrza :)
W końcu to 5 lat :) Oraz setki zestawów pudełek "extra" zamiast kanapek, czy na weekendy, kiedy jeździłem na rowerze i nie było mnie w domu :)
- Te lata doświadczeń zawarłem w mojej najlepszej książce.
O, tej Książce z przepisami na ZDROWE obiady
Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać, dbać o swoją rodzinę, to ta książka jest właśnie dla Ciebie.
✅ DARMOWA DOSTAWA!
✅ SUPER GRATIS
✅ BŁYSKAWICZNA WYSYŁKA!
👉👉👉 Kliknij po NOWĄ książkę z NAJLEPSZYMI przepisy na obiady »»
![]() Obraną cebulę pokrój na drobną kostkę. ![]() Na dużej patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę i często mieszając smaż przez 2 minuty, aż zacznie się szklić. ![]() Dodaj zupę jesienno-zimową Hortex, ziele angielskie i liście laurowe, wlej sos sojowy oraz szklankę wody. ![]() Doprowadź do wrzenia, następnie gotuj na średnim ogniu, aż płyn prawie całkowicie odparuje, a warzywa będą bardzo miękkie (nie zapominaj o dość częstym mieszaniu). ![]() Garnek z warzywami zestaw z ognia. Usuń liście laurowe i ziele angielskie. Dodaj masło orzechowe i połowę kaszy jaglanej. Dopraw papryką w proszku, lubczykiem, gałką i kminem oraz solą i pieprzem. ![]() Wszystko zmiksuj na jednolitą masę. ![]() Dodaj pozostałą kaszę jaglaną. Wszystko dokładnie wymieszaj. ![]() Masę przełóż do formy wysmarowanej olejem i wysypanej tartą bułką - na dnie foremki powinna być jej gruba warstwa. Pasztet polej dwiema łyżkami oleju. ![]() Wstaw do piekarnika nagrzanego do 180 stopni i zapiekaj przez 45 minut, aż wierzch będzie ładnie przypieczony. ![]() Wyjmij z piekarnika i odstaw na co najmniej kilka godzin (a najlepiej na całą noc) do wystudzenia i stężenia. |
Przepis zawiera lokowanie produktu
Drobiowy pasztet *na bogato*
Bardzo lekki, ale nie suchy. Wyraźny smak zawdzięcza wątróbce. Wspaniały o każdej porze roku. Idealny na świąteczny stół. Doskonały na zimno i na ciepło, po podsmażeniu na maśle lub podpieczeniu w piekarniku. Pełny, bogaty smak i mnóstwo zdrowia (mało tłuszczu, całkiem sporo warzyw i żurawiny). To wspaniała i przepyszna alternatywa dla sklepowych wyrobów.
I wcale nie jest trudny w...
Domowy chleb ortębowy z ziarnami i żurawinami
Chleb podajemy do wszystkiego. Jemy go na śniadanie, często podajemy do zupy, na kolację. Robimy kanapki z chleba i różnych dodatków na drugie śniadanie czy na wycieczkę. A wiadomo, że najlepszy chleb to ten świeży, niesamowicie pachnący z miękkim środkiem. Dzięki temu sprawdzonemu przepisowi możesz przygotować perfekcyjny domowy chleb we własnym piekarniku :)
To pyszny domowy chleb...
Surówka z ogórków kiszonych, jabłek i cebuli
Szukasz przepisu na smakowity i zdrowy dodatek do obiadu? Świetnie trafiłaś, bo sprawdzony przepis na pyszną i pełną zdrowia surówkę z kiszonych ogórków, jabłek i cebuli już na Ciebie czeka :)
Do zrobienia tej smacznej surówki wystarczą tylko trzy składniki. Ogórki kiszone, jabłka i czerwona cebula to właśnie te produkty. Do tego odrobina oleju i trochę świeżo mielonego czarnego pieprzu....