Palmiery klasyczne słodkie i chrupiące nieziemsko

1 5 5 7
2004-05-08
25 minut
łatwe
Porcje: około 20 ciastek
Kuchnia europejska
Palmiery klasyczne słodkie i chrupiące nieziemsko

Są w kształcie serca. W oryginale są przygotowywane z okrawków ciasta, które pozostają podczas przygotowywania większych form.


Składniki na palmiery klasyczne słodkie i chrupiące nieziemsko

opakowanie gotowego ciasta francuskiego - 500 g
4 łyżki cukru

Przygotowanie dania palmiery klasyczne słodkie i chrupiące nieziemsko

Rozmrożone ciasto wykładam na blachę lekko posypaną mąką. Posypuję połową cukru, zawijam do środka oba krótsze boki. Jeden zawinięty bok placka kładę na drugi i lekko przyciskam. Tak przygotowane ciasto chłodzę w lodówce przez 2-3 minuty, by stwardniało.

Zmrożone ciasto kroję na plastry o grubości 1,5 cm w kształcie serca. Układam na blasze lekko pokropionej wodą. Delikatnie rozchylam zwinięte warstwy ciasta - w szczególności na górze - dzięki temu będzie mogło lepiej wyrosnąć. Ponownie chłodzę przez 15 minut. Następnie wkładam do piekarnika nagrzanego do 220 stopni. Piekę nie dłużej niż 15 minut, obracając je podczas pieczenia 1 lub 2 razy, by się dobrze zrumieniły z obu stron. Przed podaniem studzę.

Dodatkowe informacje
Jeśli lubicie smak karmelu (a ja lubię!) - w czasie pieczenia, już po obróceniu, posypcie ciastka dodatkowa porcją cukru - wspaniałe efekty daje cukier brązowy lub gruboziarnisty. Powinien się lekko skarmelizować i utworzyć miłą podniebieniu skorupkę.

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.