Napoleonka bez pieczenia na upalne dni

  
1 5 5 19
2015-06-22
10 minut + studzenie
bardzo łatwe
Porcje: na formę 23x33 cm
Kuchnia europejska
Napoleonka bez pieczenia na upalne dni

Żar lał się z nieba. Każdy szukał choć odrobiny cienia i szklanki zimnej, ale to naprawdę zimnej, wody. Muchy bzyczały sennie, chyba też zmęczone upałem.

W tę gorącą ciszę nagle wdarł się dzwonek telefonu. Niechętnie wyciągnęłam rękę, żeby spojrzeć komu chce się dzisiaj rozmawiać ze mną.

- Kasia? Szybko, szybko - niecierpliwy głos Alicji postawił mnie na nogi w jednej chwili. Najpierw oblał mnie pot, a potem zatelepały mną dreszcze. - No my już jedziemy z lotniska z ciotką. Są korki, będziemy u Ciebie za godzinę!!! - Alicja wrzeszczała do słuchawki, jakby chodziło o brytyjską królową.

"No to po mnie" - pomyślałam. Zapomniałam, że to dzisiaj. I co tu zrobić??? Co zrobić??? Jedna szafka - same krakersy. Lodówka - mleko, jajka... Łypnęłam w kierunku piekarnika. "Żesz to motyla noga i polegnę jak Napoleon pod Waterloo". I to wystarczyło :)

Zapraszam na genialną napoleonkę bez pieczenia. Tak szybką, że zdążycie nawet jeśli goście tuż tuż :)


Składniki na napoleonka bez pieczenia na upalne dni

paczka krakersów (175 g)

budyń:
3 szklanki mleka (750 ml)
1/2 szklanki cukru
4 jajka
4 łyżki mąki pszennej
5 łyżek mąki ziemniaczanej
laska wanilii

do podania:
cukier puder

Przygotowanie dania napoleonka bez pieczenia na upalne dni

  1. Przygotuj budyń: zagotuj 2 szklanki mleka z cukrem i rozkrojoną laską wanilii.
  2. Pozostałą szklankę mleka wymieszaj z jajkami i obiema mąkami. Najlepiej zrobić to mikserem, żeby nie było grudek.
  3. Z gotującego się mleka wyjmij laskę wanilii i wlej masę mleczno-jajeczną. Mieszaj aż budyń nie zacznie gęstnieć. Odstaw na chwilę do lekkiego ostygnięcia.
  4. Formę prostokątną 33 x 23 cm (polecam Ci ) wyłóż papierem do pieczenie, to ułatwi potem wyjęcie ciasta. Na dno wyłóż pojedynczą warstwę krakersów.
  5. Na krakersy wylej budyń i przykryj drugą warstwą krakersów. Zostaw do ostygnięcia, ciasto możesz włożyć do lodówki, dzięki temu będzie łatwiej się kroić.
  6. Przed podaniem posyp obficie cukrem pudrem.


Rada: laskę wanilii możesz zastąpić cukrem waniliowym, ekstraktem waniliowym lub pastą z wanilii. Ja jednak lubię te ciemne ziarenka widoczne w budyniu i niepowtarzalny aromat wanilii :)Napoleonka bez pieczenia na upalne dni

Formę prostokątną 33 x 23 cm wyłóż papierem do pieczenie, to ułatwi potem wyjęcie ciasta. Na dno wyłóż pojedynczą warstwę krakersów.


Napoleonka bez pieczenia na upalne dni

Przygotuj budyń: zagotuj 2 szklanki mleka z cukrem i rozkrojoną laską wanilii. Pozostałą szklankę mleka wymieszaj z jajkami i obiema mąkami. Najlepiej zrobić to mikserem, żeby nie było grudek.


Napoleonka bez pieczenia na upalne dni

Na dno formy wyłóż pojedynczą warstwę krakersów.


Napoleonka bez pieczenia na upalne dni

Na krakersy wylej budyń i przykryj drugą warstwą krakersów. Zostaw do ostygnięcia, ciasto możesz włożyć do lodówki, dzięki temu będzie łatwiej się kroić.Zdrowie z pudełka
39.99 zł     19.99 zł
Szybkie i łatwe makarony
19.99 zł     9.99 zł
Obiady szybkie, lekkie i kolorowe
49.99 zł     39.99 zł
Łatwe i szybkie przepisy na obiad - Dania z mięsa
19.99 zł     9.99 zł


 

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.