» O gotowaniu » Papryka - obieranie ze skóry

Papryka - obieranie ze skóry

Grzegorz, Mniammniam.pl   2003-08-29         4  

Bez skóry jest lepsza, nieprawdaż?

Niestety pozbawienie papryki skóry wymaga trochę czasu i cierpliwości, jednak efekt jest tego wart - papryka bowiem nabiera jeszcze intensywniejszego aromatu.
Paprykę czerwoną lub żółtą [zielona się do tego nie nadaje] należy przekroić na pół i pozbawić nasion. Ułożyć skórą do góry na blasze, rozpłaszczyć, naciskając dłonią, i skropić oliwą. I do pieca - powinna się piec w temperaturze około 200 stopni do momentu, aż skóra będzie prawie cała czarna.

Kiedy osiągnie taki stan, trzeba wyjąć paprykę z pieca i szybciutko umieścić w jakimś hermetycznym pojemniku, może to być również woreczek foliowy. Tam powinna poleżeć jakieś pięć minut. Po wyjęciu z naczynia lub woreczka, skóra będzie praktycznie sama odchodzić od papryki.

Papryka - obieranie ze skóry - komentarze

monia69
monia69
23.03.2010 16:02
obieram paprykę obieraczką do warzyw. Obiera się cienko, tylko papryke trzeba pokroić na węższe paski bo w całości się nie da (wgłębienia)
wtom
wtom
14.06.2009 12:17
Jeśli ktoś chce przechowywać paprykę w lodówce można pominąć piekarnik. Pokroić w paski włożyć do lodówki potem potrzebną ilość papryki wyjąć i pod ciepłą bieżącą wodą zdjąć skórkę. Wtedy to jest zabawa, zdejmowanie skórki zajmuje kilkanaście sekund.:)
ToBuka
ToBuka
18.02.2005 09:32
Super sposób! :) Ubiegłej jesieni przerobiłam tak wiele kg papryki. Obiera sie całkiem dobrze, szczególnie czerwona. Pokroiłam ją w 1 cm paski, włożyłam porcjami do woreczków foliowych i zamroziłam. Teraz uzywam jej wszedzie tam, gdzie ma zastosowanie świeża, nawet do kanapek. Przygotowana w ten sposób jest naprawde pyszna, nie ma posmaku surowizny, a ponadto zabiera mało miejsca w zamrażarce i jest wielokrotnie tańsza od tej sprzedawanej obecnie w sklepach.:)
trisss
trisss
26.08.2003 16:04
A dla mnie lepsza jest ze skórką. Nie ma to jak świeża, chrupiąca, soczysta papryka :)
Dodaj komentarz
Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.