» Przepisy » Ciasta i ciastka » Ciastka i ciastka bez pieczenia » Mazurek Poraj - dla całkowitych dyletantów kulinarnych.

Mazurek Poraj - dla całkowitych dyletantów kulinarnych.


1 5 5 6
2004-05-08
180 minut
bardzo łatwe
Porcje: 6-8
Kuchnia europejska

Mazurek Poraj - dla całkowitych dyletantów kulinarnych.

Prosty i okropnie słodki mazurek Poraj. Dzieci oddadzą ostatnią zabawkę za jego kawałek. Koniecznie należy zrobić dwa razy więcej, niż się wydaje. Uwierzcie mi i tak będzie go za mało. Dlaczego? Bo jest tak pyszny. Chcesz go zrobić? Tutaj znajdziesz przepis na Mazurek Poraj.


Składniki na mazurek poraj - dla całkowitych dyletantów kulinarnych.

puszka mleka słodzonego
paczka wafli
gotowa biała polewa
czekoladowe listki - 1 opakowanie

Przygotowanie dania mazurek poraj - dla całkowitych dyletantów

... kulinarnych.

Puszkę mleka wkładam do garnka z wodą, tak żeby była całkowicie przykryta. Gotuję pod przykryciem 3 godziny, co jakiś czas zaglądając, czy nie trzeba uzupełnić wody. Gotuję na bardzo małym ogniu.

Po tym czasie puszkę schładzam i otwieram. Uwaga ! Nie zjadam, tylko tym, co jest w puszce smaruję kolejno wafle, kładąc jeden na drugim. Po wysmarowaniu całego kaimaku [to jest to, co powstało z mleka poprzez gotowanie] należy nasz mazurek obciążyć. Ja robię to dwiema opasłymi książkami. Niech nabiera wiedzy przez 2 godziny. Po tym czasie przystępuję do ubierania golasa.
Rozgrzewam gotową polewę zgodnie z tym, co na opakowaniu napisane, smaruję mazurka, układamy czekoladowe listki i jak polewa zaschnie, kroję bardzo ostrym nożem, ale nie rozkładam tylko zostawiam niby w całości.
Pychota i nawet nie mocno tuczące.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Mazurek Poraj - dla całkowitych dyletantów kulinarnych. - komentarze

Monik_a
Monik_a
4.04.2007 14:28
Czy można go zrobić w sobotę na niedzielę? Czy wafel zrobi się mokry i "rozlazły"?
erystyka
erystyka
8.05.2003 16:47
A ja tego nie lubię, bo za słodkie i wafel dość krótko pozostaje chrupki. Ale czasem robię dla męża, on uwielbia, i jeszcze każe sobie wymieszać tę masę z fistaszkami. Wpadłam na pomysł, żeby zrobić takiego snikersa: upiec spód jak do mazurka czekoladowego (i waśnie tak trafiłam tutaj - szukajc przepisu na mazurka), wyłożyć na niego tę masę wymieszaną z orzeszkami i polać czekoladą
Double
Double
17.04.2003 02:42
No to przecie kajmak jest, nie mazurek. Można do niego kawy (neski) dodać jeszcze, albo kakao - też dobry. A bez polewy też jest całkiem cacy :)
Gosia1
Gosia1
18.02.2003 17:52
Nie tuczący??? Chyba żartujesz! :-)) Po mleku słodzonym urosło mi to i owo, ale i tak w zyciu się go nie wyrzeknę! A ten mazurek jest doskonały! A jako dodatek do mazurka, weź jeszcze jedną puszkę ugotuj, wystudź i zawartość wymieszaj mikserem na wolnych obrotach z 250 ml wódki. Krem, że palce lizać...:-)) Pozdrawiam
sd_silver
sd_silver
9.04.2002 14:53
Ja taki wafel robie często, jest bardzo smaczny, wcale nie gumiasty. Giga28 może kupłaś (-eś) niedobry wafel.
giga28
giga28
8.04.2002 16:20
Kiedyś robiłam takiego wafla, ale mi nie wyszedł bo zrobiła się guma straszna i nie był chrupki.