Masa marcepanowa


  
1 5 5 1
2013-02-25
30
łatwe
Porcje: 450g
Kuchnia europejska
Masa marcepanowa

Uwielbiam marcepan. Mogłabym go jeść codziennie, na śniadanie, obiad i kolacje. Domowy marcepan jest o wiele lepszy od tego kupnego. Jest wiele przepisów marcepanu. Oto ten, który najbardziej podszedł mi do gustu. W przepisie używam migdałów zmielonych już na mąkę. Można oczywiście również kupić całe migdały, obrać je i samemu zmielić...


Składniki na masa marcepanowa

200g migdałów, zmielonych na mąkę
200g cukru
40g syropu klonowego
80g wody
2g wody w momencie miksowania

Przygotowanie dania masa marcepanowa

...

W rondelku podgrzać na wolnym ogniu cukier, syrop klonowy i wodę. Gotować, aż mieszanka osiągnie temperaturę 116 stopni C. Następnie, wylać mieszankę na mąkę migdałową i dobrze wymieszać, aby otrzymać konsystencję masy. Taką masę pozostawić do schłodzenia by stwardniała. Jak masa będzie już chłodna i twarda, zmiksować ją kilka sekund, dodać 2 gramy wody i ponownie zmiksować kilka sekund. Następnie wymieszać ręcznie masę przez 3 minuty. Masa marcepanowa jest gotowa. Można z niej uformować, co tylko przyjdzie nam do głowy.


Masę można przechowywać w lodowce w szczelnym plastikowym opakowaniu przez dwa tygodnie. Syrop klonowy można zastąpić syropem z glukozy.


Do masy marcepanowej można dodać aromaty spożywcze (8g). Trzeba jednak pamiętać by wówczas dać jedynie 32g syropu klonowego. Aromat należy dodać w momencie jak mieszanka uzyska temperaturę 116 stopni C. Następnie trzeba wszystko dobrze wymieszać i wylać na mąkę migdałową. Dalszy ciąg przepisu jest taki sam jak powyżej.

Smacznego.

Autopromocja marki własnej MniamMniam.pl

Ocena:
Komentarze są zamieszczane zgodnie z zasadami ich publikacji.

Masa marcepanowa - komentarze

MarlenaW
MarlenaW
1.03.2013 19:05
Jak rozpoznać, że mieszanka ma dokladnie 116 stopni? Czy nie wystarczy, że zagotuję?